Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy mondjam el a barátomnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el a barátomnak, hogy nem akarok az ellenőrzése alatt lenni?

Figyelt kérdés

Nagyon nem tudom elviselni hogy a barátom szeretne mindenről tudni. Valahova elindulok öltözködök, azonnal megkérdezi,hogy "na hova mész most?" "és mikor érsz haza?" Ha mertem mondani,hogy nem tudom majd valamikor jövök akkor vagy azt mondta hogy "de kb mikor jössz haza? Vagy volt pici veszekedés később, mert későn értem haza és nem voltam vele egésznap, mert megyek ide oda. Baràtnőmhöz megyek,veszek kaját,fagyizok, találkozok a barátaimmal, egyedül elmegyek sétálni, vagy a szüleimhez megyek, a tesóméknál is szoktam lenni elég gyakran, mert szívesen látnak és mindig elütjük az időt. Mégis a legöbb időmet a barátommal töltöm. Ha nem vagyok vele akkor napközben lehet egyszer kétszer felhív,hogy merre járok, mit csinálok, minden rendben van? Ha a telefonomat nyomkodom és látja,hogy chatelek akkor volt,hogy megkérdezte " kivel beszélgetsz?" közben a számonkérést úgy tompíntja el,hogy megpuszil vagy megölel. Ezt utálom komolyan!!Ha férfiről beszélek akkor sokkal kritkusabb lesz és minden sràcról úgy beszél mintha azok b&&mok lennének. Bezzeg az ő pár haverja az tök normálisak és rendesek. Ami igaz is, de ha én beszélek a férfiakról a férfi haverjaimról akkor úgy érzem azokat nem csipi, pedig nem ismeri őket, nem is mutattam be egyiküket sem.


Utàlom,hogy figyelnem kell hogy cselekszem, nem szabad rosszat mondanom, nem szabad megölelni,megpuszulni a haverokat, mert tudom,hogy az rosszul esne a barátomnak, tiszteletlenség, megalàznám ezzel. De nagyon furcsa,hogy azt kell mondanom nekik " Bocs, de van baràtom màr ne ölelj meg elköszönéskor!" Kicsit sem égő,hogy ezért nem ölelhetem meg, mert az már szentségtörés, durván megsérteném vele akit szeretek. Mert a testem az csak és kizárólag a barátomé. Pfff még jó,hogy az én testem.

Úgy vettem észre,hogy az sem tetszik neki hogy vannak férfi barátaim akikkel nagy ritkán összefutok. Nem találkozom velük sokszor, meg már van amikor nem is merek, néha görcsberándul a gyomrom és ha a baràtaimmal vagyok eszembe jut a pàrom és ilyenekre gondolok " Vajon ő most mit gondolna rólam ha látna?" Biztos nem örült volna neki,hogy pl úgy beszéltem a barátaim körében mint a kocsis és sokat ittam. Azért tudtam jàrni, haza menni, sosem volt gond. Mindig vigyázok, nem szabad senkivel sem sokáig beszélgetnem, ha a barátommal vagyok, mert megsértem, megalázom, vele kell törődnöm. De rá nézni se merek senkire se ha velem van a barátom, mert néha befeszülök és szégyellem magam, nem tudom miért, de nem is merek neki beszélni már lassan semmiről ami a barátokkal kapcsolatos. Mondjuk olyankor meg gyanút fog,ha nagyon k&&olok és nem mesélek a napomról. Mert mivan ha valami olyat mondok, vagy rosszabb mivan ha valaki màs mond valamit. Ezért jobb is,hogy nem ismerik a barátaim a páromat. Nem szégyellem a pàromat, csak kiakarom kerülni a veszélyes helyzeteket. Minden barátom azon csámcsogott múltkor,hogy készítettem egy képet egy férfival aki a színhàzban dolgozik, előadàson voltunk. Mindenki tudta,hogy tetszett nekem, de nem több csak úgy oda mentem egy fotóért. Na de most ha ott a barátom ilyet nem csinàlhatok, mert rosszul esett volna neki vagy cikis helyzet, nem helyénvaló. Meg ha most ismernék a barátaim a pàromat akkor mondogattàk volna neki,hogy én mennyire elájultam attól a férfi színésztől. Nem így volt.



Nekem nagyon nehéz így egy párkapcsolat. Nem szeretném ha féltékenykedne a barátom, azt sem,hogy beszàmolóval tartozzak, vagy jogot formáljon rám és nem érhetek senkihez sem. Volt,hogy úgy rohantam haza 9 óra után este, mert megígértem a barátomnak,hogy 5-re otthon leszek, de elhúzodott minden. Küldtem neki üzenetet arra nem vàlaszolt. Amikor haza értem akkor meg veszekedtünk és haragudott. Tehàt ilyenek miatt is veszekedik velem és nagyon unom màr.


Szeretem őt és nem fogok vele szakítani. Csak feszélyez. Amúgy még valami az elöző 2 barátom is pont ugyan ezeket csinálta mint a mostani pàrom. De az első páromat nem kell ide számítani azzal csak 4 hónapot voltam együtt.


Min változtassak? És a barátommal hogy érdemes ezt megbeszélni,hogy ne értsen félre és megértessem vele,hogy nem szeretném ha kb mindig "ellenőrzés" alatt kéne hogy legyek.


25/N


2017. júl. 15. 13:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Normálisan leülsz vele és elmondod neki, amit gondolsz és szeretnél.


Habár szerintem felesleges, mert az ilyen típusú emberek nem változnak meg, idővel csak rosszabb lesz.

2017. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmin nem kell változtatnod, egy teljesen normális nő vagy.

A barátod pedig iszonyatosan féltékeny. Valószínű, hogy egyáltalán nem bízik meg benned.

Esetleg még az is elképzelhető, hogy ilyen uralkodó az alap természete, de akkor ezen soha nem fogsz tudni változást elérni nála.


Most azt mondod nem fogsz vele szakítani, de ha ez így megy tovább akkor eljön az a pont amikor azt mondod, hogy erre a kapcsolatra már neked nincs szükséged.


A legegyszerűbb ha odaállsz elé és közlöd vele, hogy nem vagy a tulajdona és nem vagy köteles neki beszámolni mindig mindenről.

Ha ezt nem tudja elfogadni akkor gondold át, hogy így neked meddig jó ez a kapcsolat.


Még egy gondolat csak, azt ha megölelsz egy másik férfit legyen az csak barát azt a legtöbb férfi nem szereti.

Gondolom te sem örülnél neki ha a párod ismeretlen nőket ölelgetne.



28/F

2017. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném annyival,hogy màsok számára semmi kivetni való nincsen a barátom viselkedésében. A barátnőm is ilyen mindenben egyetért a barátommal, mert az ő pasija is hasonlóan viselkedik és szerinte ez a normàlis. Nem is panaszkodik, de érdekes, mert rajtam kívűl kb senkivel nem találkozik x idő óta a barátnőm. Ő az ellentétem neki így kerek a világ. Nekem nem! Utálom,hogy mindig úgy érzem mintha ellenőrízgetne,miért kell mindig megkérdezni hova mész,mikor jössz? Én csak annyit szoktam kérdezni,hogy este felé már itthon leszel? Mert ha igen akkor azért kb én is úgy időzítek, de ez vàltozó, mert kések vagy nem tervezek előre. Nem érdekel ha màsokat megölelne. Az ő teste. Ezzel engem nem sért,nem aláz meg és nem esik rosszul. Nem sajátíthatom ki.
2017. júl. 15. 13:47
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Akkor is neked van igazad, nem a barátnődnek.

Soha nem szoktam ellenőrizgetni, hogy hova és mikor megy a barátnőm.

Az ilyesmi megölni a kapcsolatokat előbb utóbb.

2017. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Csak az elejét olvastam el. Én nem pazarolnék ebbe a kapcsolatba több időt. Volt hasonlóban részem. Soha nem fog megváltozni. Max megígéri, de 1-2 hónap se fog eltelni és ugyan olyan lesz mint volt.
2017. júl. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

A leírásod alapján együtt éltek.


SZERINTEM abban az egyben igaza van, hogy megkérdezi, hogy hova a túróba mászkálsz el. Az, hogy hova mész, kivel mész, mikor jössz, igenis a rá is tartozik. Együtt éltek, együtt kell megszerveznetek a napi rutint - ha kaját menni mész, meg se kérdezed, hogy ő kér-e valamit, csak elmész, veszed magadnak a kaját, ő meg le van sz*rva?; pénzügyeket; közös programokat is; hobbit; stb-t összeegyeztetni - szóval igenis rá is tartozik az, hogy kivel és hogyan töltöd az idődet tőle függetlenül. Szerintem te vagy belebetegedve abba, hogy el kéne mondani, hogy mit csinálsz, meg kivel. Te magad írtad: az előző 2 párod is ugyanilyen lett. Nyilván, oka van annak, hogy előjön minden párodnál ez a viselkedés. Konkrétan ezzel a hozzáállással azt mutatod, hogy te titkolózol, stb, és te magad hozod a saját fejedre ezt.

Azt egyébként meg sem említem, hogy ha történik valami, és téged nem tud elérni, így azt se tudja, hogy kinél keressen vagy mit csináljon.

Ebből a szempontból szerintem nem való neked párkapcsolat, ha nem éred fel ésszel, hogy nem csak te élsz a lakásban, nem csak neked vannak szükségleteid, hobbid, stb, és figyelni kéne a másikra is, hogy össze lehessen minden szükséges dolgot egyeztetni. Szerintem te egy kedveskedős "hogy telt az estéd" kérdést is ugy fogsz fel, mint akit számon kérnek, holott nem. Ha szeretsz valakit, szerintem természetes módon érdekel az, hogy mivel töltötte az idejét, hogy érezte magát, kivel találkozott, stb - ebből is te csinálsz problémát, hogy mi az hogy meg meri kérdezni szerencsétlen.

Be se mutatod a férfi haverjaidat, te adsz ezzel okot rá, hogy féltékeny legyen, igenis NEKED kéne bizonyítani, hogy nincs köztetek semmi, csak barátság, de erre sem vagy képes, csak az ellenkezőjét éred el ezzel az elzárkózással.


Ha meg a haverjaid nyakán lógsz, akkor azzal igenis kellemetlen helyzetbe hozod a párodat, de egy gyors ölelés belefér szerintem.


A párod szerintem egyedül abban hibás, hogy egyértelműen féltékeny a barátaidra, de hát a fent leírt viselkedéssel okot is adsz rá.


Szerintem neked kéne változtatni, mégpedig úgy, hogy nem zárod ki, hanem igenis elviszed magaddal a párod néha a haveri találkozókra, megmutatod, hogy nincs oka féltékenynek lennie, és felfogni ésszel, hogy nem számon kér, hogy hova mész és kivel, hanem együttélésnél ez az alap, hogy szólsz a másiknak hogy mikor kivel meddig mit csinálsz.

2017. júl. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem akarom bemutatni a páromnak a barátaimat. Zömével férfiak és ugye ott van a barátnőm is. Az első barátom ismerte a barátaimat és mindenki mindenkit, nem szeretném,hogy az legyen mint régen. Egyszer, egyetlen egyszer felkértek táncolni és elfogadtam. A barátaim rögtön szívatni kezdtek és az egyikük csinált rólam egy fotót azt pedig elküldték az akkori barátomnak. Szerintetek? Azóta mindenki megkomolyodott és tudom,hogy nem csinàlna senki ilyet velem, nem is szólnának bele a dolgaimba, de ha később a barátom is eljönne velem az zavarna! Mert olyankor CSAK a barátaimmal szeretnék lenni, nem pedig arra figyelni,hogy mit mondok,ne hogy valakivel túl kedves legyek, mert máris félreérthető lesz, akkor nem is merném magára hagyni sokàig a páromat,mert az meg tiszteletlenség ha nem figyelek rá, de azt sem szeretném,hogy valamelyik sráccal jóban legyen nagyon a barátom. Mert azok az én barátaim, nem a pàromé! És tudom,hogy azzal,hogy ő valakivel jóban lenne én már nem fogok annyira barátkozni azzal az illetővel, nem mondom,hogy elvenné a barátaimat, de én nem szeretném ha ismerné őket.


Igen, együtt élünk már 1 éve együtt vagyunk. Ha vásárolni megyek mindent megveszek neki is, a pénzügyeket is eltudjuk intézni ezekkel nincs gond. Csak azzal,hogy ha valahova készülök. Utálom,hogy megkérdezi MINDIG "hova mész?" mikor jössz?" minden barátom ezt csinálta. És nem szeretem ha ellenőrízve vagyok, mert tudom,hogy azt pl arról szólt amikor megkérdezte,hogy kivel chatelek. Kellemetlen helyzet, nem akartam megbántani sem, mert ha mondom,hogy haver akkor biztos,hogy picit rosszul esik neki,mert régóta pötyögtem neki, de semmi komolyról nem beszéltünk. Ha nem mondom akkor meg az a gond és természetesen nem mondtam semmit akkor pedig zavarba hoz ahogy rám néz és kilehet kergeni ezzel a világból. Nekem eszembe nem jutott ilyet kérdezni tőle, az ő telefonja. Azt csinált amit szeretne. Ő még azért is képes rám szólni,hogy ne beszélgessek órákig telefonon a barátaimmal este a nappaliban vagy bárhol. Hanem akkor legyek már vele is kicsit.

2017. júl. 15. 15:21
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

#6-os, leírtad amire én is gondoltam, köszi!

szerintem ha nem akarod bemutatni a barátaidnak akkor vaj van a füled mögött :) Nekem is volt fiú barátom/kollégám, és ha vele chateltem, és kérdezte a párom h kivel beszélek ennyire, mondtam hogy az xy-nal, nekem nem volt kellemetlen, mert nem fűzött hozzá semmilyen viszony

én sem szeretem ha ellenőrizgetnek, de ha fogod magad és elkezdesz készülődni minden előzetes bejelentés nélkül, én is megkérdezném hogy hova mész, és nem azért mert ellenőrizgetni akarlak, hanem azért mert érdekel hova készülődsz, mert nekem nem mondtad

az együttélés alapvető szabálya az, hogy beavatjuk egymást a programokba, az életbe, meg a napi rutinba, hogy miújság, mi történt, kinek milyen volt a napja, ez nem elszámoltatás, hanem érdekli jobb esetben a másik felet hogy mi történt veled az nap

az exemmel is amikor együtt éltünk, reggel megdumáltuk ki hova megy, mit akar elintézni, kivel akar találkozni, de ezt normális ember nem elszámoltatásnak veszi, te szerintem csak simán összekavartál némelyik csávóval a baráti társaságból, vagy épp picit ribisebben viselkedsz, és ezért nem akarod hogy találkozzanak, mert kiderülne hogy mi a szitko

2017. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%

Attól, hogy volt már ilyen pasid, meg ilyen van a barátnődnek, azért ne gondold, hogy ez egy normális kapcsolat.

És máris te akarsz változtatni a normális emberi viselkedés, mert az idomítás közben kapott puszi meghat.

2-3 év és zombi leszel és arról is be fogsz számolni, hogy melyik kezeddel törlöd a segged, és miért?

2017. júl. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
24%

Naaaaa. Azért arra egy pasi se lenne büszke,ha a barátnője tök részegen káromkodna meg dülöngélne hazafelé. Ezt az egyet meg tudnám érteni,sőt,elgondolkodtató.

Amúgy sajnállak. A barátod ki akar sajátítani és féltékeny. Az őszinte szeretet nem ilyen. Ez kell neked?

Én egy leendő szakítást olvastam most,de lefogadom,te még húzni halasztani fogod.

2017. júl. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!