Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom szeretne gyereket,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom szeretne gyereket, de én nem! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, a párom 28, másfél éve vagyunk együtt. Jelenleg nem szeretne babát, csak néha el-el játszunk a gondolattal, úgy "viccből". Őszintén, én amióta az eszemet tudom, soha de soha nem voltam a szülés pártján, plusz a gyerekekért sem rajongok túlzottan. Már akkor,mikor barátok voltunk tudta,hogy nekem nem hiányozna semmiféleképpen és még így is összejött velem évek elteltével, tudván, hogy ez a véleményem semmit sem változott. Lassan 10 éve ismerjük egymást, hosszú a történet, mire megtörtént/lehetséges lett volna ez kettőnk között és nos, eltelt pár év. Egymás családját is ismerjük, anyuka-apuka odavan értünk, főleg az ő szülei értem. (Amivel nincs gond, aranyosak) Mindketten hosszabb távra tervezzük egymással, szeretem őt és ő is engem. Csak az aggaszt, hogy mivel én nem szeretnék gyereket, így muszáj idővel a szakítás mellett döntenünk... Ez talán 2 vagy 3 év múlva történne meg, hisz ő is a karrierje elején van, mint én. (Talán ő picit előbb, hisz 5 év korkülönbség) Amit nem szeretnék... Nagy családban nőtt fel, van két testvére, a kisebbet ha tehette ő "nevelte" föl, jól kijön a gyerekkel, akárhol vagyunk: barátoknál, összejövetelen bármi, mindig odavannak érte... ezt látván érzem, hogy ezen már semmit sem tudunk változtatni, csak lekell engednünk egymást, ha itt az idő...Szerintetek megoldható, vagy reménytelen...? (Nem hiszek az igaz szerelemben, de vele talán egy picit mégis) Előre is köszönöm!
2017. júl. 29. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Le kellene fixálni 100%-ra ki mit akar,jobb előbb szakítani mint később.
2017. júl. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Exnőm is ezt mondta. Aztán mire elfogadtam, és megbékéltem a dologgal addigra közölte, hogy gyereket akar. Majd lelépett, mert, hogy én nem.
2017. júl. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Nem értem teljesen a kérdést... Meg azt sem hogy miért nem lehet őszintének lenni a másikkal? Félsz attól, hogy akkor elhagyna? Elhiszem, de nagyon nagy szemétség lenne, ha csak azért húznád az idejét, mert önző vagy.

Mondd el neki mindenképp és hagyd, hogy ő eldöntse, így is melletted akar lenni, vagy sem.

2017. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Együtt maradhattok, és ő vagy nem lesz melletted boldog, mivel nem fogja a ti "családotokat" teljesnek érezni (mivel nem is lesztek egy család), vagy jön majd pár év múlva egy nő, aki örömmel vállalná, hogy szül neki akár nem is egyet. Nem tudom melyik lenne a rosszabb.
2017. júl. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Off: Istenem, mi az, hogy önző, miért lenne önző? Nem akar gyereket, és? Attól nem biztos, hogy önző. Honnan tudjátok, hogy nem segít másoknak, ahol tud, vagy mondjuk nem jótékonykodik vagy önkéntes segítő valahol? De persze a korlátoltak szerint, ha nem szeretne szülővé válni, akkor csakis önző lehet :D


On: Nehéz ügy, mert szeretitek egymást, nem futó kaland. Vagy ő fog engedni, vagy te, de lényegtelen, mert egyikőtök mindenképpen boldogtalan lesz. Sajnos valóban elképzelhető, hogy szakítás lesz a vége. Egyet tehettek: megbeszélni mindent, előnyöket, hátrányokat stb. Tanácsot viszont ne kérjetek senkitől, látod, itt is mindenki ellened van, mert te nem akarsz gyereket...

2017. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem vele beszeld át

Sajnos te is látod, mivel nem ugyanarra vágytok, nem reális együtt maradni

Tudom, hogy szeretnél vele.sokáig együtt maradni, de jobb, ha előbb tisztázzátok ezt az egészet.

2017. júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy nem szeretnék gyereket, már azóta amióta ismer.(9 éve) Miután osszejittunk egyszer mondtam neki errol
2017. júl. 29. 21:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Összejöttünk * (véletlen elküldte mielőtt befejezhettem volna) Na, szóval: amióta együtt vagyunk azóta csak egyszer mondtam neki ezt, mert nem igazán beszélünk róla komolyabban, viccelődésen kívül. Az a baj a szakítással, hogy mindketten megbánnánk és egymás mellett kötnénk ki megint. (Elég sok dolog történt a 9 év alatt ahhoz, hogy tudjam, hogy nem akarunk külön válni.) :) de köszönöm a válaszokat!
2017. júl. 29. 21:20
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Már régen el kellett volna válnotok egymástól, nem húzogatni az időt.


A családról-utódról való lemondás egy tipikusan olyan probléma, amit nem, vagy csak nagyon nehezen lehet összeegyeztetni.

2017. júl. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy önző, mert egy szóval nem írta, hogy elmondta neki. Jesus, nem kéne rögtön​ támadni. Egyáltalán nem baj, hogy nem akar gyereket, viszont a párja szeretne. Ez egy kardinális kérdés. Na mindegy.

Viszont továbbra is azt mondom, hogy beszéljétek át még egyszer.

2017. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!