Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Páromnak megengedtem, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Páromnak megengedtem, hogy félrelépjen, de hazudott (? )

Figyelt kérdés
Megbeszéltük, hogy megteheti, amennyiben mindenről beszámol nekem, és amennyiben csak egy alkalomról van szó és soha többé nem kommunikál az illetővel. Megtudtam, hogy van, akivel már 4x együtt volt, és beszélget is vele. Rendben, hogy nyitott a kapcsolat, de mégis átvert. Ti válnátok emiatt? 10 éve együtt, én 33N, ő 35F, egy 5 éves gyermekünk is van.
2017. jún. 14. 16:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

#21, #7-es vagyok. Számomra a megcsalás mindig is bűnnek számított. Az én erkölcsi kódexemben a megcsalás az súlyos hitszegés. El is magyarázom miért.

A megcsalásban nekem nem az fáj, hogy összeérintik a két genitáliát; hanem a csalás része.

Az, hogy együtt elfogadtunk kereteket és ezt most elárulja a másik ember. Ezzel elárul engem, és a kapcsolatunkat is. Ez esküszegés, hűtlenség a bizalmam ellen, amit belehelyeztem. Plusz még ahhoz is gerinctelen, hogy ezt bevallja.

Ha valaki ennyire könnyen becsap és rászed, arra hogyan számíthatnék tiszta szívemből? Hogyan tehetném az életemet fel rá? Ez az, ami engem zavar. Hogyan hihetnék neki?


Ehhez azonban kell, hogy ezek a szabályok konszenzusosak és kristálytisztán kimondottak legyenek. Kell, hogy legyen mit áthágni és legyen törvény, amiben csalni lehet.

Ez mindig is úgy működött a jogban is, hogy először szabályozunk, utána lép érvénybe. Utólagosan soha sem büntetünk, hatályban sem lévő törvényekre hivatkozva.


A #13-as hozzászólásban kifejtem mi a különbség szerető és társ között. Létezhet lelki intimitás, szexuális szenvedély, elköteleződés nélkül. Ezt hívjuk tipikus szeretői viszonynak.

Nem csak egy nőnek lehet fontos az intimitás része. Abszurd ez az állítás, férfiak, nők emberek mind. Nem különböznek annyira, mint hiszed. Így nem is releváns, hogy férfi vagyok, vagy nő, egyébként nő.

Bár aláírom, hogy jelenkorban rendhagyó gondolkozással, de úgy vélem 100 év múlva az akkori korszellem engem fog igazolni, ki fog menni a divatból a sorozatos monogámia és a szexuális kizárólagosság, mert fenntarthatatlan lett benne egy kapcsolat.

Rendkívüli mértékben inflálódik el az értéke a kapcsolatoknak, hihetetlen gyorsan elhasználják egymást szexuálisan az emberek, eszményítünk egy maximum 2-3 évig tartó feniletilaminnak nevezett "szerelemhormon" termeléses időszakot. Ez a rendszer halálra van ítélve manapság. Megoldást kell erre találni.

2017. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Én teljesen egyetértek a hetessel, és magamból kiindulva cáfolnám azt az állítást, hogy egy nő számára nehezen létezik testiség érzelmek nélkül. Sokunknak megy. Bár ha úgy vesszük, a vágy is egy érzelem, méghozzá igen erős is tud lenni, nekem az pont elég.


Abban szintén egyetértek, és ez a kérdés szempontjából lényeges, hogy a megcsalás számomra is elfogadhatatlan, pontosan a csalás miatt. Nincs problémám a nyitott kapcsolattal, de azzal van, ha átvernek. A kapcsolatunk egy mindkettőnk által elfogadott szabályrendszeren alapszik, és ha abban egyezünk meg, hogy a szexuális életünket nem csak egymással élhetjük, oké. Ha viszont abban, hogy nem fekhetünk le mással, akkor ehhez tartsa magát ő is.

Számomra az az elfogadhatatlan, hogy ő önkényesen megváltoztatja a rá vonatkozó szabályokat, illetve tudatosan áthágja őket, és még ahhoz is túl gyáva (vagy éppen irigy), hogy a szabályok újratárgyalását felhozza. Maga a tudat, hogy ő vígan enged a vágyainak, amíg én az eredetileg elvárt önmegtartóztatást gyakorlom, és az a tény, hogy őt nem zavarja ez az unfair helyzet, elfogadhatatlan számomra.


A hazugság meg főleg nem fér bele a kapcsolatba még a legkisebb mértékben sem, és mondom ezt úgy, hogy nem vág földhöz, ha megjegyzik, hogy híztam, vagy szar az új hajam, sőt, még az sem, ha a párom bevallja, hogy megkívánta valamelyik barátnőmet.

Szóval röviden összefoglalva: átvert és hazudott, tehát válnék.

2017. jún. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nekem maga a szabály szó használata nem tetszik egy házasságban. A párom a párom, egy önálló személyiség, saját akarattal, önálló véleménnyel. Fura az, hogy mindenkinek van egy szabályrendszere, amibe bele akarja kényszeríteni a másikat. Persze szerencsés helyzet, ha mindketten éppen beleférnek a másik keretébe, avagy hajlandóak jó kedéllyel bele idomulni.

Én ugyan mint fent leírtam természetesnek tartom azt, hogy hosszútávon egy kapcsolatban vannak kitekintések, állandóan jelen van a kísértés, ugyanakkor a lényegen számomra nem változtat, hiszen ez akkor is megcsalás/félrelépés lesz, ha én elnézem. Ettől függetlenül sosem fektetném le szívesen már a kapcsolat elején, hogy részemről a másokkal történő szexuális kapcsolat belefér.

Ahogy így írtok fent erről az egész keret felállításról és szabályozásról, igen. Az egész kapcsolat egy nagy kommunikációs halmaz, enélkül nem működik. Vannak íratlan egyezségek, megszokások, problémák, felvetések, stb., amiket meg kell beszélni. Ugyanakkor még is úgy csapódik itt le, mintha lenne egy ezer oldalas használati utasítás és párkapcsolati szabály könyv, amit átad az ember a másiknak és ha tetszik tetszik, ha nem tetszik, nem tetszik.

2017. jún. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem kérlek, ez egy hosszabb távon teljesíthetetlen kombináció: senki sem fog csak azért elhajítani egy jó szexpartnert, hogy neked ne kelljen félned valamiféle érzelmi megcsalatástól.


És hát ez az beszámoltatósdi, már ne is haragudj... ez nagyon kínos.

2017. jún. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Utolsó, de a feleségét, családját inkább elhajítaná érte, ugye?
2017. jún. 15. 14:31
 26/30 anonim ***** válasza:
És miért hajítaná el, ha egyszer nyitott a házasság?
2017. jún. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Kérdező! Szerintem üljetek le, beszélgessetek, próbáljátok megoldani a problémáitokat és meghúzni a határokat. Tisztázzátok egyáltalán együtt, vagy külön képzelitek el az életeteket. Ő mit érez, te mit érzel.
2017. jún. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Öööööö bocsi, csak beleolvasva a válaszokba a szerelem elemeire vonatkozóan nem korrekt infó lett átadva.


12/ és 15-ös:

Helyesen: A LEGTÖBB szerelemben a 3 -ból 2 elem van meg, és 2 is szükséges ahhoz, hpgy jól működjön egy kapcsolat. Az nagyon-nagyon ritka, hogy egy hosszú kapcsolatban MINDHÁROM elem meglegyen magasabb fokon...

Azt is hozzá kell tenni, hogy egy kapcsolat életében ezek a 3 fő alkotó elemek változnak is, nem állandó jellegek.


Amit pedig az általad "szeretői"-nek nevezett kapcsolatról írtál, azért nem korrekt, mert ott is lehet szerelem! Itt is meg van 2 elem.


De a legszebb,-ha már a szerelem modelljeivel foglalkozunk :)))- hogy nem csak 2-3 típusú szerelem van. (Ugye a beteljesült szerelemnek nevezzük, ha mind3 elem megvan)


Sternberg is pont, hogy 6-7 féle szerelmet nevezett meg.

Ami a kérdező és a férjét illeti, intimitás( bezsélgetés, közös cselekvések) nem írta, mennyire van meg: mert ha csupán 1 elem van a 3-ból, az a kihűlt szerelem.


Az elkötelezettség mellett magas az intimitás is, azt nevezzük társas szerelemnek ( a legtöbb hosszútávú kapcsolatra ez jellemző)



Bocsi utólag is az okoskodásért, de erről írtam is, meg mindig is érdekelt ez a téma, na. :)

2017. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Az érzelmeket nehéz irányítani, befolyásolni, ha jo vele vissza fog járni ugyan ahoz a partnerhez. És a te kapcsolatod tönkre fog menni. :(
2017. jún. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

#28. Igazad van, sarkítottam a példában, de nem ott ahol gondolod. Mindhárom elem meg KELL legyen mindenben, amit szerelemnek hívunk. Ha valamelyik teljes mértékben hiányzik, az nem lehet szerelem. Ha teljes mértékben hiányzik az elköteleződés, az szeretői viszony; ha teljes mértékben hiányzik a szexuális szenvedély az barátság.

Ha mindhárom megvan, csak változó mértékben, akkor beszélhetünk az általad leírt fokokról.

2017. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!