Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem szerint csak a pénze...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem szerint csak a pénze érdekel?

Figyelt kérdés

Illetve nem csak az övé, hanem àltalànossàgban vagyok túl pénzorientàlt.

Nem szeretne közös kasszát, mivel ő hàromszor annyit keres. Ő fizeti a lakàst, illetve az alap èlelmiszereket, én meg mindent, ami velem kapcsolatos. Sajnos vacak az egészségem, mindig akad ilyen-olyan kezelés, ami pénzbe kerül, hiába vagyok biztosítva. Illetve az egyetemmel kapcsolatos kiadàsaim szintèn az enyémek.

Többnyire jut pénz magamra is, tehàt nem okoz problèmàt meginni egy kàvét valahol, ruhàt, cipőt venni, ha elszakadt, néha venni egy-egy könyvet...

Az esküvőt az én régi megtakarítàsomból fizettük (500 ezer), annak a fele maradt meg. Nàszajàndékba mindenhonnan pénzt kaptunk (3-400 ezret kb), ezt az egészet ő tette el magànak, mert hogy nekem még mindig ott az 1 milla fele (akkor tettem félre, amikor már együtt éltünk, de jobban kerestem, tehàt fizettem a fele lakást ill a kaja egészét, vmint az ő személyes kiadàsai egy részèt).

Amikor szóvà teszem, hogy szeretnék közös kasszàt, vagy legalàbb a nászajàndék egy kis részèt, mindig az a vâlasz, hogy nèzzek magamra, a vilàg 80%-a rosszabbul èl, mint én, hovà követelőzök még? Meg hogy csúnya dolog a pénzimàdat, ebből indul ki minden betegségem, lelki problèmàm, ha lemondanék az anyagiakról, és egészében ràbíznàm a pènz kezelését, sokkal boldogabb lennèk. Kapnék annyit, amennyire szükségem van, ő pedig kezelné az összes megtakarítàst és kiadàsokat, mivel az egyik ismerős pàr is így csinàlja (csak ott a nő sose dolgozott)


2017. aug. 18. 09:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen kerdeseket olvasva mindig felmerul: mi a jo fa-szert mentel hozza? Mar az eskuvo kapcsan is egy paraszt volt.
2017. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, faterom is lenyúlta a nászajándékba kapott pénzt.

Nem akarlak ijesztgetni, de az lett a vége, hogy később egyáltalán nem törődött velünk, most se tartjuk a kapcsolatot, semmiben sem segített be soha.


Másrészt, mindegy hogy mennyit kerestek, a nászpénz szerintem közös vagyon. Nem is felézni kéne, hanem együtt megbeszélni, mit csináltok vele, mire van szükség.


21/L

2017. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%
Én se értem az ilyet .. szerintem te titkon azt gondoltad,hogy mivel jól keres,majd teríts-meríts lesz házasság után minden,és kifogtad az Isten lábát.Szívás.Azt se hiszem el hogy nem voltak erre utaló jelek,hogy milyen is valójában.
2017. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem a pénz miatt nem érdemes összevesznetek, ha amúgy jó a házasság, a kapcsolat. Ami nála van, az már maradjon nála, ami meg nálad, az meg nálad. Ha ő nem akar közös kasszát, nem akar, ne erőltesd. Dolgozz Te is, és amit megkeresel, abból tegyél azért félre is, nem kell sokat, de annyi legyen, hogy egy váratlan kiadást tudjon fedezni. Azt ne engedd meg, hogy csak nála legyen pénz, mert ha különválnátok valaha, akkor Te meg nézegelődhetnél, nem lenne semmid, még hivatalos okiratotok sincs a vagyonról, bizonyítani sem tudsz semmit. Az emberek az elején nagy bizalommal vannak egymás iránt, ezért nem gondolnak ilyenre, pedig okosabb lenne. Ha nála van minden pénz, akkor tőle függsz anyagilag, ő ossza be neked, mint egy apa a gyerekének, ez pedig elég gáznak tűnik.
2017. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
Add be a valópert, és majd rájön, hogy az a kassza közös. Az anyagiak kettőtök közül ő. Mi a faxnak mentél hozzá?
2017. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
23%
Nem egészen értem, hogy milyen közös kasszát szeretnél??? Úgy tűnik, hogy ő fizeti a közös életetekkel kapcsolatos kiadásokat, a te keresetedet pedig csak saját magadra költöd. Tipikus eset, és az is, hogy a nőknek még ez sem elég. Vagyis amit a nő keres, az az övé, amit a férfi, azt felezik... Jó vicc!!! Szerintem abszolút igaza van a férjednek, és abban is, hogy megpróbálja végre helyén kezelni a nőket. Minden férfinak példát kellene venni róla...
2017. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Mint írtam, sok az egészségügyi kiadàsom, illetve az egyetemi dolgaim, nem teljes munkaidőben dolgozom, ha fizetnèm a lakàst, nem jutna orvosokra.
2017. aug. 18. 09:48
 8/22 anonim ***** válasza:
44%
Hát figyelj, mivel a kereseted csak magadra költöd, a férjed fizetéséből megy a lakás meg kaja, akkor ezt a nászajándék dolgot tényleg le kéne nyelned. Még így is jobban jársz, mintha megkapnád annak a felét, de fizetned kéne a kaja meg a lakhatás felét.
2017. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ha a kajàt és a lakhatàst èn fizetnèm, akkor tőle kéne kérnem orvosra, könyvekre, bérletre, azt meg nem akarok
2017. aug. 18. 10:18
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem miért nem beszéltétek meg ezt előre. Én csak úgy megyek hozzá,ha van közös kassza. Milyen az már,hogy neked centizgetned kell,a férjed(aki téged kellene, hogy a legjobban szeressen) pedig ezt természetesnek tartja,miközben bőven van neki. A felesége vagy,nem értem hogy lehet ilyen fukar valaki...
2017. aug. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!