Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom évekig eljátszotta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom évekig eljátszotta hogy tud angolul, közben meg nem is. Miért csinálta ezt?

Figyelt kérdés

A barátom a kezdetektöl azt mondja, hogy tud angolul. Filmeket is szokott nézni angol nyelven, mindenröl tudja hogy mi az magyarul. El is hittem neki hogy tud angolul. Aztán olyan munkahelyre kerültem ahol elküdtek egy intenzív angolra. Tárgyalási szinten beszélem már a nyelvet. Viszont azóta rájöttem hogy a barátom igazából nem is tud angolul. Most voltunk külföldön és alig tudott mondani valamit, azt is helytelenül. Nagyon kiábrándító volt. Játszotta évekig hogy perfekt, de igazából ez általános iskolás szint.


Miért hazudta ezt ennyi ideig? Kérdeztem töle, annyit mondott hogy élö szóban még nem gyakorolta. Aztán megkértem hogy fogalmazzon meg nekem melóba egy levelet de nem ment neki, össze-visszaság volt aminek semmi értelme nem volt, csak egymás után dobált szavak.


2017. jún. 22. 15:36
1 2 3 4
 1/31 AchromaticSmarties ***** válasza:
85%
xD
2017. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%

Megdöbbentő. Vajon miért nem mert veled őszinte lenni? Vajon miért nem az jut eszedbe, hogy hogyan segíthetnél neki, hanem az, hogy kiábrándító volt ezt megtudni róla? Vajon miért fontosabbak kettőtök között a játszmák, mint az őszinteség? Vajon miért hoztad őt szándékosan kellemetlen helyzetbe, amikor rájöttél, hogy nem megy jól neki, és aztán vajon miért ítélkeztél felette, olyan szinten, hogy még ide is kiírtad, hogy mások is ítélkezhessenek?


Szomorú. Az egész történet végtelenül szomorú nekem.

2017. jún. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%
Másodikhoz hasonlót írtam volna, de abban már minden benne van. Ennyi...
2017. jún. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne nevess Achromatic, ez nagyon komoly dolog!
2017. jún. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A legrosszabb ***** válasza:
36%

Ha őszinte lett volna, s bevallotta volna, akkor előkaptad volna a kis pasikás jegyzettömbödet, és szépen bekarikáztad volna az "angol nyelv ismerete" oldalon az VAN vagy NINCS közül a NINCS-et.


Oké, nem volt korrekt, hogy kamuzott, de egyáltalán fel lehet titeket szedni anélkül, hogy ne színeznénk? Na ugye, hogy nem.

2017. jún. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon más a passzív nyelvtudás (megérti a filmet) meg az aktív (tud beszélni gördülékenyen).


Idegen nyelven megszólalni nem mindenkinek könnyű, csomószor hiába tud valaki nyelvet, még akkor is csak makog, ha "éles" helyzetbe kerül. Bármilyen gátlás, probléma lehet mögötte, és valószínűleg a reakciód nem segített rajta...

2017. jún. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
34%
Mert ez tartozott a szerepéhez, hogy téged meghódítson, megtartson. Ez van, ha a nők nem várnák el a szerepek játszását, nem lennének ilyen "gondok".
2017. jún. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
54%

Na, és vajon miért kellett eltitkolnia? Inkább ezen gondolkozz el?


Mert nyilván tudta, hogy ahelyett, hogy segítenél, inkább kigúnyolod és megalázod - ahogyan tetted is.


Szánalmas vagy és nevetséges, és inkább a TE hozzáállásod a kiábrándító, nem az övé.

Az, hogy megérti és beszéli a nyelvet nem ugyanaz, te meg most már ahelyett, hogy segítenél neki tanulni, inkább kioktatod, meg a magas lóról beszélsz, holott te is síkhülye voltál az angolhoz.


Tudod, én megértem a németet, de amíg nem költöztem Svájcba egy épkézláb mondatot nem tudtam megfogalmazni, mert nem voltam rászolrulva.

A párom pedig folyékonyan beszél angolul és ahelyett, hogy lenézne amiért én iskolás mód tolom (pedig a 90%-át megértem, annak amit mond meg a filmeknek), inkább segít.


Sajnálom a barátodat, amiért ilyen barátnője van.

2017. jún. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy már valaki írta.

A barátodnak passzív nyelvtudása, ami aktív gyakorlás nélkül nem csoda, hanem természetes. Viszont a passzív tudását hamar aktívvá tudná tenni, ha neki áll gyakorolni az outputot is, nem csak az inputot :)

Inkább segítenél neki, ahelyett, hogy cikiznéd.

2017. jún. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen egyetértek a 6# válaszolóval.

Sokat számít, hogy ki mennyire használja az adott nyelvet.

Elég idegesítő perszóna lehetsz.

Méghogy fogalmaznia kellett egy angolul csak neked...pff.

Gáz vagy! Nem a gyereked, hanem a Párod elviekben.

Én a helyében már kidobtalak volna mint macskát..!

És ezt nőként írom.

2017. jún. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!