Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom vidék párti és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom vidék párti és pedig főváros párti, hogyan lehetne megegyezni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve vagyunk együtt a barátommal, húszas éveink közepén, második felében járunk, ő vidéken él a szüleivel még, pesttől kb 40 km-re. Én is vidéki vagyok, alföldi de már több éve pesten lakok albérletben. Nagyon szeretjük egymást, én eltudnám képzelni vele a jövőmet, családomat, mindent. Egy ideje elkezdtünk beszélgetni a jövőről, csak úgy mint mindenki, és abszolút nagy ellentétek vannak köztünk. Én csak budapest párti vagyok, imádok itt élni, hogy a város sosem alszik, mindig minden a rendelkezésemre áll , nem kell órákat ingáznom nap mint nap. Ő pedig utálj a koszt, a büdös levegőt , a kis lakásokat meg úgy mindent... amúgy mindketten itt dolgozunk. Ő szeretne otthon a családi házukban maradni , elszeparálni az emeletet, vagy ott náluk helyben maximum. Én megmondom őszintén sem a családja felett sem vidéken nem szeretnék élni. Lehet én vagyok a kényes pesti vagy lettem az, de számomra ez a táv csak nyűg, bejárás, utána bkv, napi 2x, vidéken nincs semmi, de szó szerint, elég kis település. Egyikünk sem akar engedni. Ilyenkor elgondolkozok hogy van-e értelme egyáltalán együtt lennünk. Én szeretem őt és biztosan nem fogom rákényszeríteni őt olyanra amit rühell meg, hogy hitelt kelljen felvennie/felvennünk miattam. De azt sem érzem fair-nek, hogy én éljem le az életem olyan helyen ahol nem szeretek. Bár mindig a szőnyeg alá söpörjük ha feljön a téma de az idő telik sajnos, félek, hogy én ezt a döntést nem fogom tudni meghozni sem érte sem másért x idő múlva és ez fogja jelenteni az amúgy jól működő kapcsoltunk végét. Egyelőre nem tudnám megtenni, szeretem őt, nem tudom mi lenne velem nélküle (kicsit társfüggő is lettem mellette) , meg, hogy találnék olyat akivel ennyire jól megértjük egymást. Kérlek segítsetek, mit tegyek. Köszi a válaszokat előre is.
2017. szept. 12. 21:26
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Vidéken nőttem fel, 20 évea koromban költöztem fel pestre, de én nagyon megszerettem a várost, ez volt a nagy álmom. Bàr rengeteget dolgozok és kevésbé használom ki a város adta lehetőségeket de azért megnyugtató, hogy a lehetőség mindig ott van. A vidéki unatkozásró pedig, sajnos tényleg nem úgy van, hogy na én most beülök a nagykörúton lévő ötezer helyre ha úgy tartja kedvem.... illetve sokat dolgozunl ebben a szakmában, az ingázás még több időt elvesz, plusz felnőttképzésre is járok hétvégente ahol tanulni is kell mellette, én ezek után (lehet én vagyok a lusta) de pihenni szeretnék vasárnap, kirándulni, vagy csak úgy majd a jövendő családommal lenni, nem pedig takarítani az óriási házamat meg kapálni a kertet meg egyéb rengeteg ház körúli teendő.
2017. szept. 13. 06:48
 22/25 anonim ***** válasza:
"ha gyermeket vállaltok, kifejezetten hasznos, ha háznál van az ingyen bébiszitter." - Ahol jók a nagyszülők, igen. Én azért hálás vagyok, hogy anyai nagyanyám egy fél országnyival arrébb él, így is rengeteget ártott a családunknak, hát még ha együtt is éltünk volna, akkor pokol lett volna...
2017. szept. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Fáj, nem fáj én szakítanék, ha nincs kompromisszum. Inkább most fájjon, mint később.
2017. szept. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
itt nem az a baj, hogy bp vs vidék, hanem hogy a párod nem tud elszakadni anyuciéktól és bazi kényelmes.
2017. szept. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 omba ***** válasza:
100%

Szerintem se a vidék vagy Pest a probléma, hanem az , hogy ezt a kisfiút nem nevelték férfivá: ő nem képes egy családban a családfő enni, a mostani a családjában kíván kisfiú maradni.

Ha odaköltözöl, akkor az lesz a sorsod, hogy folyton oltogatnak, hogy ne így, ne úgy, béna, vagy, alkalmatlanan - meg hát sima betolakodó.

Kell ez neked?

Lakjatok vidéken, Pesten, vagy a pusztában, de ketten. Az a párkapcsolat.

2017. szept. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!