Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki cselekszik helyesen? Párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki cselekszik helyesen? Párom vagy a barátja? Pénzügy+barátnő

Figyelt kérdés

Én vagyok a barátnő.

Az előzményekről annyit, hogy még tanulok, kis alkalmi munkákból próbálom megvenni a szükséges dolgokat számomra. Páromnak jól fizető állása van már, a dolgokat általában felesben fizetjük, néha azért ő lep meg dolgokkal, vagy ha drágább helyre megyünk(pl nyaralni akkor ő többet ad)


Az történt pontosan, hogy még régebb kért tőlem kölcsön pénzt egy telefonra, mert épp szükösen volt az autó miatt. Mondta, hogy mikor tudja, megadja.

Aztán az a telefon már elromlott és jelenleg volt neki kettő, amelyikből egy kissé már régi volt és vevőre várt. Ezt a telefont véletlenül kivertem a kezéből és összetört.

Mondtam, hogy akkor nem kell kifizetnie azt a telefont amire régebb adtam a pénzt, mivel én ütöttem meg a kezét és végülis miattam esett le. Mondta, hogy oké.


Meséltük az esetet egy párnak, akik legjobb barátaink és a férfi tagja pedig csodálkozott azon, hogy a párom tényleg kifizetteti velem a telefont? Mert hogy ők is jártak igy a nőjével de eszébe se jutott visszakérni a pénzt.


Szerintetek ilyen esetben ki cselekedett helyesen?

(Megjegyzem nem csak egy rövid, futó kapcsolatban vagyunk, 4 éve együtt vagyunk már és eküvőt tervezgetünk a jövőben.)


2017. aug. 11. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy a pénzzel ne játsszunk és vonatkoztassunk el attól, hogy most a másik a párod. Ergo, ha én úgy érzem, tartozok, akkor kifizetem, ha pedig a másik tartozását úgy érzem, elengedem mert kompenzálta másképp, akkor az úgy oké.

Én pontosan így szoktam hozzáállni a pénzhez ahogy te is: ha valamivel tartozik, de pl én nekem vett cserébe mást, vagy okoztam neki anyagi kárt, akkor így kompenzáljuk a hiányt. De ugye ahány ház, annyi szokás, barátaidnál másképp állnak hozzá. A lényeg, hogy ne eltérő legyen a te és a párod pénzhez történő hozzáállása. :-)

2017. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Én is úgy állok/álltam hozzá, hogy ha az én hibámból történt a kár, akkor az illene helyre hoznom. Viszont őszintén megvallva jól esett volna, ha nem is az egész összeget, legalább felét nézte volna el, vagy mondja azt ,hogy ráér akkor, mikor nekem is lesz munkahelyem, hisz tudja, hogy alig futja a tanulmányaimra jelenleg.

Szóval kissé bánt ez, főleg hogy a másik lány párja ezt elnézte neki . Nem arról van szó, hogy annyira anyagias lennék, mert volt már, hogy azt mondtuk közösen veszünk valamit, aztán én fizettem ki és úgy is maradt, nem kértem el utána sem..csak jól esett volna.

2017. aug. 11. 16:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is úgy érzem, hogy ha miattad történt a kár, akkor nem terhelheted rá a pasidra.


Ez ugyanolyan, mint amikor egy szegény ember okoz balesetet, és a gazdagnak összetörik az autója. Ha a szegény okozta a balesetet, akkor nyilván neki kell megtéríteni a kárt, hiába van a másik félnek több pénze. Nem ő okozta a balesetet.


21/L

2017. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!