Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tudok csinálni ebben az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudok csinálni ebben az esetben? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt, és ő soha nem akar sehova menni. De tényleg sehova. Még a boltba se. Csak otthon ül ha teheti. Én pedig szeretnék közös programokat vele, elmenni ide-oda stb.. Idén még strandon sem voltunk, mert ő nem akart jönni. Ez már kezdi lerombolni a kapcsolatunkat, ha találkozunk egész nap a szobában ülünk és nem csinálunk semmit. Már számtalanszor elmondtam neki mi a gond, és hogy változtasson, de mindig megsértődött és veszekedés lett belőle.

Volt esetleg valakinek hasonló helyzete? Mit kéne tennem még..?



2017. aug. 23. 11:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

nem vagyok haragtartó, szóval nem kívánok neki rosszakat, sőt találjon magának megfelelő pasit, aki elviseli a hisztit és aki mellett boldog, velem nem jött össze :)

az utána levő exem rosszabb volt, de neki sem kívánok rosszat ő is legyen boldog és találjon olyat aki mellett felnőhet és tapasztalatokat szerezhet :)

én is megfogom találni tudom, igaz most stratégáit választottam, a csalódások után nem keresek direktbe komolyat, meg más módon ismerkedem, de én ritka kincset keresek, főleg a mai világban :)


én is hasonló voltam, be is sz0pt4m 2x is :D

de persze ez nem azt jelenti, hogy nálad nem hozhat változást valami

próbáltad már, hogy leültök nyugodtan és nyugodt hangnemben megbeszéled vele a dolgokat?

elmondod, hogy nem vagy boldog, neked ez így nem jó, változást szeretnél...

2017. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

8/10 Igazad van, hogy szenved mellette. Viszont, ha a párja enged és megy programokra, akkor ő fog szenvedni a programokon. Ezért írtam, vagy elfogadja, vagy lelép.

Otthon maradnak, a kérdező szenved. Mennek még is programra, a párja fog szenvedni.

2017. aug. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12:

nem feltétlen igaz

én régen rengeteget ültem otthon jó volt nekem úgy


mostanság mozi, séta, mekizés, fagyizás...

ezeket is nagyon élvezem és jól érzem magamat

lehet élvezni a programokat, még ha korábban nem is volt erre igénye az embernek

pl tervezek még ezen felül szabadulós játékot, úszni járnék el (egyenlőre nincs kivel)

szóval egy otthonülős ember is élvezheti a kinti programokat!

2017. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

11.

Mondjuk én is ilyen vagyok. Én nem haragszom az exeimre. Sőt, néhanapján beszélek is velük hogy miújság. :D


Igen, próbáltuk már. Mindig így próbálom vele megbeszélni, de támadásnak veszi. Pedig rendes hangnembe szépen közlöm vele.


12.

Igazad van. Azt sem akarom, hogy szenvedjen, szóval azért kutatok valami olyan program után, amit ő is élvezne, de egyszerűen nincs olyan dolog, ami érdekelné.

2017. aug. 23. 12:14
 15/19 anonim ***** válasza:

13/14 Minden ember más és igen, változik is.

Abból indultam ki, én nem igazán szoktam meg. Kérte a párom a programokat. Belementem, de ő is látta, legtöbb, csak szenvedés számomra. Őt is megértem, neki szüksége van rá.

Mivel, minden más oké közöttünk, a párom, kollégákkal, barátokkal jár programokra. Azért, nem nullán vannak a közös programok sem. Van pár dolog, amit mind ketten szeretünk. Ezeket együtt, kettesben csináljuk. Ez, évtizedek óta működik nálunk. Az, egy párkapcsolatnak sem tesz jót, ha belekényszerítjük a másikat valamibe. Lehet azt mondani, ha szeretsz, akkor jössz, vagy csinálod ezt, vagy azt. A kérdés az, ha én szeretem a másikat, miért akarom, hogy olyat tegyen, amit nem szeret.

2017. aug. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15re

"Azért, nem nullán vannak a közös programok sem. Van pár dolog, amit mind ketten szeretünk." - azért érzékeled a különbséget aközött, amit te írsz, és amit a kérdező... ő se azt várja, hogy mindig mindenhová menjen vele a párja, de a 0 közös program érthetően nem elfogadható neki.

kérdező, az jó kompromisszum lenne, hogy otthon is, de mondjuk havi 1-2 hétvégén közösen programoztok. Ha ez se fér bele neki, akkor sajnos neked sosem lesz jó ebben a kapcsolatban :(

2017. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, srácok! :) Meglátom hogy alakulnak a dolgok, remélem meg tudunk egyezni valahogy, hogy mindkettőnknek jó legyen!
2017. aug. 23. 13:43
 18/19 anonim ***** válasza:
Sajna ' asszem csak egy dolgot: abbahagyod az egészet. Ez qrvára kilátástalan így.
2017. aug. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az a benyomásom, hogy számítógép/tévéfüggő lett a párod. Hogy valamiért menekül a külvilágtól ide.

Kérdés, hogy milyen űrt tölt ez be nála. Könnyen az is lehet, hogy ilyen esetben előbb-utóbb te is csak a második leszel a számára, ha egyáltalán lesz más.

Persze érdemes lenne kizárni egyéb lehetőségeket, pl. pánikbetegség, fóbia, szorongás, ilyesmi. Ehhez azonban az kell, hogy őszintén tudjatok kommunikálni. Ha azonban mindenféle őszinte kommunikációt veszekedéssel elhárít, akkor bizony megközelíthetetlen, és szerintem te nem ilyennel szeretnél párkapcsolatban élni. Persze elhiszem, csalódás és fájdalmas az, hogy mennyi energiát belenyomtál ebbe a kapcsolatba, és most feladjad? Szerintem kevés eséllyel lesz jobb.


Lehet ultimátumot adni, hogy vagy összeszedi magát, vagy lelépsz, mert ez neked kevés. Elképzelhető, hogy ideiglenesen megy is, de az a valószínűbb, hogy aztán fokozatosan visszaszokik, kényelmesedik. Hacsak nem néz szembe komolyan magával, a probléma gyökerével.


Persze az is lehet, hogy pénzhiány a probléma, és emiatt nem akar menni sehova, mert akkor költeni kell. Ezzel a kérdéssel is kell számolni, de ha így van, akkor mondja meg, és akkor tudsz olyan programot keresni, ami teljesen ingyenes, pl. kirándulás, napozás a Margitszigeten vagy máshol...

2017. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!