Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen hátrányai vannak kapcsolatban a 100% őszinteségnek?

Figyelt kérdés

Szerintem az lenne a normális, de sok helyen olvastam, hogy nem szabad, abból csak baj lesz.

De miért, mi lehet rossz ebben? Tudnátok példát írni?


2017. aug. 24. 09:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 100% őszinteség azt jelenti, hogy mindig, minden körülmények között kimondod, amit gondolsz, akkor annak komoly hátrányai vannak. Még az érett embernek is vannak rossz pillanatai, amikor olyasmiket mondhat, amit egy perccel később megbánna. Plusz, a mindennapi életben van egy rakás olyan apróság, amit ha kimondunk, azzal semmit sem nyerünk, viszont a párunkat bosszantjuk vele.


Szóval én a 100%-os őszinteséget átküldöm néhány szűrőn, úgy, hogy a hasznos tartalom (a valódi véleményem, érzéseim, mondanivalóm) megmaradjon, de a feleslegesen káros vagy irreleváns sallangtól megszabaduljon.


Türelem-szűrő: nem böfögök ki hülyeségeket csupán indulatból. Ha ideges vagyok vagy türelmetlen, várok kicsit, átgondolom, mielőtt feleslegesen bántanám a páromat. Építő és nem romboló szándékkal mondom, amit mondok.


Empátia-szűrő: az őszinte véleményt általában meg lehet úgy formálni, hogy ne legyen bántó, még ha negatív is. Ha nem tetszik a párom új haja, akkor nem azt mondom, hogy úgy néz ki, mint egy madárijesztő, hanem mondjuk azt, hogy nem ez lesz a frizurái közül a kedvencem, de ha neki tetszik, akkor örülök vele. Például.


Relevancia-szűrő: ha olyan apróságról van szó, ami nem fontos, nem nyerek semmit azzal, ha kimondom, viszont a páromat zavarná, idegesítené vagy elszomorítaná, akkor nem mondom ki. Pl.: ha reggel kávét csinál nekem a drága, de mondjuk kevés/sok cukrot tesz bele, nem reklamálok. Minek?


Szóval szerintem meg lehet tartani az őszinteség lényegét anélkül, hogy feleslegesen bántóak, idegesítőek legyünk.

2017. aug. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Persze, én a tapintatos őszinteségre gondolok, pl "de dagadt lettél g***i" helyett "mostanság kicsit eltunyultunk, nem próbálunk ki valami sportot?" vagy valami..

Meg nem arról van szó, hogy minden irreleváns ökörséget kimondok, ami eszembe jut :D

2017. aug. 24. 10:14
 13/24 anonim ***** válasza:

Többet fogsz veszekedni.....ez tapasztalat.

Mondjuk lehet úgy is őszinte, hogy nem vagy bántó és nem gyalogolsz a másik lelkébe, de nem egyszerű feladat.

A párom szinte minden reggel feltesz olyan kérdéseket amire nem szívesen válaszolok, főleg nem 100% őszintén.

40F

2017. aug. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
#13 mondjuk szerintem tök gázak azok a nők, akik direkt ilyen kérdésekkel bombázzák a pasikat..."drágám, nem kövérít ez a ruha?" mikor ő is tudja, hogy van rajta 20 kg felesleg, na erre hogy lehetne őszintén válaszolni? Meg fog sértődni, ha kamuzol, akkor meg nem hiszi el :D Én direkt nem teszek fel olyan kérdéseket, amikre magamtól is tudom a választ, bár nekem jó alakom van és nemis kell ilyen önbizalomnövelő módszerekhez folyamodnom.
2017. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Nyilván mások az ilyen direkt "veszekedni akarok" jellegű kérdések..

Mi még soha nem vesztünk össze, ha nézeteltérés, félreértés volt, akkor leültünk és nyugiban megbeszéltük.

2017. aug. 24. 11:06
 16/24 anonim ***** válasza:

Hátrány

Ha azt mondod a párodnak hogy meghízott akkor ez már sértés. Ha azt mondod hogy bunkón viselkedett az sértés.

Ha mondod hogy legyen háziasabb akkor az is úgy hat.


Ezek után meg jön a nem foglalkozol velem, te csak fekszel az ágyban mint egy fa, kicsi a f.rkad, rosszul főzöl stb.



Sajnos tapasztalatból mondom van aki nem túri a kritikát. Már ha ruhaválasztáskor elmondod hogy szerinted nem jó akkor már baj van, így meg sok helyen nem lehetsz őszinte ha már ez gond:)

2017. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Ami hátrány származhat ebből, hogy a másik túl szenzitív és megsértődik sokmindenen, nem látja a törekvést mögötte, hogy nem akarod átverni, ezért teszed. Sokan hajtogatják, hogy az igazságot akarják, mégha fáj is, de kérdés az, hogy képesek elviselni ezt a fájdalmat, ami vele jár?

Más hátrányt én ebből nem látok, töb a htránya szerintem, ha nem őszinte valaki.

2017. aug. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
#12: akkor szerintem te is korrekt módon állsz hozzá. Ha a két ember viszonylag érett, akkor ez a "tapintatos őszinteség" tök jól működik, sőt, szerintem a jó kapcsolat egyik alapköve.
2017. aug. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Olyannal egy hétig se bírnám, aki nem tűri a normálisan megfogalmazott(!!!) kritikát, nem lehet szólni semmiért.. Vagy aki nekem nem szól semmit, hogy mi a baja. Hogy lehet úgy problémát kezelni? Inkább lennék egyedül akkor már...
2017. aug. 24. 12:53
 20/24 anonim ***** válasza:
#19: pedig meglepően sok ilyen kapcsolat van. Valahogy elnyomorognak egymás mellett, hullámhegyekkel és hullámvölgyekkel, kellőképp elszigetelve magukat egymástól ahhoz, hogy éppen csak kibírják egymást. Nekik ez a normális állapot, mert nem ismernek mást, nem tudnak viszonyítani.
2017. aug. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!