Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az férfiak, nők, miért birtikl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az férfiak, nők, miért birtiklók, féltékenykednek, hazudnak, korlátoznak, tiltanak, veszekednek ha kapcsolatban vannak?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú lett..előre szóltam.



Sokan szerintem (nem mindenki )sehogy sem bír szabadulni attól a konvenciótól, hogy csak a monogám kapcsolat lehet stabil és őszinte. Aki viszont pl nyitott kapcsolatban él az már elítélendő ezért a szexkapcsolatról inkább nem is beszélnék. Nos, mindenki tudja,hogy a modern társadalmakban a legitim kapcsolatforma továbbra is a monogámia maradt. De miért? Mert ennek léte ad biztonságot és egyfajta hosszú távú stabilitást azoknak, akik benne élnek?

Az àrnyoldalain egyikük sem gondolkodik, pláne nem a szerelem elején. Nekem gyakran eszembe jut,hogy majd a romantikus periódusban a lojalitás vagy hűtlenség problémakörén "érdemes" rágódni? Mert ekkor még alap, hogy szeretjük egymást, hogy senki másra nem vágyunk, ahogy az is, hogy a bármelyik részről bekövetkező félrelépés végzetes hibának számít, aminek következménye - előbb vagy utóbb a szakítás lesz. Aztán telne múlnak az évek, és megesik, hogy másra, jobbra, többre, izgalmasabbra vágyunk, mint amit a jelenlegi kapcsolatunk nyújt nekünk. A monogámia azonban nem teszi lehetővé a kilengéseket. Ha új partnerre vágyunk, két lehetőségünk van: vagy azonnal kilépünk a régi kapcsolatból, vagy a megcsalás bujkálós, hazudozós, megalázós taktikájához folyamodunk. És szerintem felesleges ebbe az egybe belekötni, mert az esetek 90%-ban a szakítás oka az,hogy félrelépett a másik vagy màr megunta a pàrját és elhidegültek, de lehet szépíteni is, csak felesleges. Amikor azt látom,hogy egy 7 éves kapcsolatból kilépve a férfi 1 hónap múlva már màssal van párkapcsolatban a làny meg szint úgy akkor egy hatalmas kérdőjel van bennem? Mennyire szerethették ezek egymàst és milyen hamar kerítettek maguknak valakit. Érdekes..gondolom "szerelmesek" is voltak.


Már ott tartok,hogy azt kell mondjam jobb egy nyitott kapcsolat. Mert ehhez képest egy lépéssel előrébb járnak a nyitott kapcsolatban élő párok. Megosztják egymással a hétköznapokat, a rezsit és a hitvesi ágyat, ugyanakkor monogám társaiknál nagyobb rugalmasságot biztosítanak egymásnak,elsősorban szexuális téren. Vannak, akik pálcát törnek felettük tudom, de mások szerint viszont ez az egy igazán élvezhető és fenntartható formája van a párkapcsolatnak.


A nyitott kapcsolatban mindkét félnek utat engedünk: mindenki azzal és ott tölti a szabad estéit, akivel és ahol csak akarja. Mindezt úgy, hogy egyik félnek sem kell elszámolnia a kalandjaival, és lelkiismeret-furdalást sem kell éreznie. Vagy folyamatosan az óràját néznie,hogy 11-re otthon legyen az asszonynál/úrunknál, mert ha nem.. jön a hisztéria, a gyanúsítgatás.Valamint egy nyitott kapcsolatban büntetlenül flörtölhetünk másokkal, vagy bátran találkozhatunk férfiakkal/nőkkel akár csak barátilag tényleg, de nem lesz féltékenykedés és ritkán szenved unalomtól, megszokástól vagy érzelmi elhidegüléstől a kapcsolat.

És nincsenek titkok sem, mert miért is kellene titkolózni, kegyes hazugságokkal bíbelődni vagy a lebukástól félni, ha a párunk nemcsak hogy rábólintott a dologra, de alkalomadtán még szívesen meg is hallgatja a szeretőnkkel megélt sztorijainkat? Vagy nem is biztos,hogy kell plussz valaki, sőt!


Ugyan akkor egy párkapcsolatban nagy önuralom kell ahhoz, hogy a kritikus helyzetekben felbukkanó pusztító érzelmek ne rombolják le a kapcsolatot. SZÁMTALANSZOR hallottam,olvastam még a filmekben is ezt nyomatják, hogy szerelem,szeretet,háború, féltékenység. Miért? Komolyan nem értem miért féltékenykednek az emberek? Ismerkedtem már olyannal is akivel még nem is jártam, de már akkor "düh rohamot" kapott ha mondtam neki,hogy nem érek rà este. "Igen, miért nem? Mi dolgod van neked? Hm? Mit csinálsz? Tetszik valaki neked? Amúgy kössz,hogy ennyi időt fordítasz rám, micsodaaaa neked vannak fiú haverjaid, hát én nem tolerálom ha a barátnőmnek lennének fiú barátai akikkel találkozik. " Na jó gondoltam nekem ebből elegem van. De amúgy ilyenbe sokszor belebotlottam vagy aki nagyon azt hajtogatta,hogy nem féltékeny, sosem volt az. Aztán látszólag tényleg minden rendben volt, és kedveltem is adtam kettőnknek esélyt és összejöttünk, de úgy éreztem megfulladok. Nem tartott vissza, csak lelkileg zsarolt,ha a barátaimmal akartam találkozni. Hű nagyon ritkán voltam velük. Csak a munka, és a barátom ennyi. Erről szólt mindig minden. Csak róla! Mert ha valakire rá mosolyogtam az már undorító, tiszteletlenség, beletapostam a lelkébe és flörtölés. Miért nem lehet senkire kedves nézni? Amúgy alapból mindenkivel kedves természet vagyok és barátsàgos, a barátaim ezt idővel nem szerették. Azt hitték jó tulajdonságom, utána meg gond volt,ha valakire rá mosolyogtam, beszéltem vele pár mondatot. Szerintem egy nyitott kapcsolat a legjobb. De  ehhez azonban nélkülözhetetlen, hogy a pár mindkét tagja képes legyen higgadtan, tiszta fejjel kezelni ezt a komplex helyzetet.Hozzá tartozik mind ehhez,hogy sajnos a nyitott kapcsolat sem volt jó eddig. Ugyanis az a két srác akivel dolgom volt, nem fogadták el hogy ebben a történetben nem formálhatnak jogot a másik szexuális hűségére, nem apellálhatnak a szerelem kizárólagosságára, és nem adhatnak hangot a féltékenységünknek.

Hiába tisztáztuk a legelején, hogy milyen szélesre tárjuk a kapukat: mi az, ami engedélyezett, mi az, ami már tiltólistán van, hány napot tölthetünk mással, ünnepelhetünk/nyaralhatunk-e az aktuális partnerrel. (Mondjuk több partnerem sosem volt. Soha! Mindig elég volt egy! Tökéletes! Nem több partnert akartam. Csak több teret! Csak ezért akarok nyitot kapcsolatot ) mindig még melegében átbeszéltük az esetleges buktatókat is: a hűtlenséggel, féltékenységgel, szerelembe eséssel kapcsolatos rizikókat. Minden, minden felesleges volt. Az első (nyitott) kapcsolatom nagyon jónak indult, de fél év után minden bevezetés nélkül szerelmes tvallott a barátom. Innentől megváltozott a kapcsolatunk, elmondta,hogy nem bírja tovàbb, szóval próbáljuk meg párkapcsolatban. Akkor igent mondtam, de csak mert én is nagyon szerettem őt, talán később szerelemmel is. Együtt voltunk 3 év 1 hónapig. Nagyon jó volt vele, de sokszor nem. Sok problémánk volt, rengeteg nehézség. Ott tapasztaltam meg, hogy miről is szól egy párkapcsolat. Az a része szép emlék amikor együtt csináltunk programokat, amikor nem csak párként, de barátként is mellettem volt és mindig számíthattunk egymásra, vele hamar közös nevezőre jutottam,ha gond volt. De aztán azt vettem észre,hogy rajta kívűl senkim nem maradt. A barátaimat elhanyagoltam, nem tiltott soha, csak tudtam,hogy zavarja,ha a férfi barátaimmal voltam, vagy elmentem pár napra valahova és csak induláskor és érkezéskor írtam neki smst. Amúgy nem szoktam telefonálgatni, keresni. Csak smsben hogy minden rendben van e vele és írjon ha valami fontos van. Ennyi. De sok minden gond volt, néha aprósàg, de a féltékenykedés, a "megalázva" éreztem magam, "végig másokkal trécseltél" és stb na ebből elegem volt. A barátaimmal évente 3x találkoztam. Telefonon nem beszéltem velük egy idő után, mert volt belőle vita,hogy miért beszélek órákat màsokkal? Már nagyon elegem vomt ebből is és sok másból. Szakítás lett a vége. A következővel is, mert nyitott kapcsolatnak indult,de idővel újabb kikötései lettek. Ne legyek mással ennyit, töltsünk több időt együtt stb aztán 8 hónap után ismét a "szerelmes vagyok beléd" lett a gondom. Szerettem nagyon az akkori barátomat is, de nem akartam párkapcsolatot. Úgy hogy szakítottunk.


Már úgy érzem nincsen senki akivel komolyan tartjuk magunkat a megbeszéltekhez. Utálom ezt a birtoklós,szerelmes,féltékenykedős,jogot formálok ràd sztorihoz. Az emberek kisajáítitják a másikat, láthatatlan pórázon vezetik, ellenőrízgetik, "tesztelik", veszekednek,vitáznak, tiltanak, dühöngnek, zsarolnak, hazudnak, és mindent a " szerelemmel" magyaràznak.


Nektek mi a véleményetek és tapasztalataitok?


2017. aug. 10. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem olvastam el, de annyit fűzök hozzá: mindenki olyan kapcsolatban legyen, amilyenben jól érzi magát. Én személy szerint egyáltalán nem vagyok korlátozós típus, tőlem oda megy és azt csinál a barátom, amihez és amikor kedve - egészen addig, amíg érezteti, hogy fontos vagyok neki. Mivel enélkül nem sok értelme lenne egy kapcsolatnak...


Viszont! Habár nem korlátozok semkit semmiben és ok nélkül sem féltékenykedek, a nyitott kapcsolatot nem nevezem kapcsolatnak. Ha valakibe szerelmes vagyok, nem tudnám elviselni, hogy mást kúrogasson. Nálam a hűség egy kapcsolat alapfeltétele. Ha ez nem megy, akkor legyél szingli és azzal kefélgetsz, akivel akarsz. Ja, csak persze sokkal kényelmesebb neked, hogy van kihez haza is menni utána és mondogathatod is a külvilágnak, hogy van barátnőd, közben meg csalhatod összevissza :D Bár igaz, hogy a 40 körüli házas férfiak 90%-a is ezt csinálja, csak titokban...éljen az emberi tartás.

21L

2017. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1#-es engem meg a vàlaszod nem érdekel nagyon. Mivel nem olvastad el a kérdésemet így most jó részt a második pontodban olyat írtàl amiről én nem írtam és elmondtam ezzel kapcs valamit. Ne fűzz hozzá semmit szerintem ha el se olvasod amit írtam. Csak hogy valamit ide hánny ilyen általános dumát.
2017. aug. 10. 09:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem ezekkel a kapcsolati formákkal nincs problémám. Legalább is addig nem, még nem lesz bennük részem.


Általában ezek a kapcsolatok nem tartanak sokáig, mivel a két fél próbálja egymás személyiségét bele tuszkolni

a másikba. Ez azért van mert hülyék mint a föld, és nem tudnak egymásban megbízni.


A működő kapcsolatokban pedig nincsenek ilyen problémák, mert ott van megértés, megbízás a másik fél iránt.

Ezekben az esetekben a két pár megengedi azt is egymásnak, hogy egy másik neművel beszéljen úgy,

hogy ne azzal kezdődjön a reggel hogy "Merre voltál? kivel beszélgettél? Kit néztél meg az utcán? Stb."

2017. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De akkor miért az olvasni,hallani mindenhol ennyi probléma van a párkapcsolatban? És a való életben is ezt tapasztaltam és a körülöttem lévőknél is.
2017. aug. 10. 09:50
 5/8 anonim ***** válasza:

#2, te nem kérdést írtál, hanem egy csomó állítást.


"Már ott tartok,hogy azt kell mondjam jobb egy nyitott kapcsolat." - hány nyitott meg monogám kapcsolat után jutottál erre a következtetésre?


Amúgy nem kell ezeket összemérni, csak az olyan párt kel megtalálni, aki hasonlóképpen gondolkodik, akkor nincs semmi baj.


"

Már úgy érzem nincsen senki akivel komolyan tartjuk magunkat a megbeszéltekhez. " - elég szara környezetben élsz, de ennek meg nincs köze a párkapcsolathoz.

2017. aug. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké! Akkor hagyjuk! :)
2017. aug. 10. 10:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Én elolvastam az egészet. És attól még, mert neked hülye férfiakkal volt nagyrészt eddig dolgod, még nem lesz általánosságban jobb a nyitott kapcsolat, egyszerűen te, meg a lakosság egy kisebb része alkalmasabb egy ilyenre. Ha két ilyen ember találkozik össze, akkor minden oké. Van aki csak mondja, hogy jó, próbáljuk ki, mint pl a srácok akikkel voltál, de valójában egyáltalán nem akarnak nyitott kapcsolatot. Ebben az esetben nyilván nem fog működni.

Egyébként a párkapcsolati problémák nagy részét nem maga a párkapcsolat természete adja, hogy hűségesnek kell lenni és hasonlók, hanem az amikor két olyan ember erőltet egy kapcsolatot, akiknek eltérő nézeteik vannak fontos dolgokról. (Pl ez a lehetnek-e eltérő nemű barátok vagy sem - nálunk mindketten úgy gondoljuk, hogy igen, de a nyílt flört az már egyikünknek sem férne bele, nincs is ebből problémánk meg úgy alapból egyikünk sem akarja, hogy a másik csak és kizárólag vele foglalkozzon és ne legyenek egyáltalán más emberek az életében akikkel baráti viszonyt ápol.)

A megcsalás meg általában nem egy olyan dolog, hogy az ember tudja előre, hogy ő majd egy ponton tuti, hogy vágyni fog valaki másra is a párján kívül. 10 év után meg mondjuk nem akarja felhozni a dolgot a párjának, mert nem akarja kockáztatni a kapcsolatot, pláne ha esetleg csak egyszeri alkalomról lenne szó, nem folyamatos szabadságot akar és így egyszerűbb titokban túl lenni a dolgon.

És én a nyitott kapcsolatot a társfüggőség egy formájának gondolom, ugyanis nem érzem úgy, hogy az állandó szexuális szabadság mellett nekem szükségem lenne valakire, akivel közösen fizetjük a rezsit, mindig itthon van és nem az üres lakásba kell hazajönnöm, akár meg is beszélhetem vele a kalandokat (??), stb, sőt, valószínűleg inkább akkor már akadályozó tényező lenne az állandó társ, mivel felnőtt emberként kinőttem már abból, hogy kocsiban, szabadban, olcsó motelszobában :D dugjak, vagy azt figyeljem az épp aktuális partneremmel, hogy mikor hívhatom át amikor a párom nincs itthon, én viszont ráérek és ő is ráér. Nem, ha szexuális szabadságot akarok, akkor minden téren szabadságot akarok.

2017. aug. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem ilyen formàban nem érdekel a nyitott kapcsolat.

Nem jo ha korlatozzàk egymàst az tény.

De azt sem tartom jonak ,hogy mindenki ôsze visza kefél.

Én ugy vagyok nyitott kapcsolatban ,hogy elnézzûk egymàsnak a megcsalàst ( ami a jelenlegi kapcSolatomban nem volt). Az màr nem fér bele nekem ,hogy a màsik szeretôt tart ,minden heten v honapban megcsal ,az meg plàne nem fér bele hogy még beis szàmol rôla.

N25

2017. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!