Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy mondjam el a barátomnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el a barátomnak, hogy nem akarok az ellenőrzése alatt lenni?

Figyelt kérdés

Nagyon nem tudom elviselni hogy a barátom szeretne mindenről tudni. Valahova elindulok öltözködök, azonnal megkérdezi,hogy "na hova mész most?" "és mikor érsz haza?" Ha mertem mondani,hogy nem tudom majd valamikor jövök akkor vagy azt mondta hogy "de kb mikor jössz haza? Vagy volt pici veszekedés később, mert későn értem haza és nem voltam vele egésznap, mert megyek ide oda. Baràtnőmhöz megyek,veszek kaját,fagyizok, találkozok a barátaimmal, egyedül elmegyek sétálni, vagy a szüleimhez megyek, a tesóméknál is szoktam lenni elég gyakran, mert szívesen látnak és mindig elütjük az időt. Mégis a legöbb időmet a barátommal töltöm. Ha nem vagyok vele akkor napközben lehet egyszer kétszer felhív,hogy merre járok, mit csinálok, minden rendben van? Ha a telefonomat nyomkodom és látja,hogy chatelek akkor volt,hogy megkérdezte " kivel beszélgetsz?" közben a számonkérést úgy tompíntja el,hogy megpuszil vagy megölel. Ezt utálom komolyan!!Ha férfiről beszélek akkor sokkal kritkusabb lesz és minden sràcról úgy beszél mintha azok b&&mok lennének. Bezzeg az ő pár haverja az tök normálisak és rendesek. Ami igaz is, de ha én beszélek a férfiakról a férfi haverjaimról akkor úgy érzem azokat nem csipi, pedig nem ismeri őket, nem is mutattam be egyiküket sem.


Utàlom,hogy figyelnem kell hogy cselekszem, nem szabad rosszat mondanom, nem szabad megölelni,megpuszulni a haverokat, mert tudom,hogy az rosszul esne a barátomnak, tiszteletlenség, megalàznám ezzel. De nagyon furcsa,hogy azt kell mondanom nekik " Bocs, de van baràtom màr ne ölelj meg elköszönéskor!" Kicsit sem égő,hogy ezért nem ölelhetem meg, mert az már szentségtörés, durván megsérteném vele akit szeretek. Mert a testem az csak és kizárólag a barátomé. Pfff még jó,hogy az én testem.

Úgy vettem észre,hogy az sem tetszik neki hogy vannak férfi barátaim akikkel nagy ritkán összefutok. Nem találkozom velük sokszor, meg már van amikor nem is merek, néha görcsberándul a gyomrom és ha a baràtaimmal vagyok eszembe jut a pàrom és ilyenekre gondolok " Vajon ő most mit gondolna rólam ha látna?" Biztos nem örült volna neki,hogy pl úgy beszéltem a barátaim körében mint a kocsis és sokat ittam. Azért tudtam jàrni, haza menni, sosem volt gond. Mindig vigyázok, nem szabad senkivel sem sokáig beszélgetnem, ha a barátommal vagyok, mert megsértem, megalázom, vele kell törődnöm. De rá nézni se merek senkire se ha velem van a barátom, mert néha befeszülök és szégyellem magam, nem tudom miért, de nem is merek neki beszélni már lassan semmiről ami a barátokkal kapcsolatos. Mondjuk olyankor meg gyanút fog,ha nagyon k&&olok és nem mesélek a napomról. Mert mivan ha valami olyat mondok, vagy rosszabb mivan ha valaki màs mond valamit. Ezért jobb is,hogy nem ismerik a barátaim a páromat. Nem szégyellem a pàromat, csak kiakarom kerülni a veszélyes helyzeteket. Minden barátom azon csámcsogott múltkor,hogy készítettem egy képet egy férfival aki a színhàzban dolgozik, előadàson voltunk. Mindenki tudta,hogy tetszett nekem, de nem több csak úgy oda mentem egy fotóért. Na de most ha ott a barátom ilyet nem csinàlhatok, mert rosszul esett volna neki vagy cikis helyzet, nem helyénvaló. Meg ha most ismernék a barátaim a pàromat akkor mondogattàk volna neki,hogy én mennyire elájultam attól a férfi színésztől. Nem így volt.



Nekem nagyon nehéz így egy párkapcsolat. Nem szeretném ha féltékenykedne a barátom, azt sem,hogy beszàmolóval tartozzak, vagy jogot formáljon rám és nem érhetek senkihez sem. Volt,hogy úgy rohantam haza 9 óra után este, mert megígértem a barátomnak,hogy 5-re otthon leszek, de elhúzodott minden. Küldtem neki üzenetet arra nem vàlaszolt. Amikor haza értem akkor meg veszekedtünk és haragudott. Tehàt ilyenek miatt is veszekedik velem és nagyon unom màr.


Szeretem őt és nem fogok vele szakítani. Csak feszélyez. Amúgy még valami az elöző 2 barátom is pont ugyan ezeket csinálta mint a mostani pàrom. De az első páromat nem kell ide számítani azzal csak 4 hónapot voltam együtt.


Min változtassak? És a barátommal hogy érdemes ezt megbeszélni,hogy ne értsen félre és megértessem vele,hogy nem szeretném ha kb mindig "ellenőrzés" alatt kéne hogy legyek.


25/N


2017. júl. 15. 13:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ellenkezőleg szerintem nagyon kedves vagyok màsokkal, de sosem voltam r&&os és kihívó. Barátságos vagyok, de mindig tartottam a távolságot hàt még akkor amikor volt valakim. De az ölelés és a puszi nem jelentett semmit. A barátnőmet is megölelem és a férfi barátaimat is megöleltem, de most már nem. Sosem csaltam meg a barátaimat, mindig hűséges voltam. Nálam ez alap, nem tulajdonság hanem elhatározás.

Törődöm a barátommal és sokat vagyok vele is, szeretem, de nem akarom,hogy a barátaimat megismerje, mert ha megkedvelik akkor lehet én szorulok háttérbe, vagy ha máskor is találkozna velük akkor màr kevésbé leszek fontos a barátaimnak. És most 3 fiúról és 2 lànyról beszélek. Nekem a családom mellett ők is ugyan olyan fontosak, első helyen van a párom. Nem mernék már olyan nyitott lenni, ha a barátaimmal vagyok akkor kicsit más vagyok,oldottabb,lazább, tudom,hogy leguríthatok pár italt anélkül,hogy azon kéne aggódnom mit gondolhat most a barátom. Ha vele lennék nem fogok inni, nem mernék sok időre elszakadna a páromtól,mert akkor az lenne a baj,hogy sz&ok a fejére.

2017. júl. 15. 15:53
 12/19 A kérdező kommentje:
Részeg nem voltam, csak volt,hogy picikét többet ittam és ez látszódott rajtam. Olyankor túl vidám vagyok. De azért tudtam magamra vigyàzni mindig és nem sűrűn iszok. Két havonta egyszer talán.
2017. júl. 15. 15:55
 13/19 anonim ***** válasza:
59%

Egyetértek #6-ossal. Lehet, hogy te tudod, hogy nincs oka aggódni/féltékenykedni, de a viselkedéseddel kihozod belőle ezt a részét. Én is így reagálnék, ha ezt tolná le a párom, sőt, elég hamar ott is hagynám a fenébe. Magad fejére húzod a sz.aros paplant már bocs. Kicsit legyél már nyitottabb a párod felé is.

Az meg, hogy a barátaidat be sem mutatod, az az etalon. És ezt így tervezed életed végéig csinálni? Majd ha lesz lagzid, akkor a barátaid nem mehetnek, nehogy a férjjelölt megismerje őket? Vagy lagzi sem lesz soha életedben? Ne szívasd már magad tök feleslegesen azzal, hogy ki akarsz védeni 1-2 kellemetlenebb szituációt, cserébe konstans ideggörcsben élsz a barátod viselkedése miatt, amit te váltasz ki.

2017. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

Ha simán barátkozós lennél, akkor nem lenne mitől tartanod.


Neked nagyon nem valóm párkapcsolat ilyen mentalitással, te 25 évesen egy 15 éves agyi szintjén állsz ezzel az "ők az én barátaim és nem a páromé!" felfogással. MINDEN pasid ilyenné fog válni, ha nem nősz fel és kezdesz el felnőtt NŐKÉNT viselkedni, mert jelenleg te csak egy önbizalomhiányos kislány vagy.


Elég rossz lehet ugy élni, hogy a saját párodban nem tudsz megbízni, hogy elfogad téged olyannak, amilyen vagy, meg hogy nem ítél el, és félni tőle, hogy "elveszi a barátaidat", SŐT, sz*r lehet olyan barátokkal, akikről azt feltételezed, hogy nem lennél nekik fontos, ha ismernék a párod és megkedvelnék.


De a te életed, élj csak ilyen siralmasan, egy pasi sem fog veled maradni így, de majd megtanulod te olyan 30 éves korodra. :)

2017. júl. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Tapasztalatból mondtam, mert az első barátom igencsak rövid idő alatt jóban lett a barátaimmal. Én pedig onnantól kezdve már nem voltam fontos. Az exem volt a vicces,jófej srác. Inkább az a rossz,hogy kb semmi magánszférám nem marad. Semmi! Egy nagyon pici kellene.


Nyilván majd bemutatom a barátaimat ha majd ott tartunk, tartanánk hogy esküvő lesz.

2017. júl. 15. 16:33
 16/19 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy még hányszor és milyen formában lehet még ezt a kérdést feltenni!? Hányszor kérdezed még meg ugyanezt?

Lehet, hogy a többiek nem ismernek fel, mert nem járnak annyit ide, vagy nem olvasták a többi kérdésed, de én felismerem a stílusod és az írásmódod... Szánalmas vagy már.

2017. júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
64%

Kérdés: Így tervezed leélni az életedet?

Burokban? Neked az boldogság,hogy szorongsz a barátaiddal, vagy félsz,mit gondol a pasid vagy görcsbe rándul a gyomrod,ha elmész otthonról? Neked az szeretet,hogy valaki mellett így kell élned?

Már ne haragudj,de kislány korodban arról álmodtál, hogy majd lesz egy hatökör, aki beszabályoz, odáig fajul,hogy nem mered bemutatni másnak? Vagy egy őszinte,elfogadó kapcsolatról?

Azért tudnod kell,ha valakivel együtt élsz, jó ha tudja,kivel és hol vagy,sőt, kell is tudnia. Ebben az egyben igaza van a barátodnak.

Veled az a baj,hogy mivel idáig neked hasonló barátaid voltak,azt hiszed,ez a normális. Pedig krv.ára nem.

Addig hagyd ott,míg nem szülsz neki gyereket. Utána nehezebb lesz.

2017. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egyszerűen: "Nem vagy az apám".
2017. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
17%

Neked nem való párkapcsolat, és minden férfival így fogsz járni, hacsak nem valami nagyon nagyon zárkózott, antiszoc sráccal jössz össze.


Egyébként meg, a BARÁTAID nem is a barátaid, ha nem voltál fontos nekik miután megismerték az exedet, de ezen véletlenül sem gondolkodol el, hanem a jelenlegi párodat "bünteted". Gratulálok. :D

2017. júl. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!