Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha visszamentem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha visszamentem a páromhoz, de nagy valószínűséggel még sem volt jó ötlet?

Figyelt kérdés
7 éves kapcsolatunk van a párommal, régen nagyon nagy szerelem volt, de az évek során tönkrement. Nagyon sok mindenen mentünk együtt keresztül, rengeteg dolog köt minket össze, és nagyon szeretjük egymást. Sajnos a párom alkoholista, és nem tud leszokni. Valamikor agresszív emiatt. Nem minden nap iszik, de majdnem. Egyébként nagyon szeret, és én is őt, de ha részeg minden megváltozik, már nem tudok rá férfiként felnézni, mint régen, és túl sokat szenvedtem. Ezért én otthagytam őt kb fél éve, de most visszamentem, mert nagyon hiányzott az életünk, a kertes házunk, amit együtt építettünk fel, és úgy voltam vele, hogy még egy próbát megér. Természetesen ő beleélte magát, hogy újra egy pár vagyunk, de én érzem, hogy ugyanaz lesz, mint amiért otthagytam. Ezt a bizonytalanságot, amit most érzek felül lehet múlni? Rendbe lehet még hozni egy ilyen kapcsolatot, vagy nem? Az alkoholról sehogy sem lehet leszokni? Nem tudom eldönteni, hogy fektessek-e bele még energiát, vagy radikálisan zárjam el magamtól? Mert hogy ő nem ért a szakítás szóból, üldöz a szerelmével, ha nem vagyok mellette, és könyörög, hogy ne hagyjam el, hogy menjek vissza stb. Nem tudom eldönteni, hogy ez már csak sajnálat, vagy csak egy hosszú kapcsolat, amiben vannak problémák és meg kell oldani őket? Hangsúly azon van, hogy nagyon közel állunk lélekben egymáshoz, és ha otthagyom, olyan mintha kitépnének egy részt belőlem. De ha vele vagyok, akkor meg felemás érzéseim vannak, félek, hogy már nem fogom tudni úgy szeretni, mint férfi (az alkoholos állapotok miatt).
2017. máj. 11. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A saját döntése, hogy elmegy-e egy elvonóra. Ha nem akar, te sem fogod tudni soha megváltoztatni. Azon gondolkozz el, akarod-e majd, hogy terhesen kirugdossa belőled a gyereket, mert éppen akkor agresszív, vagy hogy akarpd-e, hogy majd a kisfiad/kislányod egy ilyen emberrel nőljön fel
2017. máj. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy ha nem iszik csodálatos férj és apa lenne, de mivel iszik, és olyankor valóban tud agresszív lenni (annyira nem hogy kirugdossa a gyereket, inkább szóban), ezért igazad van, hogy ez egy rizikós dolog. Ha Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem erre a tényezőre.
2017. máj. 11. 13:02
 3/7 anonim ***** válasza:

2.: lenne, csak hogy iszik.

Persze, most még csak főleg szóban, de hát ugye a fokozatosság elve...

2017. máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi az esély, hogy megváltozzon. Saját ismeretségi körömből egy példa:

a srác tényleg bevállalt mindent, gyógyszer, kezelés, beültetés - ez nem tudom, mi volt - de az első kudarc, az első hullámvölgy, az első negatív élmény máris a kocsmába sodorta. Végül elváltak. Mindketten megszenvedték, de nagyon. A srác hajléktalan, pedig annak idején piszok jó esélyekkel indult az életben. Fősuli, jó munkahely, jó fizetés, szép feleség, szép lakás, klassz gyerek, mindene megvolt.


Ja, igen. A fia mit látott az egészből? Apu részeg, apu megint be van bxva, apu megint nem beszámítható, és most ugyanazt csinálja, mint az apja annak idején. Kocsmáról kocsmára éli az életét. Alig huszonéves. Apuka jó példát mutatott neki...


Ne csináld ezt. Magadért és a gyerekeidért felelős vagy. Inkább most fájjon neked, de nagyon a társad miatt, mint majd huszonév múlva a gyereked miatt. Mert a rossz példa is ragadós.

2017. máj. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez valóban jó gondolat és érv. Én 27 vagyok, ő pedig 43. Szeretnék családot és gyermeket, és nincs tapasztalatom az anyai érzések terén, ezért külö köszönöm hogy erre felhívtátok a figyelmem. tényleg nem gondoltam erre, hogy mi van, ha a gyerek(ek) felnő(nek), és már felfogják hogy az apjuk iszik, az szörnyű lenne. Persze most nehéz, nagyon, mert nagyon sajnálom őt, de tényleg nem hiszem, hogy le tud szokni.
2017. máj. 11. 13:34
 6/7 A kérdező kommentje:
És abban még tudnátok segíteni hogy ezt hogyan lehet megfogalmazni?? mit mondjak neki? Tényleg fontos, ez nem egy tini szakítás, hogy eldobom és struccpolitikát folytatok utána.
2017. máj. 11. 13:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha lesz gyerek csak rosszabb lesz. Én ilyen családban nőttem fel, nekem anyám volt alkoholista. Egy ideig nem értettem, nem tudtam mi van.

Apám sokat szenvedett emiatt mindig is. Te is fogsz. Váljanak el útjaitok, még nem késő.

2017. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!