Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miben nyilvánul meg az, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miben nyilvánul meg az, ha valaki érzelmi analfabéta?

Figyelt kérdés
Pl nem bókol, nem kedveskedik, nem képes kötődni, nem mutatja ki az érzéseit, ha egyáltalán vannak?

2017. júl. 9. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál.

+csak magával foglalkozik, a saját érdekeit nézni, nem veszi észre soha ha megbánt, nem is érti mi a problémád, ha említed neki.

2017. júl. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor kifogtam egyet...nagyszerű :(
2017. júl. 9. 19:29
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Ott kezdődik, hogy nem érti a másik érzelmi reakcióit. Biztos találkoztak már olyan emberrel, akinek megmondod, hogy mit érzel, és közli, hogy de miért, meg magyarázd el.


Másrészt az ő reakciói is inkább schemákat követnek. Megtanulja, hogy bizonyoskonkrét helyzetekben mit kell tenni, mondani, de azt már nem ismeri fel, hogy egy hasonló szituban miért kellene ugyanúgy viselkedni, vagy éppen miért nem (ha meg szólsz neki, akkor kezdődik a miért, magyarázd el).

2017. júl. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az ilyen emberek akkor is így viselkednek, ha szerelmesek? Csak mert az utóbbi 2 ismerkedésem pont azért fuccsolt be, mert ilyeneket fogtam ki.
2017. júl. 9. 19:41
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Ez nem érzelmi analfabéta, hanem súlyosan gátlásos. És egyáltalán nem vicces a dolog.
2017. júl. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha mindig ugyanolyan típusú férfit fogsz ki, az már nagyon nem szerencse kérdése. Ott általában a háttérben nálad van valami probléma amiért keresed azt a típust (pl családban látott minta, megmenteni akarod, és meg millió lehetőség)


Érdemes lenne ezzel komolyabban foglalkozni.

2017. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 igen, sajnos tudom, hogy nálam van a bibi. Mindig ilyenekbe zúgok bele, aki rendes velem, az pedig nem kell...lehetséges, hogy szüleimnél láttam a rossz példát, mert sokat veszekedtek, és apum nem volt egy romantikus típus...konkrétan pont olyan, mint a leírás. Pszichológus tudna segíteni ezen?
2017. júl. 9. 20:02
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Igen, ez tipikusan olyasmi amivel érdemes megkeresni egy jó terapeutát (arra figyelj, hogy a jó az nem halat ad, hanem halászni tanít, és mostanában nagyon divatos lett az, hogy valaki elolvas 3 önismereti könyvet, és belevág a tanacsadasba).


Egyébként amit leírsz, az tipikus ok.

2017. júl. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Azt fogom tenni. Furcsa, mert egy odaadó, törődő barátra vágyok, mégis, ha ilyet kaphatnék, élből elutasítom. Mintha fordítva lennék bekötve..:D
2017. júl. 9. 20:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzetet... akár én is kiírhattam volna a kérdést.
2017. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!