Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom kifordult magából,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom kifordult magából, mióta új állása lett, pedig azt hittem, hogy ez jót tesz az önbizalmának. Miért lett ilyen?

Figyelt kérdés

Más emberek szerint szép/helyes vagyok, van eszem is, és szorgalmam is, illetve a szüleimnek sok pénze van. Amikor egyetemre kerültem, vettek nekem egy lakást.

Amikor összejöttem a barátommal, minimálbéren volt, mert nem kapta meg a diplomáját, nem voltak barátai. Utált minden "elkényeztetett, gazdag gyereket, akinek a szülei a sgge alá toltak mindent". Az elején egy tünemény volt, mindig kedveskedett nekem valamivel, bár néha már soknak éreztem, de mindig mondta, hogy nagyon szeretne elkényeztetni, de nincs rá pénze.

Amikor megkapta a diplomáját, és jobb állást kapott jobb fizetéssel, azt hittem, helyre jön az önbecsülése, de azóta ha boltban/cukrászdában/moziban vagyunk, mindig ő fizet, nem enged fizetni soha, mondván, végre van pénze, amit rám költhet. Gyógytornásznak készülök, és gyógymasszőr szeretnék lenne és arra gyűjtök, hogy maszekolhassak vagy magánklinikára kerüljek, ő csak azt mondja, hogy minek, hiszen ő jól keres, nekem csak legyen meg a diplomám, hogy aztán családba kezdhessünk, és inkább esküvőre spóroljak.

Nem tilt el a barátaimtól, de ha egy délután megírom neki, hogy ezzel-azzal találkozom, ilyen-olyan dolgom van valakivel, néha kapok olyan válaszokat "Én azt terveztem, hogy ma átjössz hozzám. A barátod vagyok, és ha arra kérlek, hogy mondd le a programodat, és szeretsz, akkor lemondod", kivéve ha ő meg a kollégáival/új haverjaival lóg, akkor szabad vagyok.

Ebben a hónapban tudott venni egy autót, azóta mindig mindenhova vinni akar, mondván nekik sosem volt autójuk, és most milyen jól esik, hogy furikázhatja a barátnőjét, amikor csak én akarom.

Ha társaságban mondok valami okosat, próbál lehurrogni, mondván "felvágok" vagy "csak mert láttad a XY filmet, már villogsz azzal a tudásoddal", ami amúgy nem igaz. Pl: szóba jött Edgar J. Hoover, aki nekem nagy kedvencem, mint történelmi alak, ő meg nyilvánosan lehurrogott, hogy ne menőzzek, csak mert láttam a róla készült filmet.


2017. aug. 30. 10:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Menekülj!

Számomra nincs undorítóbb viselkedés az érzelmi zsarolásnál, az mindig a további agresszió előjele. Ilyet írni, hogy "ha szeretsz, lemondasz minden programot", hát először is azonnali "nem" választ, majd a legközelebbi találkozón szakítást kellene, hogy maga után vonjon.

Hidd el, ennél a birtoklós-zsarolós embertípusnál nincs aljasabb, és ha ilyen, akkor messzire el kell kerülni.

Normális ember nem kéri így számon a társát, hanem nyugtázza, hogy aznap a barátaival tölti ideje egy részét.

2017. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Van az a mondás, hogy ha meg akarod tudni egy ember valódi énjét, akkor addj neki hatalmat. Igaz ez ide is. Most hogy van pénze, azt hiszi, hogy mindent megtehet és milyen nagy vki, a gyengébbek felett áll. Azért nem szeretné, hogy jó állásod legyen és legyen pénzed, mert akkor neked is van beleszólásod a dolgokba, bármikor el tudod hagyni őt és ez nem tetszik neki, hogy nem vagy rá utalva.
2017. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

Ilyenkor mindig elgondolkodom, hogy ti nők milyen buták vagytok...mindenféle bunkót elviseltek és fel sem tűnik, hogy mennyire semmibe vesz titeket.


A barátod meg ékes példája annak,hogy hiába jár valaki egyetemre, attól még buta maradhat.

2017. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
De ez a lényeg... előtte pont nem ilyen volt. Másfél éve vagyunk együtt, fél éve kezdett ilyen lenni.
2017. aug. 30. 13:24
 15/20 acelsziv ***** válasza:
100%
tündérbogyó. Olvasd el még egyszer amit írtam. A siker és a pénz - nos nem kifordít embereket magukból hanem előhozza a valódi énjüket. Egy ilyen gennyládára pazaroltál eddig másfél évet
2017. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ahogy a #4-es mondja: eddig el volt nyomva, aztán most kirúgja magát, mint a lekötözött rugó.


Rajtad áll, hogy megvárod-e, amíg beáll az egyensúly, vagy megpróbálsz keresni másvalakit.

Első esetben készülj fel rá, hogy meccselned kell, ha el akarod kerülni, hogy a fejedre nőjön. Sok sikert hozza!

2017. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%
De egy emeletes marha a csávó. Dobd ki, mint a használt tamponodat.
2017. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Az azért nem igaz, hogy az szeretné, hogy függjek tőle anyagilag. Szeretné, hogy dolgozzak, viszont + így is van egy lakásom, ráadásul egykeként én öröklök mindent. Szóval, még háztartásbeliként sem függnék tőle.


Inkább arról lehet szó, hogy zavarja, hogy ő üres kézzel jött a kapcsolatba, míg nekem mindenem megvan, pedig még nem is dolgozom. Anyukám szerint ezt akarja kompenzálni azzal, hogy mindig a fizetésével jön elő, és a későbbiekben is ő akarja a komoly fizetést hazahozni, míg én annyit keressek csak, hogy el tudjam magam tartani.

2017. aug. 31. 09:52
 19/20 anonim ***** válasza:

Fúúú,nem az exemmel jársz?


Amikor megvette a jobb kocsit, meg előlépették egy gyökér lett :D

Nagyképű, flegma, zsarolt, erőszakoskodott a szexben is (merthogy ő "valaki"), lenézte a munkámat...

Két hónap után elhagytam.

2017. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
62%

Akármiről is van szó, ez nem épeszű viselkedés, amit előad.

Nincs a világon indok, ami ilyenfajta érzelmi zsarolásra felmentést ad. Adhatsz neki pár hónapot, hátha észbekap, beszélhetsz vele arról, hogy nem jó így neked, mivel mindkettőtöknek van, ezért kicsit le kellene szarni a pénzt, és inkább egymással foglalkozni, támogatni, szeretni.

2017. aug. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!