Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék véglegesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék véglegesen felülemelkedni azon, hogy a barátomnak sokkal, de sokkal fontosabb a legjobb barátja, mint én?

Figyelt kérdés

időről időre sikerül elfelejteni, de aztán újra felötlik bennem. az a baj, hogy ezt ki is mutatja, és nagyon sokszor meg is nyilvánul.


pl mikor épp nem laktak együtt a kollégiumban, akkor 2naponta arról hisztizett nekem, hogy jaj de rég látta, és mennyire hiányzik neki, pedig még akkor is többet találkozott vele hetente, mint velem.


aztán volt, hogy mondta nekem, hogy tanulnia kellene, ezért megkért, hogy menjek haza előbb, amit én szívesen meg is teszek, mert nekem is fontos a tanulás... viszont ezután kb pár óra múlva mondta, hogy mennie "kell" be városba, mert a legjobb barátja ki van akadva, meg rosszkedvű, és fel kell vidítania.


harmadikként pedig ha velem történik valami rossz, az nem rázza meg különösebben, meg sokszor le is szól, hogy ne fújjam fel a dolgokat, de amikor a barátja nem kap kollégiumot a félévre, akkor hetekig rossz kedve van, mert hogy ez mennyire szörnyen rossz dolog...


olykor sikerül tényleg elfelejteni időkre, de az a baj, hogy tényleg kimutatja, nem tagadja... hogyan lehet ezen véglegesen felülemelkedni? szeretnék már..


2010. máj. 19. 16:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
hát szokták mondani, hogy "f.szat/puncit bárhol találsz, de barátokat nem" tehát normál esetben fontosabb kéne hogy legyen egy barát, mert nőt talál másikat.. de ez azért már bunkóség amit a párod csinál...
2010. máj. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
nyilván én sem kérem tőle, hogy dobja el a barátját miattam. én csak azt szeretném, hogyha nem mutatná ki folyton, hogy neki ő a minden, én meg csak... másodlagos, harmadlagos, negyedleges... mikor mennyi... dolog vagyok.
2010. máj. 19. 17:09
 13/20 anonim ***** válasza:

Hm... érdekes. Milyen a barátod kapcsolata a családjával? Közel állnak hozzá a szülei, testvérei, vagy csak úgy "elvannak", vagy kifejezetten rossz a kapcsolat? Vannak ezen a srácon kívül más közeli barátai is, vagy csak haverok, vagy még azok se? Mióta ismerik egymást ezzel a sráccal?


A kapcsolatotokban ezen kívül minden rendben van? Ki ad bele többet a kapcsolatba, te vagy ő?


Bocs, ha sok a kérdés, de ha ezeket tudjuk, sokkal tisztábban láthatnánk :)

2010. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
pasik akkor se hanyagolják a barátokat ha csajuk van bezzeg mi csajok rögtön két kézzel dobjuk el ab barátnőinket.. ez szégyen térjünk észhez.sajnos az egyik barátnőm is ezt tette.. szerintem a barátod jól csinálja nem szarja le a barátját miattad..de ez persze nekem is szarul esne ha ilyet csinálna
2010. máj. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

nincs gond a sok kérdéssel, szívesen válaszolok, azért vagyok itt, mert többet szeretnék tudni:)


nos, a családjával úgy elvannak... szülei elváltak, anyja újra házasodott, ami nemsoká megint válás lesz. családjában sok az ilyen fura eset. sok a pereskedés, van börtönviselt családtag is, szóval elég stresszes az egész családi helyzet. utál hazajárni.


azt nem mondanám, hogy rossz a kapcsolata bármelyikükkel is, mert jó, csak nem szeret hazamennyi, mert mindenki ki van készülve náluk otthon.


nincsenek úgy igazán közelebbi barátai... tesójával beszél sokat, meg egy másik sráccal, 1-2 lánnyal a kollégiumból, de ők inkább csak haverok. amúgy abból sincs neki sok. a másik srácnak viszont millió haverja van.


ezzel a sráccal 4 éve ismerkedett össze. amikor én megismertem, olyan egy fél-háromnegyed éve ismerhették egymást, de már akkor is ő volt a "minden".


a kapcsolatba szerintem én adok bele többet... mind felvidítás téren (neki folyton rosszkedve van valami miatt, meg egy senkinek érzi magát). ő szinte sosem mondja, hogy találkozzunk, igazából én vezetem meg tartom kézben ezt az egészet. tudom, ebből az látszik, hogy nem szeret, néha én is azt hiszem... de februárban, az elmúlt hónapok veszekedései miatt (heti 3-4) szakítani akart velem. és amikor mondta, hogy legyen vége, és meg is indokolta, akkor ő sírt... és mire hazaért, két óra múlva, már mondta, hogy mégsem akar elveszíteni, nagyon rossz lenne nélkülem.


azóta nem is veszekedtünk szinte.


remélem minden kérdésre válaszoltam.

2010. máj. 19. 17:58
 16/20 A kérdező kommentje:
utolsó: nem kérném soha, hogy szarja le a barátját! én sem teszem. nekem csak az kellene, hogy ne vágja folyton a képembe különböző dolgokkal, hogy neki ő a fontosabb, mert ez igencsak rosszul tud esni. próbálhatná nem érzékeltetni is. vagy csak szimplán meg akarom tanulni, hogy ne vegyek róla tudomást...
2010. máj. 19. 17:59
 17/20 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki a sokat kérdezte :)


Abból, amit leírtál, én azt látom, hogy a srácnak nem nyújtott biztos lelki hátteret a családja, írtad, hogy nincsenek ők rosszban, de kétlem, hogy ilyen körülmények között bensőséges viszonya lenne a családdal.

Ahogy látom, a srác nem egy könnyen barátkozó típus, így gondolom, előtte is főleg pár haverja volt, és ennyi. Aztán összeismerkedett ezzel a sráccal, összehaverkodtak, esetleg segítettek is egymásnak ebben-abban, és a barátod valószínűleg úgy érezhette, a másik srác az első ember az életében, akiben meg tud bízni, aki biztos támaszt adhat neki, egy stabil pontot, ezért ragaszkodik ennyire hozzá, és ezért nem tűri, ha kritizálják. Mert régen ő volt az egyetlen ember, akire igazán számíthatott.


Egyébként fiúk között a barátság néha lehet ilyen, attól, hogy nem ismerik egymás minden kis hülyeségét, és nem sírják el egymásnak a bánatukat, attól még lehetnek legjobb barátok. Ezzel nincs is semmi baj.


Én úgy látom egyébként, hogy a barátod egy elég káoszos háttérből jött, az ő mentalitása és életvitele is zaklatott (mivel ezt látta otthon). Biztosan érzi azt, hogy a kapcsolatotokban nálad a gyeplő, és ez zavarhatja is, mivel pont emiatt a zaklatottsága miatt képtelen "férfiként" viselkedni a kapcsolatban, hogy ő legyen az irányító fél. És ezt ilyen hülyeségekkel kompenzálja, megpróbálja a te értékedet "csökkenteni" a kapcsolatban, például úgy, hogy a barátját előrébb helyezi.


Szerintem egyébként szeret, és igazából nem is veled van problémája, hanem saját magával, csak ez többek között rajtad csapódik le. Én nem ajánlom, hogy játssz, vagy taktikázz vele, amit korábban írtak, mert nem egy stabil lelkű ember, és ki tudja, hogy dönt, rosszul is járhatsz. Ezt csakis őszinteséggel, elfogadással meg nyitottsággal lehet kezelni, nem pedig ilyen játékokkal.


A barátjával kapcsolatban szerintem hagyd őket, hadd csinálják, amit akarnak. Ne foglalkozz azzal, hogy esetleg érezteti veled, hogy a barátja többet ér nálad, hiszen ez csak egy bizonyítási vágy részéről, igazából egyáltalán nem így van. És ezt te is tudod, csak ő az a fajta ember lehet, aki nagyon vigyáz a büszkeségére, és nehezen nyilvánítja ki az érzéseit.


Huhh, bocs, tudom, hogy rohadt hosszú lett, de remélem, segít :) Persze kevés infót tudok így is, de ezek alapján, amit írtál, nekem ez jött le.

2010. máj. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

nagyon sok olyan dolgot leírtál, ami tényleg így van, és olyanokat is, ami tényleg így lehet. szóval köszönöm a hosszú elemezgetést.


talán azért is viselem én is nehezen, mert nekem az általános iskola óta (ahonnan 6.ban akaratom ellenére el kellett jönnöm) nem volt legjobb barátom/barátnőm, és sosem voltam senkinek annyira fontos, mint amennyire ő nekem. egy ideig reméltem, hogy ez a barátommal másképp lesz, de sajna nem lett.


valóban elég ingatag ember, bár mint nő, 1-2szer megpróbáltam taktikázni ez alatt a hosszú idő alatt, amit együtt voltunk, de tényleg nem jött be, és csak veszekedés lett belőle, ha megemlítettem neki.


de érdekesen hangzik, amit írtál a "férfiasság"ról, és ha így lenne, akkor az még valamennyire pozitív is, hiszen akkor "nincsen minden veszve".


én segítenék neki, ha hagyná, de mindent egyedül akar megoldani, bár az évek alatt sikerült kivívni magamnak, hogy elmondja a gondjait. hogy mi a baj otthon, vagy épp mi a baja magával. ezzel nagyon sok csatát vívtunk.


anno amikor megkérdeztem, miért olyan ideális barát ez a srác, akkor azt mondta azért, mert nincsenek egymással szemben elvárásaik, és mert sosem veszekednek. nem tudom. én úgy látom mint a ketten azt várják el egymástól, ami bennük nincs meg. és ezt a barátja is mondta már nekem... néha úgy érzem, itt elkell egy hatalmas ismerkedés, de igazad van, nem szólok bele:)


köszönöm a segítséget! végre valaki, aki nem azt tanácsolja, hogy adjam ki az útját... (nem itt, hanem az ismerőseim is mind ezt mondták...) sajnos szeretem, és előbb inkább megpróbálom megoldani a dolgokat, mielőtt ilyet lépnék.

2010. máj. 19. 18:40
 19/20 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy könnyebb lenne ott hagyni, és keresni egy normális srácot, ebben igaza van az ismerőseidnek. De szerintem ez se egy reménytelen dolog, persze azt neked kell eldöntened, hogy megéri-e.


Zárkózott nagyon a srác, a saját büszkesége miatt nem könnyen nyílik meg, még a legjobb barátjának se mondja el a problémáit. Ezt megváltoztatni egy nagyon lassú folyamat, alapjaiban nem is fogod tudni soha a természetét átalakítani, de sokat lehet csiszolni rajta, azon meg pláne, hogy hozzád hogy áll. Az mindenképp pozitívum, hogy neked elmondja a gondjait. Most még ott tart, hogy egyedül akar megoldani mindent, más segítségét nem fogadja el, mert az csorbát ejtene a büszkeségén, és van benne egy erős bizonyítási vágy, hogy ő igenis egyedül meg tud oldani mindent. Persze ezen is lehet változtatni, de ez is egy lassú folyamat.


„és sosem voltam senkinek annyira fontos, mint amennyire ő nekem.”

Valószínűleg az is benne van a pakliban, hogy ezt ő nagyon jól tudja, és ezért képes megtenni néhány furcsa dolgot, mert tudja, te úgyse hagynád ott. De ez nem azt jelenti, hogy nem szeret, ez megint csak a bizonyítási vágyából fakad, és abból, hogy számára a párkapcsolat is egyfajta dominanciáért folyó harc, bár ahogy írod, szerencsére egyre kevésbé.


Egyébként 4 év nem olyan sok egy ilyen barátságban, szóval még simán kibukhat, hogy mégse olyan tökéletes a másik srác, és összevesznek. Ha meg nem, és ez egy életre szóló barátság lesz, akkor nincs jogod kettejük közé állni, és ezt megpróbálni megakadályozni. Többek között ezért is írtam azt, hogy jobb, ha hagyod őket. Ez elsősorban az ő dolguk, még ha hatással is van rád.

2010. máj. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

semmiképpen nem szeretnék közéjük állni, ez meg sem fordult a fejemben, hiszen valóban nincsen jogom hozzá. de hogyan tudnám kihozni ezeket a dolgokat? 2 és fél éve vagyunk együtt (holnap lesz pont annyi), lehet még egyáltalán tenni bármit, vagy már el van szúrva az egész? igazából nem tudom, hogyan lehetne rá hatni... sokmindent sikerült már elérnem, de szeretnék még változtatni ahhoz, hogy ez ne csak neki legyen egy kényelmes kapcsolat, mert mindent én csinálok, hanem nekem is legyen némi örömöm a dologban. illetve most is van, de szeretném, ha az egész sokkal harmonikusabb lenne, és bár már lemondtam arról, hogy segítsek neki, még mindig szeretnék segíteni, hogy kilábaljon ebből az önmarcangolásból.


esetleg tudnál segíteni? tanácsokkal, ilyesmi.

2010. máj. 19. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!