Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom nem ismeri a családo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem ismeri a családomat és nem is akarja. Ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Párommal mind a ketten külön élünk a szüleinktől, nálunk szoktak lenni havonta különböző családi események, mivel nagyon kicsi családunk van egy ilyen rendezvényen 10en se szoktunk lenni, próbáljuk "összetartani" a családot, míg lehet. A barátom egy év alatt egyre sem jött el, most megkérdeztem, mert már az egész család megismerné, erre nem azt válaszolta, hogy nem. Hanem szinte pánik rohamot kapott, hogy ő nem szeret vendégségbe járni, meg most ő mit csináljon ott az én családommal, nem is ismer senkit, ott ülni meg jópofizni...

Direkt egy ilyen rendezvényre akartam elvinni, ahol igazából nem ilyen merev találkozás lenne, és nem abból állna, hogy mindenki őt faggatja egész nap, hogy ki meg mi ő. Ráadásul bevett szokás, hogyha valakinek új párja van, akkor elhozza, akár egy hónap után is. Már én kértem elnézést, hogy megkérdeztem, hogy ilyen stílusban kiakad egy ilyen egyszerű kérdésen.

Amúgy a barátom teljesen normális, szinte tökéletes, nem vagyok hozzászokva az ilyen jellegű kiborulásokhoz, nem is értem ez mi volt. Azon gondolkodtam, hogy talán nem akar már velem tervezni ezért tiltakozott ennyire egy családi program ellen.

Szerintetek mit kéne csinálnom?


2017. máj. 31. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Én úgy vagyok ezzel,hogy hébe-hóba elmennék vele, de rendszert nem csinálnék a dologból. Mert kell segíteni, jópofizni, menne az észosztás, de amikor én hívnám őket, kéne némi segítség, valahogy nem érnek rá vagy csak okoskodás megy. Háromszor már eljátszottam, többet nem fogom. Amennyit illik, látogatok, de vendég vagyok. Ha csak nem vèszhelyzet adódik, míg ott vagyok, egy szalmaszálat nem teszek keresztbe.

30/f

2017. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

ha ennyi "jópofizást" nem bír ki, ráadásul a szerelme családja körében, mi lesz később, amikor olyanokkal kell normálisan viselkedni, akiket utál?


hogy mit kéne csinálnod? ezen elgondolkodni...

2017. máj. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Én is gyűlölök barátom családjához menni. Én fővárosi vagyok, ők meg a határnál laknak. A program annyiból áll, hogy mindenki vedel és zabál, és csodálkoznak, hogy én nem. Mindig elmondják, hogy fehér a bőröm, szidják a politikát, nekem, mintha én tehetnék róla, és kigúnyolják az életem minden szegmensét, mert az ilyen gagyi városi hülyeség.


Körülbelül két évente egyszer hajlandó voltam elmenni, és úgy gondolom ez is sok. Szívem szerint soha nem mennék, és fordítva se várom el. Lehet, hogy neked fontos, de én teljesen megértem, engem nem érdekel a párom családja, egyáltalán, és boldogan leélnék vele egy életet úgy, hogy soha nem találkozok velük többet. Az én családom is rohadtul idegesítő, én elviselem, mert nekem muszáj, de másokra nem szoktam rákényszeríteni...


26N

2017. máj. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az én családom egyáltalán nem idegesítő, a vendégek soha nem csinálnak semmit, a család egyedülálló tagjai is mindig elhozzák az aktuális párjukat, soha nem ment a faggatás, mindenki jól szokta magát érezni. Én megértem, senki sem szeret ilyenekre menni, de én sem kaptam pánikrohamot, mikor elvitt egy haverjának az esküvőjére, felnőtt embereknek szerintem tudniuk kéne kezelni egy családi összejövetelt, egy céges rendezvényt, vagy bármit.
2017. máj. 31. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy korábban volt rossz tapasztalata a barátnő családjával. De egyáltalán nem OK, hogy egyszer sem hajlandó talàlkozni a családoddal. Mi lesz így, ha esküvőre kerül a sor? Ott fog először találkozni a barátod a családoddal? Vagy ha gyermeketek születik, akkor az ùjszülött mellett fognak megismerkedni? Vagy hogy lesz ez? Én megmondanám, hogy nekem fontos a családom, és legalább egyszer szedje össze magát egy találkozóra. Csak egy órácskára, azt fél lábon is kibírja. Ha hajthatatlan, az nálam szakítóok lenne.
2017. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát úgy igazán nem tudja, hogy jönne ki a családoddal, ha meg sem próbálja... Nővérem nem jön ki jól a párja szüleivel, mármint különösebb konfrontáció nincs, csak két teljesen különböző életfelfogás. A párja külföldön dolgozik mot, kb. kéthavonta jár haza, de a nővérem ez idő alatt mégis meglátogatja néha a párja szüleit, mert így egyeztek meg. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy természetesen vannak olyan szituációk, ahol megértem az elutasítást, de ha a másiknak fontos, akkor egyszerűen bunkóság még csak el sem menni egyszer sem. Szerintem itt egyfajta gyerekes, éretlen szorongásról is szó lehet, lehet ennyire fél attól az eshetőségről, hogy nem fogják kedvelni. Egy beszélgetés keretében járj utána az igazi indoknak!
2017. máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!