Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Diploma hiánya /megléte miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diploma hiánya /megléte miatt nem illünk össze?

Figyelt kérdés

Előzmény: előző páromnak 2 diplomája volt ,egy nagyon jó pozícióban dolgozott és saját cége is volt. Nagyon okos ember volt,felnéztem rá minden téren,az érzelmi intelligenciája is kiemelkedő volt

Nekem is 2 diplomám van +mester és most tervezem a phd-t.

Ezeket nem felvágásból mondom,csak előzményként. Mindenkit ugyanúgy tisztelet,minden foglalkozást.

A mostani párommal 3 hónapja vagyunk együtt. Magyon kedves,rendes ember,nagyon tud szeretni.

Viszont szellemileg most már hatalmas űr tátong közöttünk.

Ő festő és sajnos a kollégái eléggé közönségesek,csúnyán beszélnek stb. Gondolom értitek mire gondolok.

Sajnos esténként néha szó szerint nincs miről beszélnünk.

Sokszor nem is érti amiket mondok neki. Látom rajta,hogy csak néz de nem jut el az agyáig,próbálok egyszerűen beszélni,de sajnos szakmai ártalom,hogy nem azt szoktam meg az évek alatt.

Lehetséges,hogy ez nem működne a jövőben kettőnk között?



2017. júl. 3. 10:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
28N
2017. júl. 3. 10:45
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Igen, lehetséges.
2017. júl. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
En voltam hasonlo szituacioban, tul sokaig eroltettem a kapcsolatot. Vegul tobbek kozott (meg azert sem, mert az o kornyezete is eleg kozonseges volt) ezert is ert veget. Most muveltsegben velem egy szinten levo parom van, akivel tudunk beszelgetni barmirol, ert engem, vannak onallo gondolatai stb. Minden, ami hianyzott.
2017. júl. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
En mar attol kinosan erzem magam, h ezt elolvastam. A baratomnak csak erettsegije van, de o rendkivul muvelt az irodalom, a tortenelem es a popkultura teruleten, plusz kivancsi az en termeszettudomanyos okoskodasaimra is, ezert mukodik. A diploma amugy is szakmat ad, nem muveltseget, szoval a problema nalad sem a diploma hianya, hiszen osszejottetek. En szkeptikus vagyok a kozos jovotokkel kapcsolatban.
2017. júl. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmeséli a napját szakzsargonnal tűzdelve, te is csak néznél, mint borjú az új kapura :). Nem szakmai ártalom ez. Nem hiszem, hogy egy olyan okos nő akinek van két diplomája+ mester + phd-ért megy (gondolom több nyelven is beszél) majd pont egy olyan alap dolgot felejt el mint a saját anyanyelve ;). Csak szeretnél egy kompetensebb embert magad mellé. Nincs ebben semmi szégyen.

30/f

2017. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem fog működni.
2017. júl. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Semmi köze a diplomának az intelligenciához.

Ez nálunk fordítva van, és fordítva is volt.

Általában csak diplomás párjaim voltak (én vagyok a festő), de mindegyiknek az érzelmi intelligenciája közelített a 0-hoz.

Beszélgetni pedig nem nagyon lehet/lehetett velük, mert kulturálisan sem voltak a toppon, maximum azokról lehetett beszélgetni amiket tanultak, vagy ahhoz közeli dolgokról.

Egyik sem képes saját magán kívül mást szeretni.

Alapjában véve bújós típus vagyok, szeretek szeretni, odafigyelni a másikra.

Én régóta vallom azt, hogy a rengeteg tanulás kivesz a lélekből valamit. Férfi létemre én voltam az aki odabújt, szeretetet adtam, aki főzött, aki reggel az ágyba vitte a reggelit, a kávét...

Ám soha semmi nem volt jó nekik. (magukon kívül senkit és semmit nem szerettek)

Így aztán pillanatnyilag nincs párom, az intelligenciámat meg a hajamra kenhetem.

2017. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7-es voltam (40FF)
2017. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

#7-es voltam, és az még lemaradt, hogy néha én is úgy beszélek mint egy kocsis ha nagyon felbosszantanak, de egyébként szépen beszélek mindenkivel, sőtt. Túl szépen.

Az építőiparban pedig csak egy barátom van, sem haverok sem senki más.

2017. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez nem diploma megléte-nemléte függvénye, hanem érdeklődés és műveltség függvénye. Nyilván nagyobb esélye van szellemi partnert találni egy diplomásnak egy másik diplomással, de több olyan diploma nélkülit is ismerek, aki hozná azt a szintet, amit te (vagy én).

Itt tényleg a szellemi tátongó űr a baj, és valószínű, hogy nem fog működni ez kettőtök között, vagy legalábbis döcögősen és neked hiányérzeted lenne.

2017. júl. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!