Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kapcsolat szenvedély nélkül?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolat szenvedély nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem, hátha segítene.

30-on felüli nő vagyok, kapcsolatban. Kedvelem és szeretem őt, de nem vagyok belé szerelmes.


Volt az életemben valaki, aki őszintén szerettem, vele el tudtam volna képzelni házasságot, gyermeket is, de ő nem szeretett. Rengetegszer eszembe jut, hogy miért nem lehetek vele, miért nem lehetünk együtt, sétálni, filmet nézni - egyáltalán vele boldog lenni.


A párom tényleg kedves, figyelmes, de ez elég? A korosztályom többségének van házastársa, gyereke...ezért is félek szakítani. Megint legyek egyedül? Soha nem voltam szerencsés a szerelemben, most legalább van valaki, aki szeret engem, és törődik velem. Állandóan bennem van ez a kérdés, belül marcangol, vagy csak ez a sorsom?


2017. júl. 20. 16:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy nem vagy szerelmes, az egy idő után elmúlik. Az, hogy egy régi szerelmen bánkódsz, nem egészséges. Honnan tudod, hogy az milyen lett volna? Kitalálsz magadnak egy világot, ahelyett, hogy a való életre, és a párodra koncentrálnál, aki szeret, és törődik veled. Szerencsétlen fickó talán nem is sejti, hogy te még mindig egy régi pasidról álmodozol. Embereld meg magad! Ha boldog akarsz lenni, próbáld meg a pároddal! Ha vele nem megy, keress mást!
2017. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek, akik tökéletesen boldogok a takaréklángon izzó szerelemmel is, másoknak pedig kell az, hogy minden olyan szenvedélyes legyen, mint egy brazil szappanoperában.


Mindkettő tök normális, ha a két félnek megfelelő. Mivel neked úgy tűnik kevésbé felel meg, tudom, hogy nem jó érzés erre gondolni, de lehet érdemes lenne olyan párt keresni, akivel izzik köztetek a levegő. Ez hosszútávon nem fog enyhülni, csak még jobban vágysz rá, és nem korrekt a férfival szemben sem, ha csak időhúzásból vagy vele, mert rettegsz a magánytól.


Egyébként hasonlóan éreztem magam, én végül szakítottam, és még szingliként is jobb érzés, mert így legalább látok esélyt a boldogságra. Úgy már nem láttam, csak rettegtem, hogy mi lesz egyedül. Egyáltalán nem olyan szörnyű...

2017. júl. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Megértelek kérdező. De szerintem ne hagyd el. Nagyon nehéz normális férfit találni, pláne 30 felett. Becsüld meg, hogy van egy ilyen párod. Tudom, milyen érzés ez, de ha elhagyod, meg egyedül maradsz. Ráadásul egy olyan férfiért epekedsz, aki nem is szeretett. Nekem senkim sincs, mert én nem tudnék olyannal lenni, akibe nem vagyok szerelmes. Tudod milyen sokan vannak így mint te? Csak a családomban ha körülnézek. Sajnos én már beletörődtem, hogy egyedül maradok. És azt se felejtsd el, hogy a szerelem elmúlik egy idő után.
2017. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, attól is félek, ha elhagynám, fájna neki, és ő tényleg rendes, megbízható, értékes ember. Én meg lehetnék egyedül, mert nagyon nehéz normális párt találni.


Az meg olyan rossz érzés, hogy a többségnek körülöttem vannak gyerekei, férje...ez is fáj, nem vagyok irigy, hogy ne legyen nekik, egyszerűen az olyan rohadt nehéz, hogy miért nem találok olyan férfit, aki szerelmes belém és én belé???


Lehetett volna egy csomó kalandom, de nem mentem bele, nem vagyok az a típus. A párommal amúgy elvagyunk, hasonló gondolkozás, érdeklődés...


Iszonyú csapdában érzem magam...

2017. júl. 20. 17:14
 5/15 anonim ***** válasza:

Az ember mindig többet képzel bele egy olyan kapcsolatba, ami bizonyos értelemben plátói maradt. Szerintem ez természetes.

Mindezek mellett én is ilyen helyzetben vagyok, de én ezt nem látom problémának. Nem lángol a szerelem, de szeretjük és tiszteljük egymást. Soha egy durva szó sem hagyta el a szánkat a másik irányába, számíthatunk egymásra. Én azt mondom, hogy ennél jobb bölcsője házasságnak és családalapításnak nem lehet.

Persze az is bennem van, hogy mi lesz akkor, ha egyszer jön valaki, aki mellett mindent elsöprő szerelmet érzek és meging az egész fejben felépített életem. Nem szép ilyet mondani, de kitartok a párom mellett és ha egyszer eljön az a pont, amikor mindketten úgyérezzük, hogy ennek egy bizonyos ponton vége van, akkor ugyanolyan szeretetben elengednénk egymás kezét, mint ahogy most fogjuk. Sokkal kevésbé élném meg így szégyennek az esetleges válást, mint egy fellegekben járó, lángoló szerelemből szertefoszlott ködön átesve. Egy idő után úgy is elmúlik a szerelem. Az marad a helyén, ami most van, hiszen én is lángoltam a kezdetek kezdetén a párom iránt. Miért cseréljem le most másra, ha egy év múlva ismét ezen fogok gondolkodni, csak már más lesz az alanya?

2017. júl. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az a férfi, akit nagyon szerettem, a párom tökéletes ellentéte, ő nagyon domináns típus volt. A szerelmet nem lehet megmagyarázni, csak vele akartam lenni, remegtem azért, ha hívott, szerettem a humorát, a hangját...de sokszor bunkó volt velem.


A párom nem ilyen, de neki is vannak számomra zavaró tulajdonságai, ahogy biztos nekem is.


Csak ha az eszembe jut, hogyha esküvőnk lenne, nem lennék maradéktalanul boldog.


Azt hiszem, nem mindenkinek jár a viszonzott szerelem.

2017. júl. 20. 17:27
 7/15 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönöm mindenkinek a válaszokat, többször is el fogom olvasni őket.


Amúgy 5-ös válaszoló, te mint férfit, úgy kívánod őt? (Bocs, ha indiszkrét a kérdésem.)

2017. júl. 20. 17:31
 8/15 anonim ***** válasza:
39%
Jó hülye vagy Kérdezõ, hogy csak azért vagy a mostani pasiddal, mert "olyan kedves" meg blabla. De szerelmes az nem vagy. Nekem sosem kellettek ilyen langyos víz kapcsolatok, amikben nincs tűz, szenvedély. Inkább maradok picit egyedül és várok arra, akivel teljesen boldog tudok lenni. Magadnak hazudsz, ha ebben a történetben ragadsz, csak szólok. A kérdésed pedig egyfajta segélykiáltás volt...
2017. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mióta vagytok együtt, a jelenlegi pasiddal?
2017. júl. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
2 éve vagyunk együtt. Azért hogyne számítana, hogy kedves, megbízható...
2017. júl. 20. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!