Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A baratnom gyereket szeretne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A baratnom gyereket szeretne, folyton arro beszel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ezzel nem is lenne gond, ha lennek legalabb 28. A gond az, hogy 21 vagyok, 22 leszek hamarosan. Hallani sem akarok gyerekrol ? Megbolondult ? 3 eve vagyunk egyutt. O 19, de mar gyerekrol beszel folyton. Mondtam neki, hogy ne is almodj rola, legalabbis amig nem leszek en 28 eves. De vitatkozunk orokke ezen mar hetek ota es a hiszti van, hogy o mar szeretne es ugy erzi, hogy jo lenne, mert az en anyum is 20 evesen szult engem es az o anyuja is. De regebb mas vilag volt.. Es nem erti meg. Azert, hogy legyen egy gyerek aztan 2-3 ev mulva szetmenjunk ? No way. Hogyan lehetne megertetni vele ? Vagy csak en vagyok ilyen lemaradt es hulye amiert nem akarok gyereket ? Jopar ''facebookismerosom'' van, akik ilyen 20-21 evesen szultek gyermeket es hazasodtak. Egy ev sem telt el es kapasbol 3at tudnek mondani, akik mar szet is mentek. Hol elunk ?!

2015. szept. 21. 15:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Mondd meg neki, hogy a saját viselkedésével bizonyítja, hogy nem érett egy gyerekre. Kérdezd meg, hogy miből/hol szándékozza felnevelni? Ha 21 éves milliomos háztulajdonos vagy, akkor bocsi. xD

Ha nem hagyja abba, akkor közöld vele, hogy lehet keresni mást. Ez olyan komoly dolog, amiben ha nem értetek egyet, akkor jobb nem együttmaradni.

Ja és nagyon figyelj mivel védekezel, mert az ilyen idegállapotban lévő, éretlen nő képes nem bevenni a tablettát vagy kiszúrni az óvszert.

2015. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hú...

Nagyon megértelek.


Viszont ez kényes téma, kezeld finoman, de határozottan.


Sorold el, mi minden nincs még meg ahhoz, hogy gyereketek legyen:

- hosszú együttélés. Három év ebben a korban valóban komoly kapcsolatnak számít, de ha gyereket vállaltok, akkor kb. 30-ra kéne "leszerződnötök"... Nem derülhetett ki ennyi idő alatt, pláne ebben a korosztályban, hogy működik-e az együttélés, a közös kereset felosztása, az életstílus, a szakmai és magánéleti elképzeléseitek. Ezeket össze kell hangolni, de ti még abban a korban vagytok, amikor ezek elég képlékenyek, kialakulatlanok.

- anyagi háttér. Persze lehet, hogy már 2 éve együtt laktok egy saját tulajdonú tehermentes lakásban és mindketten kerestek annyit, hogy ha a másik keresete kiesik (betegség, szülés stb.), akkor is fenn tudjátok tartani és tudtok rezsit, kaját, egyebet fizetni hó végén is, de nem ez az átlag így 20 évesen.


Mindemellett azt is elmondhatod, mi mindent szeretnél még vele KETTESBEN tenni/kipróbálni. A gyereket nem lehet kitörölni, nyilván nagyiknak pár órára lepasszolni lehet, de soha többé nem kaphatjátok magatokat az éjszaka közepén, és mehettek el egy késői moziba vagy csak sétálhattok egyet kettesben romantikázva. Mutass rá neki, mennyire fiatalok vagytok, és mennyi lehetőségetek lenne kettesben lenni, azzal, akit a legjobban szerettek a világon. Ez sose fog visszajönni, maximum a (legkisebb) gyerek tizensokéves korában.


Azzal viszont segíthetsz neki mindezt megérteni és elfogadni, ha leülsz vele beszélgetni erről. Megtárgyalhatjátok, ki hány gyereket akar a későbbiekben, milyen időközönként. Elmondhatod, hogyan fogsz tudni 28-30 évesen felelősséget vállalni a gyarapodó családotokért.


Ilyenkor a nők egy részének nem csak konkrétan a gyerek hiányzik, hanem az, hogy adj neki visszaigazolást, hogy vele képzeled el a jövőt, gondolsz rá, komolyan veszed és tervezel vele.



30/N

2015. szept. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Valójában teljesen mindegy, adottak-e a feltételek a gyerekvállaláshoz, mert te nem vágysz rá. Gyereket akkor szabad vállalni, ha az emberben ég a vágy, hogy valaki más vegye át az életében a főszerepet, valaki másért áldozza az erőfeszítéseit, és háttérbe vonul, hogy létrehozzon valamit, ami tovább él, mint ő maga. Létrehozzon egy független, értelmes embert, és ebben a "műben" összpontosuljun minden tapasztalat és tudás, amit életében megszerzett. Teljesen normális, hogy 21 évesen te még nem tartasz ott, hogy véghezvidd, amire vágytál, és továbblépj arra a szintre, mikor már önmagad helyett valaki más érdekeiért küzdesz. A barátnőddel van inkább baj, nagyon motiválatlan lehet, ha az életben nincs más célja, mint szülni, és babát gondozni. Van egy bizonyos típus, aki azért szül, hogy a gyerekre erőszakolva újraélhesse fiatalkorát és valóra válthassa álmait, ez sem egészséges, de a barátnőd ennek teljesen az ellentéte, mert ő még fiatal, bármire lenne lehetősége, de fogalma sincs arról, mire jó az élet, úgyhogy az egyetlen dologban keresi a megoldást, ami menekülőút lehet számára. Nem élvezi a tanulást, a munkát, és nem tudja, mi az, amiben örömét lelné. Az ő esetében a gyerek csak egy pótcselekvés, nem való neki. Ha a helyes útra tudod mozdítani, és olyan célt mutatni neki, amiért hajlandó küzdeni, akkor lehet jövője a kapcsolatnak. Ha nem száll le a baba-témáról, akkor viszont csak a szakítás marad, és az fogja rádöbbenteni, hogy valamit kezdenie kell magával, hiszen a gyerek elérhetetlen messzeségbe kerül, és önmagára kell koncentrálnia.
2015. szept. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
Normális amit a barátnőd csinál,ha te nem akarsz gyereket akkor mond el a barátnődnek erről a véleményed.Mindenki arrol ir,hogy felnőtteben éretebben jó a gyerek,meg ha saját ház,kereset,munka,szakma végzetség minden jo ahhoz.24 évesen is ráértek babázni. 21/F
2015. szept. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A szüleimnek is ennyi idősen és ennyi együtt járás után jött az első gyerek, azóta is együtt vannak és nem bántak meg minket : D Nem a korotok a baj, hanem, hogy te nem akarod, amit persze nem lehet erőltetni. A barátnőd sem bolondult meg, csak rájött a fészekrakási láz, ami 3 év kapcsolat után szerintem normális. De ez egy átmeneti időszak, el fog múlni nála, nyugi. Aztán hátha csak a megfelelő időben üti fel a fejét megint.
2015. szept. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az a vicc, hogy a korulmenyek azok adottak, mivel a szuleim elvaltak en meg 2eve egyedul lakom. Oriasi szerencsem volt meg anno, amikor ki fogtam ezt a munka helyem. Azota persze nagyobb poszt meg minden, szoval ezzel nem lenne gond. A gond h ezt o is tudja, nincs miert jojjek azzal h a korulmenyek nem adottak.

Hiaba h 22leszek, egyedul elek, egyedul tartom magam, viszem a haztartast, fizetek mindent, de en meg egy "bazi nagy kolyoknek" erzem magam es ugyan ugy mint 3-4 eve a baratokkal meg most is sokszor seggreszegre isszunk magunkat es jokat bulizunk es marhulunk.

Nem 1x es nem 2x ultem le vele beszelgetni komolyan h en ezt mem akarom. Sok ervel es indokkal. De ugyis legalabb heti 2x felhozza. Arrol ne is beszeljunk amikor szex kozben mar azzal jon, h elvezzek bele. Most utojara mikor ezzel jott felaltam es haza kuldtem mert mar annyira az agyamra ment, hogy nem birom.

Vajon most az kovetkezik , h valasztanom kell ? A sajat magam nyugalma, vagy o es egy gyermek ? Szerethetem akarhogy, es lehetek akarmilyen erett, es szerethetem a kolykoket akarhogy, mert szeretem is, de ez nekem meg nem kell.

Vagy mondjam meg meki tisztan, h ha nem allsz le ezzel akkor mi fejezzuk be ? Ezt kene tennem.

2015. szept. 21. 21:43
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, az en szuleim is ennyi idosek voltak, mint h azt irtam. Es el is valtak. Es tudom milyen ugy felnoni h nincsenek melletted. Ez a masik amitol meg felek, de ezt is o tudja jol. Es en nem akarom h az en fiam vagy lanyom igy nojjon fel ahogy en, szeretet nelkul es hasonlok. Mert amikor nekem az eszem kezdett benoni, akkor megfogadtam, h egy celom lesz, h az en gyermekem ne igy noljon fel ahogy en. Es ehez tartom magam.
2015. szept. 21. 21:48
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem adj még neki egy kis időt. Nekem is voltak már ilyen "fellángolásaim", mikor biztonságban éreztem magam egy kapcsolatban, csak aztán én összekeveredtem egy olyan férfival, akit hihetetlenül félre is ismertem ilyen téren. Azóta néha ugyanúgy megvan ez az érzésem, csak nem adok neki hangot, mert ez tényleg komoly dolog és várni akarok a megfelelő illetőnél, a megfelelő pillanatig ezzel.

De ha mondjuk 1 hónapon belül sem fejezi be, lehet, hogy az orrára koppintás szükséges, azaz mondd meg neki, hogy te inkább befejezed vele, minthogy most gyereket vállalj.

2015. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

És Ő mit tett le az asztalra? Ha nem sokat,akkor ezzel is érvelhetnél.

De valóban az a legjobb megoldás, ha őszintén és tisztán megmondod neki mi a helyzet, és ha nem ért belőle megmondod, hogy nem akarod úgy folytatni.

Nagyon helyesen gondolkozol. A gyerek hatalmas felelősség, sose engedd rábeszélni magad amíg nem akarod - de akkor már nem kell rábeszélés.

2015. szept. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Holnap meglatom mit teszek. Biztos h nem engedem magam ra beszelni. Halistennek engem az erzeseim sosem tudtak befolyasolni, meg akkor sem amikor fulig szerelmes voltam, ahogyan most is vagyok 3 ev utan, de befolyosalni engem semmivel nem lehet. Foleg nem olyan dologgal amit en nem akarom.:)
2015. szept. 21. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!