Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom vidék párti és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom vidék párti és pedig főváros párti, hogyan lehetne megegyezni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve vagyunk együtt a barátommal, húszas éveink közepén, második felében járunk, ő vidéken él a szüleivel még, pesttől kb 40 km-re. Én is vidéki vagyok, alföldi de már több éve pesten lakok albérletben. Nagyon szeretjük egymást, én eltudnám képzelni vele a jövőmet, családomat, mindent. Egy ideje elkezdtünk beszélgetni a jövőről, csak úgy mint mindenki, és abszolút nagy ellentétek vannak köztünk. Én csak budapest párti vagyok, imádok itt élni, hogy a város sosem alszik, mindig minden a rendelkezésemre áll , nem kell órákat ingáznom nap mint nap. Ő pedig utálj a koszt, a büdös levegőt , a kis lakásokat meg úgy mindent... amúgy mindketten itt dolgozunk. Ő szeretne otthon a családi házukban maradni , elszeparálni az emeletet, vagy ott náluk helyben maximum. Én megmondom őszintén sem a családja felett sem vidéken nem szeretnék élni. Lehet én vagyok a kényes pesti vagy lettem az, de számomra ez a táv csak nyűg, bejárás, utána bkv, napi 2x, vidéken nincs semmi, de szó szerint, elég kis település. Egyikünk sem akar engedni. Ilyenkor elgondolkozok hogy van-e értelme egyáltalán együtt lennünk. Én szeretem őt és biztosan nem fogom rákényszeríteni őt olyanra amit rühell meg, hogy hitelt kelljen felvennie/felvennünk miattam. De azt sem érzem fair-nek, hogy én éljem le az életem olyan helyen ahol nem szeretek. Bár mindig a szőnyeg alá söpörjük ha feljön a téma de az idő telik sajnos, félek, hogy én ezt a döntést nem fogom tudni meghozni sem érte sem másért x idő múlva és ez fogja jelenteni az amúgy jól működő kapcsoltunk végét. Egyelőre nem tudnám megtenni, szeretem őt, nem tudom mi lenne velem nélküle (kicsit társfüggő is lettem mellette) , meg, hogy találnék olyat akivel ennyire jól megértjük egymást. Kérlek segítsetek, mit tegyek. Köszi a válaszokat előre is.
2017. szept. 12. 21:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%

"Erre szokták mondani, hogy unatkozni csak a buta és kreativitást nélkülöző emberek szoktak. "


Ja, csak teljesen masok a lehetosegek.

En mondjuk eleve nem ismerkedtem volna meg videken elovel, foleg ha ott szeret jobban lenni.

2017. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Látom, ti is bevettétek a hitel rémmesét.

Egyrészt az örökségét el tudja adni, ami tőke.

Nyithattok lakáskasszát, akár mindketten, az egy párnál összeadódik. Állami támogatás jár rá, több, mint amennyi kamatot bármelyik más megtakarítási forma garantálni tud. Havi 20.000Ft-ot nem tudtok lakás célra félretenni fejenként? Ráadásul később újabb lakáskasszával betörleszthető (szintén állami támogatással).

Nemrég dobták be a CSOK-ot is.

Létezhetnek egyéb támogatások önkormányzati szinten (ez helyenként eltérő).

Én egyedül vettem lakást, 5 év alatt letörlesztem a hitelt, előtte pedig gyűjtöttem, és éltem minden lehetőséggel, amivel csak lehetett, lakáskassza, banki lekötések, felezni tudtam az illetéket is, mert első lakás, és 35 év alatt voltam lakásvásárláskor (még mindig).

2017. szept. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

"Sajnos azt is elismerem, hogy a pesti lakások és az agglomeráció is a megfizethetetlen kategóriába tartoznak, ennyi pénzünk kettőnknek sincs, és sok sok éves hitel mire visszafizetjük a legalább 25-30 milliós lakás árát. Bár én nem akarom feladni az álmaimat. Találhatnék olyat akivel közösek eleve a céljaink..."


Meg olyat, akinek saját lakása van a fővárosban :D

2017. szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Én vidéki vagyok, soha nem vágytam a fővárosba és olyan párt találtam, akivel egyetértésben erre rendezkedtünk be, el sem tudnánk képzelni az életünket Bp-en vagy ahhoz közel.

Közületek valakinek áldozatot kell hozni, ami később konfliktushoz vezet majd. Az pedig alapból elvetélt ötlet, hogy szülőkhöz költözzön az ember.

2017. szept. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Hát igen ez lenne az ideális ha egyetértés van ilyen téren. Nekem is vannak olyan pesten élő ismerőseim, akik mindketten vidéken szeretnének élni.
2017. szept. 12. 22:25
 16/25 anonim ***** válasza:
47%
Akkor szakítani kell. Nem fog együtt menni, ő nem fog a budosben lakni te nem fogsz 15 percet autózni hogy megnezz a moziban egy hulladék filmet. Szóval ez így, full életképtelen. Legalábbis nekem az volt keptelen voltam azzal a lánnyal élni mert nem egyeztünk és utána kerestem egy nem lakótelepi nőt , onnantól minden rendben lett.
2017. szept. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért szeretem a második kerületet, mert tiszta, zöld, nagyon jó a levegő, mégis közel van mindenhez. ;)
2017. szept. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Én huszonevesen imadtam Pestet, harmincasként meg a budoset prolisagot koszt zajt látom benne. Kocsi van bejarok varosba ha kell vmi, fontos a szép környezet, főleg nyáron, aggloneracio nem ugyanaz a vidéki feeling.

Tudok rosszabbat is! Mikor egyik itthon akar élni másik meg külföldön, sajnos nálunk megél a tabu téma.

Csináljátok úgy h hetkozben egyik helyen hétvégén máshol, vagy nyáron vidék télen pest.

2017. szept. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem próbáld meg a vidéki életet. Hátha megszereted. Ha nagyon nem megy, még mindig szakíthatsz. Én a paneldzsungelből kerültem vidékre. Hát nem kicsi kultúrsokk volt. De megszoktam és meg is szerettem. A több generáció együtt élése egyáltalán nem újkeletű dolog, és ha gyermeket vállaltok, kifejezetten hasznos, ha háznál van az ingyen bébiszitter.
2017. szept. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"Szerintem próbáld meg a vidéki életet." - Szerintem próbálta...


Idézem a kérdés kiegészítéséből: "Én is vidéki vagyok, alföldi..."

2017. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!