Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most mégis mit kéne tennem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mégis mit kéne tennem, kinek higgyek és kire hallgassak?

Figyelt kérdés

A párommal másfél éve vagyunk együtt. Kezdetben szuper kapcsolat volt, boldogok voltunk, sokat beszéltünk a szép közös jövőnkről, hogy összeköltözünk majd és közösen családot alapítunk... Én nagyon családcentrikus vagyok, így boldog voltam, hogy találtam egy olyan férfit, aki velem szeretné leélni az életét... mára azonban egyszerűen siralmas az egész helyzet amibe kerültünk. Tavaly ősszel kezdtek megromlani a dolgok, akkor azt hittem ez azért van mert nekem megszűnt a munkahelyem (szezonmunkám van), emiatt feszült voltam, ő pedig sokat dolgozott. Nem volt jó a nemi életünk, nem csináltunk soha semmit, sok volt a vita...

Aztán volt hogy 1-2 hétig megint jól elvoltunk, majd megint megzuhantunk, de úgy gondoltam, amint ismét dolgozni kezdek jobb lesz. (Bár ő nem irritált engem sosem, szerintem inkább én kezdtem el irritálni őt...)

Idén bizonyossá vált hogy valami tényleg nagyon megváltozott és sajnos nem jó irányba. Volt egy műtétem márciusban, kórházban is voltam 3 napot. Nagyon jól tudta, hogy mikor fogok befeküdni, ő azonban előtte itthon maradt 5-6 napot a születésnapja körül, majd a műtétem idején egyszer se tudott hozzám bejönni a kórházba és velem lenni, mert a főnöke nem engedte már el. Ez akkor rosszul esett, főleg mivel az az 5-6 nap alatt is tulajdonképen kicsit se foglalkozott velem, 12 órákat aludt és stb. Amikor mondtam hogy félek a műtéttől úgy tűnt nem érdekli, majd miután hazajöttem a kórházból és iszonyat nagy fájdalmakat éltem át, mindig veszekedett velem. ("Ne b.. már fel agyilag! és társai...)

Mindeközben elterveztem hogy idén újra visszaülök az iskolapadba hogy ne csak érettségim, szakmám is legyen amivel könnyebben el tudok majd helyezkedni. (Ezt részben magamért is, és a szebb jövőnkért is szerettem volna meglépni...) Eleinte erre semlegesen reagált, majd jött az hogy "Úgyse tudod megcsinálni" és hogy "Ugye tudod hogy nagyon kicsi rá az esély hogy minden összejöjjön...?", persze nekem ez fájt hogy nem támogat, s közöltem vele, hogy igenis be fogom neki bizonyítani, hogy sikerülni fog...!

Miután felgyógyultam elkezdtem dolgozni. Az iskolába már beiratkoztam, minden amit elterveztem, pl. anyagi kiadások - sikerült megcsinálnom, elintéznem. Azonban ahelyett hogy mellettem állna, úgy döntött érzelmileg zsarolni fog. (Legalábbis szerintem EZ az.) Közölte hogy amint elkezdek iskolába járni, nem lesz rá semmi időm (mert egy diáknak persze semmi szabad ideje nincs...), ezért ő elmegy az ország másik végébe egy céghez dolgozni, ahol el is szállásolják a dolgozókat, s max havi 1 alkalommal hazajön hozzám. Mert hát én tanulni fogok... Nyilván azt hitte hogy visszalépek mindentől csak ne menjen el, én viszont közöltem vele, hogy oké, menjen, én akkoris iskolába megyek.

E tervét a mai napig nem vetette el.

A nemi életünk borzalmas, van hogy 3 hétig le se fekszünk egymással, nem megyünk továbbra se sehova, egy szimpla sétára se hajlandó, nem tudunk kulturáltan beszélgetni mert előbb-utóbb valamelyikünk idegessé válik...

Ő folyton irányítani akar engem, mindig el tudja mondani hogy mit hogy kellett volna csinálnom ez és az helyett, hogy ez a döntésem rossz volt, ez meg úgy ahogy elment, az meg kicsit jó volt... Egy nagy gyerekként kezel. De mindig hozzáteszi hogy ő csak segítségként mondja, nekem viszont ez nem minősül annak. Persze nekem ez nem tetszik, neki az nem tetszik hogy nekem mindez nem tetszik, aztán összeveszünk rendesen... mindig.

Már próbáltam vele leülni beszélni mindezekről, hogy én egy érett, felnőtt nő vagyok, célokkal és tervekkel, ne akarjon irányítani. Szexuálisan is már annyiszor próbáltam felé közeledni (beöltözni, táncolni, játékos lenni), sőt le is ültem vele, hogy esetleg valami extrémebb vágya vagy fétise van, azért nem kíván engem, nem meri elmondani, vagy mi, mert bennem bízhat, s nyugodtan mondja el ha valami van, én meg fogom őt érteni. Persze csak kiröhögött hogy miket gondolok én róla...

Sokszor elmondtam érthetően, hogy én tényleg vele szeretnék maradni, nekem már jól esne ha nem szimplán egy barátom lenne, hanem egy társam, aki mellett "letelepedhetek". Összeköltözés, házasság, gyerekek... Persze nem mindezt egyszerre gyorsan, hanem majd szépen sorban évek alatt...

Nagyon türelmes alkat vagyok, szeretek mindent megbeszélni, nem akarom hogy egy félreértés mondjuk megmérgezzen egy kapcsolatot. Soha nem csaltam, nem is szándékozom. Engedtem a haverjához iszogatni, nem voltam féltékeny amikor a volt gyerekkori lány barátjával boldogan egymás karjaiba ugrottak amikor összefutottunk, ha hazajön a húga és annak párja hagyom hogy leüljenek kártyázni és közös programokat csináljanak hiszen ritkán látják egymást. Igyekeztem jól kijönni az anyukájával is, egy jó ideig azt hittem szeret, aztán egyszer hallottam egy telefon beszélgetésüket, amikor az anyukája nem tudta hogy mindent hallok, és maradjunk annyiban hogy szerintem egy pénzéhes, munkaundoros dögnek lát...


Annak ellenére hogy sokszor nagyon rossz mellette van hogy elkapja az agyát a gépszíj, és bújik hozzám, meg szerelmet vall, és közli hogy nem akar elveszíteni. Szeretné hogy nézzünk meg egy filmet, eljön elém ha végzek a munkával, aranyos sms-eket hagy. De ez nagyon ritka. Egyre ritkább.



A barátnőim közül van aki nagyon csúnyán összeveszett már velem emiatt, mert szerinte nem érdemel meg engem és csak magamat kínzom. Az egyik kolléganőm azt mondja ő volt már hasonló helyzetben de ott ő volt a passzív fél és akkor már nem volt szerelmes, szerinte a párom se az és hagyjam el... Régebben írtam már ki egy kérdést ide, akkor azt a választ kaptam szinte minden válaszoló szerint hogy megcsal/nem szeret...


Az a vicc az egészben hogy a kapcsolatunk elején, sőt tavaly októberig minden idilli volt, s mindig szörnyülködtem a baráti körömben azokon a fiatal nőkön, illetve férfiakon, akik a társuk mellett szenvednek (persze tiniként nekem is volt rossz kapcsolatom, de az megint más mint egy felnőtt kapcsolat), s nagyon büszke voltam, hogy az én párom rendes és normális. Sokan mondták hogy jajj de jó nekem hogy ilyen férfit találtam.

Most meg azt érzem hogy mindenki sajnál, hogy én is ilyen kapcsolatba kerültem, édesanyám sőt nagymamám is maguktól rákérdeztek hogy "Ugye baj van...?" pedig igyekeztem őket nem terhelni mindezzel.


Most szerdán megbeszéltem vele hogy leülünk és szépen átgondoljuk a dolgokat, hogy ki hogy tekint már erre a kapcsolatra és mit akar a továbbiakban, szeretném tisztázni a dolgokat. Ő nem érti miért mert szerinte minden jó és semmi probléma nincs, csak én generálom mindig a feszültséget...


Ő 26 én 21 éves vagyok.


Szerintetek mit kéne tennem?

Véleményeket, tanácsokat várok.



2017. máj. 30. 00:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez így éjszaka végigolvasva mint egy folyton pörgő bakelitlemez és egy nem hozzá való lemeztű. Ennek semmi értelme. Sok szempontból úgy éltek mint egy 15 éve nem működő házasságban. Te mintha nem is akarnád figyelembe venni hogy mit csinál a másik. Ha megverne, megcsalna akkor is azt mondanád hogy jaj szegénnyel megbeszéljük majd és milyen idilli volt az elején. Ez most viszont nem az...
2017. máj. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Interferencia ***** válasza:
100%

Végigolvastam. Elég csak ennyit írnom: miért vagy még vele?


De azért kicsit bővebben: írásod alapján értelmes, összeszedett, talpraesett kis nő vagy. Kezdetben még tette a szépet a barátod, de kimutatta a foga fehérjét, semmit nem hajlandó tenni a kapcsolatért. Néha megijed, hogy a kényelmes kis életének vége lehet, akkor bújik meg jönnek a kedves szavak, de azért véletlenül sem erőltetné meg magát.


Persze mindent a te szempontodból látunk, de tulajdonképpen, ha nagy gondok vannak egy kapcsolatban, és hosszú idő alatt, többszöri próbálkozás után sem sikerül azokat megbeszélni, mi értelme van az egésznek? Ilyen ember mellett akarsz megöregedni, és vele gyereket vállalni? Szerinted pl. a gyereknevelésből mennyire venné ki a részét? 21 éves vagy, bőven nem késtél le semmiről, szakíts, és kis idő múlva jöjj össze egy normális férfival.

2017. máj. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"A barátnőim közül van aki nagyon csúnyán összeveszett már velem emiatt, mert szerinte nem érdemel meg engem és csak magamat kínzom. Az egyik kolléganőm azt mondja ő volt már hasonló helyzetben de ott ő volt a passzív fél és akkor már nem volt szerelmes, szerinte a párom se az és hagyjam el... Régebben írtam már ki egy kérdést ide, akkor azt a választ kaptam szinte minden válaszoló szerint hogy megcsal/nem szeret... "


Csatlakozom hozzájuk. Ez már nem párkapcsolat. Egy párkapcsolatnak vannak kritériumai, másképp inkább hasonlít egy lakótársi kapcsolatra.

Ez már csak rosszabb lesz és még cssk 21 vagy. Vagy úgy érzed, erre vagy kárhoztatva,hogy vele éld le az életed kb. még 50 éven keresztül? Jobb pillanataiban jöhet a szerelmes szövegeivel ,de nem lesz semmi jobb.

2017. máj. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
Röviden mi a lényeg?
2017. máj. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

A kapcsolat elején minden szép és jó volt? Könyörgöm, másfél éve vagytok együtt...ez azért még nem túl sok, valljuk be...

A szerelem elmúlt, viszont nincs helyette szeretet és megbecsülés, aminek egy jó kapcsolatban kéne lennie. Na ezért nem szabad (csak) szerelemre építeni egy kapcsolatot. Elmúlik. Hamar.

2017. máj. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
1%

Nézd kérlek.


21 éves vagy és ez azért sokmindent elárul.

Egyfelől még tart a dackorszakod, másfelől a saját utadat akarod járni, mert hát még egyedül sem voltál.


Szóval itten az önállósodási vágyad csap össze a párkapcsolattal, avagy a társfüggéssel. Ez a szívás oka. Szerintem!


Nnomost ebből mindjárt adódik is a megoldás:

- Vagy szó szerint is önállósodsz (értsd: szétmentek és külön költözöl mindenkitől, amíg elég érettnek találod magad a családalapításra)

- Vagy megoldod a neked megfelelő mértékű önállóságot a jelenlegi (vagy akár egy másik) párkapcsolaton belül.


Szóval arra akarok kilukadni, hogy neked most több tér kell, no.

2017. máj. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

A párod kontrollmániás és féltékeny.

"Úgyse tudod megcsinálni"

FÉltékeny, hogy mégis, és valamire viszed.

Tipikus uralkodó pasi, aki ki akar sajátítani, hogy csak őt "szolgáld".


Ő mit tesz bele a kapcsolatotokba?


Egy igazi társ támogatana és melletted lenne. Ő nem.


Mindössze 21 éves vagy. ELőször is tanulj. Ha menni akar engedd el. Bőven ráérsz még társat keresni egy olyan férfi személyében, aki megbecsül és értékeli, hogy teszel valamit a jövődért.

2017. máj. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%
Idegesítő, hogy mennyit beszélsz...10 mondatban leírható lett volna ez. Kuka.
2017. máj. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Fish1 ***** válasza:
91%
Szerintem ennek így nincs értelme. Főleg hogy a pasi be sem látja, hogy gáz van. Neki kényelmes, sokminden úgy alakul, ahogy ő akarja, de az nem érdekli, hogy te mit érzel. Önző, nem tisztel, érdektelen és irányítani akar. Szerinted ennek így mi értelme van, vagy hova vezet az egész? Jobb nem lesz, főleg hogy ő nem is akar változtatni. A helyedben lelépnék.
2017. máj. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy még vele? Ez önkínzás a te részedről,és még csak 21 éves vagy,aki előtt az élet és ezzel kínzod magad? Fogd fel hogy őt ez az egész nem érdekli. (Megsúgom 21 éves vagyok,csak nem nő,de nekem is volt egy ilyen kapcsolatom,ahol a másik csak játszott velem,lehet veled is ez megy,főleg ha érzelmileg is zsarolgat...) Vége ennek,válj el tőle és élj egy boldog életet mással,itt már te se szerelmet érzel hanem kőkemény ragaszkodást max. Vagy 10 okot leírtál a leveledben ami miatt kapásból ki kellene dobnod. Ne légy naiv,ne legyél bolond. A barátnőidnek meg igaza van!
2017. máj. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!