Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogyan oldjuk meg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogyan oldjuk meg?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel közel fél éve vagyunk együtt, mégpedig nyitott kapcsolatban. Nagyon jól megvagyunk, tökéletesen kiegészítjük és szeretjük egymást, de az eltérő szexuális szokásaink miatt úgy döntöttünk a kapcsolat elején, hogy nyitott lesz. Őszintén szólva ő hozta fel, én meg elfogadtam, úgy érzem, a kapcsolatunkra nem is volt rossz hatással, nem féltékenykedünk. Ami viszont kissé kínos, hogy az ismerőseim megjegyzéseket tesznek, még a rokonok közül is volt, aki felhívott azzal, hogy látta a páromat a lakásunkba bemenni más férfival, és szerintük megcsal engem. Mit lehetne tenni? Próbáltam beszélni a párommal, de ő csak annyit mondott, hogy nem másoknak kell megfelelnünk, ha valakinek nem tetszik, vagy kíváncsi, azzal szívesen leül és megbeszéli, hogy nekünk így jó. De mégis hogy lehetne ezt megbeszélni bárkivel is, az idősebbek (pl. szüleim) biztosan nem tudnák ezt elfogadni.

Mit tegyek? Visszaállni normál kapcsolatra nem akarna.



2017. jún. 7. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kéne híresztelni. Ha nektek így jó, az teljesen rendben van, de az emberek nagyrésze ezt sajnos nem tudná megérteni. Ha mondjuk kompromisszumot kötnétek, hogy nyílvános helyen nem csókoltok meg mást pl, akkor el tudnátok kerülni az ilyen helyzeteket.
2017. jún. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

"Próbáltam beszélni a párommal, de ő csak annyit mondott, hogy nem másoknak kell megfelelnünk, ha valakinek nem tetszik, vagy kíváncsi, azzal szívesen leül és megbeszéli, hogy nekünk így jó."


Nnomost ezzel a nyitott házassággal csak az a probléma, hogy neked ez így nem jó. Ezt beszélje meg - veled.

2017. jún. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
A nyitott kapcsolat olyan, mint a lukas vödör. Használhatod valami másra, szalvétatechnikázhatod, lefestheted, árulhatod 200 dollárért, elmagyarázhatod hogy ez egy különleges lukas vödör. De akkor is csak egy: lukas vödör.
2017. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mar az elejeb is elteroek voltak a szexualis igenyeitek? Ez egy eros NO GO. A szerelemben/parkapcsolatban roppantfontos a szex. Ha idokozben jon arra ra a ket fel, hogy kalandra vagynak es ugy dontenek, hogy szeretik egymast, ott a gyerek, kutya stb akkor az mas de ebbe eleve igy belemenni szerintem nem jo. Plusz a baratnodnek abban ugyan igaza van, hogy egymasnak kell megfelelni es nem masnak, viszont akkor is ugy csinaljatok, hogy mas errol ne tudjon.

+ ez mar csak szemelyes velemeny, de szerintem a nyitott hazassag nem egyenlo azzal, hogy jobbra-balra megyek bulizni es mindenhol osszeszedek valakit, hanem, hogyha becsuszik 1-1 ilyen alkalom, akkor az nem gazos. Egyebkent is abszurd, hogy massal probaljatok befoltozni a szexualis "lyukaitokat".... nyitott kapcsolat kalandvagybol alakul ki nem pedig a fent emlitett dolog miatt. De mint mondtam ez maganvelemeny. :)

2017. jún. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Tök szuper, és ha majd netalántán gyereket akartok, azt is a nyitott kapcsolataitokkal nevelitek, vagy hogy?

Mert ha szar a szex, akkor az nem fog hipphopp megoldódni - főleg, ha nem is tesztek érte -, de családot nem tudtok így alapítani.


Vagy együtt lesztek, ímg, aztán szakítotok és kezdtek minden előlről mással, ha rátok jön a gyerektéma?

2017. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, ha lenne gyerekünk, akkor is nyitott kapcsolatban lennénk, nem teljesen értem, ez hogy jön ide.

Egyébként köszönöm a válaszokat!

2017. jún. 11. 06:53
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ha lenne gyerekünk, abszolút nem a mai normál értékrendet nevelnénk bele. Arra tanítanánk, hogy mi helyes, mi helytelen, és arra törekedjen, hogy ne ártson másoknak. Ezen felül olyan kultúrát választ magának, amilyet ő szeretne.


Nem nevelném bele azt, hogy csak a zárt kapcsolatok lehetnek jók, vagy hogy tartogassa a szüzességét az esküvőig, stb. Ha ő úgy látja jónak, akkor elfogadom, ha meg a nyitott kapcsolatokat látja jónak, akkor olyanba fog belemenni. Nyilván ezek a személyiségétől is függeni fognak, ha féltékeny típus lesz, esetleg ki akarja sajátítani a párját, akkor a hagyományos kapcsolatokat preferálja. Nem értem, mi ezzel a gond.


Párommal a párkapcsolatunk több, mint jó. Azonos a gondolkodásmódunk, tudunk beszélgetni, mindketten türelmesek, békések vagyunk, ritka, hogy valakik ilyen jól kijöjjenek egymással. Nem spilázzuk túl ezt a szex témát, lényeg, hogy erre is találtunk megoldást. Mi úgy tekintünk erre, mint egy élvezetes szabadidős tevékenységre, ha pl. szeretek horgászni, ő meg unalmasnak találja, akkor mással horgászok, azt sem tiltja meg nekem. Ugyanígy vagyunk a szex témával. (Annyi kikötéssel, hogy nemi betegségeket lehetőleg ne hozzunk bele a kapcsolatba, de ez ma már megoldható).

2017. jún. 11. 07:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt a gond nem a Ti nyitott kapcsolatotokkal van, hanem azzal, hogy nem tudtatok diszkreten kezelni.... Ehhez most sajnalom, hogy ezt mondom de annyi esz is kell, hogy mas ne tudja meg+konyorgom ne a lakasba vigye mar be a TI agyatokba...

tenyleg ne ertsd felre, semmi bajom a nyitott kapcsolatokkal, sot nekem is volt, engem/minket megsem latott meg senki, sot senki sem tudott rola. Vajon miert?

2017. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy nyitott kapcsolat jobb kommunikációval működhet csak. Nem lehet problémákat csak egy legyintéssel ignorálni, vitázni kell (nem veszekedno, hanem érvelni) és konszenzusra kell jutni.


Az én meglátásom is az lenne, hogy diszkrétebbnek kell lenni a saját településen, vagy ahol sok az ismerős. Haza nem vinnék szeretőt, oda csak a párom jöhet.

2017. júl. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!