Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan ösztönözzem hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ösztönözzem hogy a párom kicsit jobban oda figyeljen a rendre?

Figyelt kérdés

30 éves és első babánkat várjuk.

A helyzet a következő, mióta táppénzen vagyok itthon kicsikét úgy érzem hanyag lett.

Egésznap dolgozik haza jön akkor pedig vacsora és fürdés tvt néz. Nem is adok neki semmi dolgot viszont az nagyon rosszul esik vagy lehet a hormonok de üres üveg, használt zsepi csokis papír az ágy mellett és szedjem őket össze mert egyből nem viszi ki. A levetett ruháit a szobában a földre dobálja és ott hagyja hogy majd én rakjam el vagy nem tudom... a láb körmét a szobában vágja amiket aztán porszívózzak ki nem számot hogy tegnap már porszívóztam.

Az asztalt ha megtölti a cigarettáját nem törli le, kávé folt a szekrényen. Egy törlés lenne csupán és nekem nagyon jól esne.

Én nem merek szólni mert akkor megkapnám a sárkány titulust de félek ha megszületik a baba akkor nem élvezhetem a reggeli ébredéseket hanem rohanjak rendet rakni. Ezek csak néhány dolgok nagyon sokat tudnék még felsorolni csak nem szeretnék viszont az alapvető dolgokat ő is megcsinálhatná amit valami úton szeretnék a tudomására hozni.


2017. máj. 8. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Miért mentél hozzá és szülsz gyereket neki ha ilyet nem lehet vele megbeszélni? Igenis mond meg neki, hogy ha már nem segít a házimunkában, legálabb kupit ne csináljon.
2017. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Hát pedig ki kellene nyitni a szádat, mert kb. 2 gyereked lesz hamarosan. Nem a mamahotelbe van a drága, kapja össze magát, mert hormonok vagy sem, de kihozza belőled a sárkányságot.


Nem kell eltunyulnia azért, mert te otthon vagy.


Természetesen sokkal finomabb formában, mint ahogy én itt leírtam, de a lényeg kb. ez. Állj a sarkadra.

2017. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tudomására kell hoznin finoman, hanem megmondani neki, hogy vigye ki, törölje le, tegye el. Babát vársz könyörgöm, nem egy egy hónapos friss kapcsolatban vagy, hanem együtt éltek, legyen már neki is igénye dolgokra. Tudod mi lesz ha megszületik a baba? Enni se lesz időd, nem hogy főzni, takarítani.. legalábbis ezt szokták mondani :D nekem szerencsém volt a lányunkkal, mindent meg tudtam ÁLTALÁBAN csinálni.

De olyan is volt, hogy reggel 10kor lejárt a mosás, és este 9kor teregettem ki.. meg a lakásban tologattam egy kézzel babakocsiban, a másikkal kentem egy szelet májkrémes kenyeret délben, ennyit ettem egész nap. Szóval ha megszületik csak rosszabb lesz.

2017. máj. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Pedig ez pont egy olyan "alap"-konfliktus, ami miatt teljes nyugalommal kinyithatnád a szád, és meg kellene tudnotok beszélni... mi lesz itt később, főleg a gyerekkel kapcsolatban, ha már most nem mersz tisztán, őszintén kommunikálni?

Am ez a kérdés tökéletes alap a 9+x hónap múlva felteendő kérdésedhez: "...a férjem sz..rik a gyerekre, nem segít semmit, de legalább naponta leb@.sz, hogy miért nincs patika tisztaság itthon, stb-stb., nem bírom már, mit tegyek?"

Kövi: "A férjem már csak bunkózni/b..szogatni képes, én hulla vagyok a gyerek + háztartás mellett, ő csak akkor kedves, ha dugni akar, de nekem ezek után érthető módon nincs kedvem... stb.", az utolsó pedig: "A férjem megcsal, mit tegyek?"

Most kellene megfognod/megállítanod a lavinát, amíg még tudod...

2017. máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem bejárónő vagy. Előtte is ilyen rendetlen volt? Vagy csak most eresztette el ennyire magát? Szerintem lusta volt korábban is. Ezek a szokások nem alakulnak ki egy hét vagy egy hónap alatt.

Sajnos a legtöbb nő maga neveli ilyenné a fiát vagy a férjét, először ők a szuper háziasszonyok, leszólnak mindenkit, akinek mosogat a férje, aztán ha nem bírják összeomlanak. A hülye párjuk meg elkezdi a "házisárkány vagy" kezdetű dumát.


Még nincs túl késő. Szólj neki minden alkalommal, hogy tegye a ruháit a szennyesbe, vágja a fürdőben a körmét és söpörje is össze. Ha nem változik, vegyél fel egy bejárónőt és fizess neki borsos árat. Valószínűleg okkal írtak ki táppénzre, mondd el a férjednek, hogy az orvos sok pihenést írt elő, nem hajolgathatsz, emelhetsz. Ezután az ilyen házimunkát vagy ő végzi el vagy fizettek valakinek. Így viszont le kell mondania a cigiről, sörről, havi új cipőről. A te fájós lábaidnak viszont szüksége van egy kényelmes cipőre, nem szeretnél ujjnyi vastagon dudorodó visszereket.


Tehát kapja össze magát, te meg kapard elő az emberi méltóságodat. Merj kiállni magadért, sajnos más nem fog.

2017. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jézus... hát én biztos már rég leordítottam volna az eget is, és bár igényes vagyok, de más szándékosan ott hagyott $zarát nem fogom eltakarítani, jelezném neki, és megvárnám, míg rendezi. Ahogy szoktam is csinálni :D
2017. máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mindenképp szólj neki határozottan, különben nem veszi észre magát...amúgy meg az is mi már, hogy várandós vagy, és nem képes segíteni..elég gáz a részéről:/
2017. máj. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!