Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy irányítás mániás ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy irányítás mániás ember számára van lehetőség javulásra?

Figyelt kérdés

Részletezném. Párom irányítás mániás. Aki olyan szerencsés, hogy nem ismeri a jelenséget akkor leírnám hogy azt jelenti, hogy mindent ő csinál a legjobban, mindent jobban tud, mindenbe beleköt, mindent észrevesz. Vadászkopóként jár körbe a lakásban, hogy mibe lehet belekötni. Kettő centivel odébb rakott asztal már bőven jó indok erre! Egy kiömlött pohár víz 3. világháborús hangulatot eredményez. Szóval egy ilyen emberrel pokol az együttélés, főleg ha valaki mint pl. én magam nem a legrendesebb emberek egyike. De nem vagyok vészesen trehány. Viszont nem tudom, van lehetőség megjavulni neki, vagy fel tudja egyáltalán ismerni, hogy ez a gond vele? Ezt egyáltalán lehet "gyógyítani" vagy egész életében így marad? Én így nem tudok együtt élni.

37/N


2017. máj. 24. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Minek vagy egyáltalán ilyen emberrel?

Ha ő maga nem látja be, hogy rossz, amit csinál, és hiába közlöd vele, nem hajlandó változtatni, akkor nincs értelme az egésznek.

Önmagától nem fogja tudni felismerni a hibáját, vezesd rá, ülj le vele szépen, nyugodtan és közöld vele a problémádat. Támaszd alá ész érvekkel.

2017. máj. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Valamiért mégis elviseled már jóideje. Mártírkomplexus? Akkor viszont jól összeilletek!
2017. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Akkor ilyen, ha van kit irányítani, vagyis alárendelt szerepbe helyezed magad.

Párszor szóltam, hogy nem a főnököm/az apám, egyszer pedig leordítottam a fejét. Azóta javult a helyzet.

Illetve nem kell ugrálni. "Már megint kiömlött a víz!" Válasz: "Ott a felmosó az ajtó mögött, ott is nézted már?"

"Útban van az asztal!" válasz "Tedd odébb, ha zavar"


Vagyis: nem kell becsicskulni és szót fogadni. Oldja meg ő, ami őt zavarja. Ha pedig szeretne valamit, akkor a "légy szíves", " kérlek", és "köszönöm" szavakat használja! Persze illik jó példával előljárni.


Kell hozzá egy erős, tökös nő, és villámgyorsan leszokik erről.

2017. máj. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez nem irányítás mánia, hanem rendmánia, nem? Egy bizonyos fokig az nem rossz, mert sosem lesz káosz a lakásban, de itt is, mint mindenben, át lehet esni a ló túloldalára és az bizony borzolja az idegeket. Meg kell figyelni, hogy mik azok a dolgok, amikbe rendszeresen beleköt, és ezeket nem "bántani", legalább annyival kevesebb ok lesz a vitára. Én inkább arra biztatnálak, hogy próbálj meg "felzárkózni" hozzá, kicsit legyél pedánsabb. Fogd fel úgy az egészet, hogy egy tanórán vagy és a párod éppen a rendre tanít.
2017. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

"Én így nem tudok együtt élni."


Leírtad, akkor nincs mit kérdezni, lépni kell.

Gyógyítani nem igazán lehet, neki kéne változtatnia, de ez nem valószínű, hogy meg is történik.

2017. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2 gyerekünk van. 7 éve vagyunk együtt. Ez válasz a miértre? Többször elmondtam neki hogy ez gond, de nem látja hogy igazam van.
2017. máj. 24. 12:21
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem rendmánia mert nem csak a rendre korlátozódik. A külsőmet is megpróbálja egy általa ideálisnak vélt felé változtatni (hogy sminkeljek, milyen ruhát hordjak, hogy hordjam a hajam). Elvállalta a közös képviselő szerepet a házban, mert "ha ő nem csinálja akkor úgyis el van cseszve". mondjuk ez neki való mert itt legalább előírhatja, hogy ki mikor nyírhatja a füvet és a többi... Nem érzem, hogy engedem az alárendelt szerepet mert állandóan vitázunk. Szakítás szélén állunk egyébként. Nem tudom, van-e értelme szakemberhez fordulni emiatt. Vagy úgyse lesz jobb...
2017. máj. 24. 12:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindig is ilyen volt, vagy csak mostanában lett ilyen?

Ha mindig is ilyen volt, akkor minek szültél neki 2 gyereket?

2017. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A gyerekek megszületésével aktivizálódott egyrészt, másrészt pedig elég hamar jött a nagyobbik gyerekünk , nem volt tervezett de mivel nagy volt a szerelem így megtartottuk. Tehát nem volt időnk kiismerni egymást de egyébként ő mestere a szerepjátszásnak, kettő perc alatt bűvöli el az embereket de az első gondnál leüvölti a fejüket.
2017. máj. 24. 12:36
 10/12 anonim ***** válasza:
16%

Ki milyen rózsát szakít, olyat szagol.

Zsák a foltját mindig megtalálja.

2017. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!