Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az idősebb férfiak miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az idősebb férfiak miért beszélnek a fiatal nőkkel úgy, mintha azok fogyatékosok lennének? Nem új a probléma. Koruknál fogva okosabbnak hiszik magukat? L19

Figyelt kérdés

2017. máj. 6. 12:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%
Nem ezzel van a baj, hanem azzal, hogy ezeknek a fiatal lányoknak ez még tetszik is. Na erre varrj gombot:)
2017. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Velem nem beszélnek úgy az idősebb férfiak, mintha fogyatékos lennék. Azért mert te esetleg kifogtál egy ilyet, ne általánosíts. Ha zavar, szólj.
2017. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%

Van baj. Ha esetleg ez a férfi a tanárod, akkor miért azt szűrted le, hogy ő azért beszél így veled, mert idősebb, te meg fiatalabb vagy?

Talán csak nem elégedett a képességeiddel, esetleg mindenkivel így beszél. Én nem tudom.

Illetve ha több ilyenben is volt részed, akkor szerintem az nem az ő kora és a te korod miatt lehetett, nem?

2017. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Én is találkozom ezzel a jelenséggel, múltkor pl. nagyon jót beszélgettem egy középkorú férfival, és belül teljesen odaáig voltam attól, hogy ez az ember nem néz le, nem felsőbbrendűsködik velem, sőt, érdeklődve hallgatja a hozzáfűznivalómat a témához, és reagál rá. Azért ez valahol szomorú, hogy annak örülök, ha nem néz le a beszélgetőpartnerem...

Természetesen nem minden férfi ilyen, de valóban sokan vannak, akik korukból és nemükből adódóan lazán lenéznek. Van ilyen, egészségükre. A jó hír viszont az, hogy az ilyen férfit kapásból ki lehet szúrni, már a tekintete, kisugárzása messziről elárulja. Ha nem muszáj (értsd: munkán kívül), nem is kommunikálok az ilyenekkel.

2017. máj. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
16%

Azt nem tudom miért beszélnek így veled.

De azt tudom hogy igen okosabbak, legalábbis több tapasztalattal rendelkeznek mint te.

2017. máj. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
Mert bizonyos értelemben még tényleg "fogyatékos" az ember 19 évesen. Tapasztalatok hiánya, buborékélet az iskola-otthon védettségében.
2017. máj. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem a tanárom, de gyakran viselkedik úgy. Gyakran használ idézeteket is, mint "lassaban járj tovább érsz", vagy" "okos enged szamár szenved" :) "Te még kislány vagy ezt nem értheted", " Amikor annyi idős voltam, mint te gyakran voltak kételyeim, de ma már ..." és a többi. Szükséges ez? Mintha debil lennék, és nem ő az egyetlen.
2017. máj. 6. 13:23
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem minden férfi ilyen, de én is találkoztam ezzel a jelenséggel. Azok viselkednek így, akik magukat nemük és koruk vagy beosztásuk okán bölcsebbnek és magasabb rendűnek tartják. Én is utálom ezt a típust. Ha utcán oktat ki simán lerendezem őket. Elmúltam 40 és képes volt egy 60 körüli krapek azért szólni, hogy hogyan és hova parkolok. Teljesen szabályos voltam.


A másik az, hogy imponálni akarnak neked, tudásukat fitogtatva. Arra nem gondolnak, hogy ezzel inkább visszatetszést váltanak ki belőled. Ez a buta öreguras viselkedés.


Légy kreatív és szúrj vissza szellemesen, de ne gorombán, akkor észreveszik magukat. Már amelyik.

2017. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyanok, akik hajlamosak így viselkedni a fiatalabbakkal. Főleg akkor, ha esetleg olyan dolgokat mondanak, amik az idősebbnek ismerős dolgok, és tudják, hogy mit kell vele kezdeni, de te még nem.

Ez amolyan bölcselkedés, bár szerintem ez csak akkor erősödik fel, ha a fiatalabb fél olyat mond, ami nagy h..lyeségnek tűnik, pl. "soha többé nem találok olyan srácot aki...", ilyesmi.

De vannak, akik csak ilyenek, és ha nem vagy egy szinten velük (vagy ők ezt érzik), akkor ennek hangot adnak. Addig jó, amíg ilyen "kedves" formában, mert az említett példáid eléggé barátságosak.

2017. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Határozottan tiltakozom az általánosítás ellen! 45 felett én is már az idősebb kategóriába sorolom magam. De EGYETLEN nővel sem beszélek úgy, mintha fogyatékos lenne! Függetlenül attól, hogy mennyi idős! Akár 16, akár 86! Engem még úgy neveltek, hogy a nőkkel udvariasan és tisztelettel kell beszélni, bánni! És ebben nem befolyásoló tényező, hogy épp 19 éves vagy. Szóval részemről abszolút nem értek egyet ezzel az általánosítással!
2017. máj. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!