Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vajon ki lehet még mászni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon ki lehet még mászni ebből a durva slamasztikából? Tiszta katyvasz az egész kapcsolat.

Figyelt kérdés

Figyelem! Előfordulhat, hogy hosszadalmas leírás következik, ezért kérem, hogy csak az válaszoljon, aki veszi a fáradságot a végigolvasására.


Kb. 5 éve vagyok együtt a barátommal, 2 éve együtt is élünk. Sosem volt idilli és felhőtlen ez a kapcsolat köztünk, mert két teljesen más világ vagyunk, különböző lelki beállítottság és temperamentum, ami rengeteg ellentétet eredményez. Ennek ellenére ragaszkodunk egymáshoz, talán mert tudjuk, hogy elég intelligensek vagyunk a problémák megoldásához (bár mostanság kezdenek kétségeim támadni efelől). Emellett senki mással nem tudunk ilyen mélyen és tartalmasan beszélgetni, tulajdonképpen egymás legjobb barátai lennénk, ha nem alakulna ki folyamatosan feszültség valami miatt.


Engem nagyon zavar, főleg korábban volt nagyon furcsa benne, hogy nem mutat ki érzelmeket, nem beszél magáról és rólam sem érdeklődik soha. Én nem ilyen emberek közt szocializálódtam, és számomra megfejthetetlen volt ez a figura. Kezdetben személyes sérelemként éltem meg, hogy ilyen semleges és távolságtartó, ezért mindenféle válogatott módszerekkel igyekeztem rájönni, hogy miért van ez. Amikor a kérdések és beszélgetések nem vezettek eredményre, gyakran váltam türelmetlenné, sőt erőszakossá. Ez őt meghátrálásra késztette és méginkább visszahúzódott a csigaházba. A követelőzésnek meglett a negatív hozadéka mindig, de amikor kedvesen és barátságosan ültem le vele, az soha semmilyen pozitív eredményt nem produkált, csak nézett nagy szemekkel, mintha nem is értené, hogy miről beszélek. És ez milliószor eljátszódott. Én nem értettem őt, ő pedig nem értette, hogy mit nem értek.


Őt semmi nem zavarja az életben, elvan egész nap magának, mint a befőtt, és annyi. Nincsenek tervei, céljai, csak éli egyik napot a másik után. Épp tegnap fogalmazott úgy, hogy ő csak a holnapig szeretne látni, tovább nem. Ez pedig engem borzasztóan frusztrál.

Rám nincsenek megjegyzései, se jók, se rosszak, bár gyakran jön oda egy "szeretlek"-kel puszi kíséretében. Rettentő cuki és szerintem nagyon jó kiállású férfi, akinek nincsenek káros szenvedélyei, intelligens és empatikus, mégis nála passzívabb (érzelmi és fizikai értelemben) személlyel még életemben nem találkoztam. Őt nem sok minden érdekli az életben, és ha módjában állna, élete minden percét eltöltené a számtógépe előtt játékokkal és chat-eléssel. Én pedig nem értem, mi ebben a szórakozás, elegem lesz, kiakadok, majd megbánom, hogy számon kértem és igyekszem a hobbiját (vagy inkább életvitelét) elfogadni, újra és újra és újra... amióta csak együtt lakunk, ugyanaz a lemez forog, és hiába ülök le vele akár higgadtan, akár türelmetlenül, semmilyen kérés vagy beszélgetés nem segít, még csak el sem gondolkodik ezen a helyzeten. Jó esetben annyit felel, hogy nem akarja feladni önmagát, és pont.


Én ezzel szemben sokkal szívesebben lennék vele, túráznék, strandolnék, koncertekre járnék, összebújva beszélgetnék, stb. Neki ezek közül egyikhez sincs hangulata, sőt, ha odamegyek hozzá megölelni, miközben nyomkodja a gombokat, rám kapja a tekintetét és jó esetben értetlenül, rosszabb esetben dühösen próbálja megfejteni, hogy mégis mi a jóistent csinálok. Nem értékeli a testi közeledésemet, annak semmilyen formáját, pedig állítólag nagyon szép vagyok, mindennemű nagyképűség nélkül. A cirógatást, simogatást kellemetlennek bélyegzi, és még nagyon sok más formáját az intimitásnak. Folyton zavarja valami és nem tudja magát átadni egy bensőséges hangulatnak. Nem, köztünk olyan nincs, pedig annyiszor próbáltam már rávezetni annak az ízére.

Ha szeretkezést kezdeményezek, leblokkol és nem tud élni a lehetőséggel, agyal és semmi nem lesz az egészből (emlékeztetőül: én vagyok a nő). Ő maga nagyon ritkán kezdeményez, és ha mégis, azt robotikusan, szenvedélymentesen lerendezi 5 perc alatt és még a végén megkérdezi, hogy élveztem-e. :( Ilyenkor nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek. Természetesen elmondtam ár neki ezerszer, hogy nekem mi lenne a jó, de nem hiszem, hogy megértette, másrészt ahhoz valószínűleg át kéne hasonulnia egy teljesen más emberré.


Egyszerűen nem tudok vele egyről a kettőre jutni. Ha besokallt tőlem, én nagyon megértem, és kértem tőle, hogy mondjon el mindent, mit tegyek másképp, mit hiányol a kapcsolatból, de csak annyit mond, hogy ne legyek türelmetlen. Folyamatosan alakulok, egyre kedvesebb hangnemben sikerül előadnom neki a gondolataimat, kéréseimet, de nincsen visszacsatolás. Ő nem teszi meg cserébe, hogy kicsit közelítsen felém és próbáljon nyitottabbá válni.

Nagyon el vagyok keseredve, csalódott vagyok és ma már ott tartok, hogy legszívesebben kiraknám innen (az én házamban élünk). Viszont márciusban volt egy szakítási kísérletünk, amikor úgy volt, hogy szedi a sátorfáját, de szerintem azalatt a 2 hét alatt 15 évet öregedtem. Borzalmas volt, maga a szakítás tudata és végül rájött, hogy ő mégis csak nagyon szeret, ezért nem költözött el. Nem tudom, hogy bírnék ki még egy ilyet. De ha ennyire szeretjük egymást, miért nem tudunk összehangolódni? Mit kell ilyenkor csinálni? Tapasztaltabb sorstársak, mit mondanátok erre?

Köszönöm, ha szántok erre energiát!


/Saját lakásban élünk, tehát a szülők beleszólása miatt nem kell aggódnunk; ezt az egészet csakis mi ketten generáljuk, de persze leginkább én./



2017. júl. 14. 06:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján te sosel leszel mellette boldog. Elszakadni meg nem tudsz melőle, mert ragaszkodó típus vagy, hozzászoktál 5 év alatt.

Ő azért szeret, mert senkinek az égvilágon nem lenne ennyi türelme hozzá (ha végiggondolod).

Az a gond, hogy ha nem mersz kilépni és esélyt adni annak, hogyy valaki olyannal legyél, aki mellett tényleg boldog lehetnél, akkor csakis ez a nyomor marad neked... gondold ezt át!

2017. júl. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

"Ahhoz, hogy nyugodt lelkiismerettel kiadjam valaki útját, előbb el kell követnie valami egyértelmű, kétségbevonhatatlan gaztettet. "


Nem kell.

Ennek így se értelme, se jövője - igaza van annak aki leírta: így te sosem leszel boldog.

És még magadat hibáztatod?

2017. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Pszichésen beteg a csóka. Mondjuk az rólad is elárul valamit, hogy ez neked elég. Igen magasan lehet az igényszinted...
2017. júl. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


Nagyon sok igazság van abban, amit írtok.


Hozzátartozik a történethez, hogy neki van munkája, és csak akkor lopja a napot, amikor véletlenül mégsem. Gondolkodás nélkül vágnám ki, mint macskát vécézni, ha elvárná tőlem, hogy helyette is dolgozzak.

Ami eddig is visszatartott attól, hogy lapátra tegyem, az az, hogy sajnálom őt, mert tudom, hogy nehezebben boldogulna, ha albérletet kellene keresnie. Borzasztó nehéz úgy dolgoznom, hogy közben a könnyekkel küzdök, mert elsüllyednék szégyenemben, ha észrevennék, hogy itatom az egereket. "Az a nagy szívem fog egyszer a sírba vinni...." Viccet félretéve, nyilván nem az édesanyja vagyok, és a saját boldogságomat kellene az övé elé helyeznem. Valóban totális marhaság lenne feláldoznom az egész életemet valakiért, aki egyébként magasról tesz rám. A meglátásaitoknak köszönhetően viszont most támadt egy ötletem.

2017. júl. 14. 11:54
 15/27 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a hátulütője annak, ha valaki nagyon érzelmes típus. Képes vagy olyannal lenni, aki meg sem érdemli.
2017. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a srác beteg. Említették az Aspergert, nekem autizmus jutott eszembe, ahogy olvastam. Rohadtul nem fogja fel, mi a problémád. Bármit is csinálsz, ő ilyen marad egész életében. Ha Te ezzel együtt tudsz élni, akkor maradj vele. De ha nem, akkor bármennyire is sajnálod, ki kell raknod.
2017. júl. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Végig olvastam. Nekem az jött le, hogy 2 teljesen különböző világban éltek, amelynek nincsen közös pontja. Nekem az az érzésem, mintha a párodnak mindegy lenne, ki van mellette, ő így is, úgy is boldog, neki az jó. A szakítás picit kizökkentené, mert az eddig megszokott környezettől és napi dolgoktól el kellene szakadnia, és új környezetet, új életritmust kellene kialakítania (ami nagyon hasonlítana a mostanihoz.) Az, hogy a szakítással a párkapcsolata is véget ér, jóval kevésbé zavarná - szerintem. Te pedig nagyon nem vagy boldog mellette. Ebből házasság biztos nem lesz (mivel ő egyáltalán nem tervezi a jövőt) gyereket vállalni ilyen emberrel felelőtlenség, éppen a jővőtervezés hiánya miatt. És érzelmileg se nagyon kötődne a gyerekhez (vagy ugyanúgy nem tudná kimutatni). Nem tudom, te magadnak milyen jövőt képzelsz el. Ez a kapcsolat számodra nem boldog, és a jővője sem tartogat számodra boldogságot. Én a helyedben szakítanéj, de te döntesz.
2017. júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

A kérdést evégigolvastam, a válaszokat nem. Sorry, ha vanamit megismétlek.


Tetszik a hozzáállás, hogy elég intelligensek vagytok a problémák megoldásához. Mi is így állunk hozzá. De hogyan látod, sikerül megoldani őket? Elég sok nagyon alapvető dolgot felsoroltál, és őszintén megmondom, nem értem, hogy ha ennyi minden nem működik, akkor mi tart mellette. Nem azt mondom, hogy szakítsatok, csak nem értem. Ha értelmesek vagytok, tudtok kommunikálni és mindkettőtöknek van igénye arra, hogy megoldjátok a problémáitokat, akkor egy bizonyos határig működik a dolog. Nem értétek már el ezt a határt? Van még mit tenni azon kívül, hogy újra és újra és újra végigmentek a szokásos körökön, jobb-rosszabb időszakokon?

2017. júl. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Milyen találó a nickneved. Nem formaldehidben tárolják a hullákat? Csak mert ebben a sztoriban minden/ki az. A párod, te és a kapcsolatotok.

Egyet mondok: ez az egész sz@r nem a te hibád. Dolgok elromlanak, ráadásul mindenhez két ember kell.

2017. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Formalin az, amire te gondolsz, kedves utolsó hozzászóló.
2017. júl. 14. 13:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!