Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom nem akar velem időt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom nem akar velem időt tölteni vagy csak ennyire "unalmas"?

Figyelt kérdés

Barátommal 3 éve vagyunk együtt. Egyszer szakítottunk màsfél éve de aztán megbeszéltük. Azóta nagyjaból minden oké de én annyira egyhangúnak és unalmasnak találom a kapcsolatunkat. De lehet csak én szeretnék túl sokat, nem tudom.

Általában esténként vagyunk együtt mert ő munka után mindig horgászni megy. Barátokkal, hugáékkal vagy velem vagy egyedül de 7 napból 6-ot horgászással tölt. Ma is megy később, velem akart menni és azt mondtam majd később csatlakozok.

Nekem nem hobbim a pecázás és bevallom őszintén számomra nem is valami izgalmas. Főleg nem majdnem minden nap.

Sosincs kedve máshoz, vagy ha végre más program is szóba jön, mire odaérünk meggondolja magát mert nincs kedve inkább otthon maradna, aludna vagy TV-ne.

Legutóbb múlt vasárnap mentünk volna moziba ami az ő ötlete volt aminek örültem is. Egész héten alig várta erre vasárnap már nem volt kedve. :/

Több okból kifolyólag idegesít ez az egész.

1: mert vele alig van valami tartalmas program.

2: mivel aznap meggondolja magát, az egész napom unalmas lesz mert nem tudok random szervezni semmit mivel nekem nem annyira flexibilisek a barátaim. Egyedül lenni meg egy idő után unalmas.


Már beszéltem vele erről de nincs változás. Szakítani nem szeretnék.

Valakinek volt már ilyen kapcsolata vagy most is tart?

Lehet, hogy csak különböző az igényünk?

26N/26F



2017. szept. 21. 20:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egyszerűen különböző igényeitek vannak és különböző helyzetekben érzitek jól magatokat. A leírtak alapján a barátod egy introvertáltabb személyiség, aki szeret egyedül vagy a kizárólag általa jól ismert emberek szűk társaságában lenni és egyszerűen nem kikapcsolódást, hanem stresszt jelent számára, ha elmentek valahová. Te pedig pont fordítva működsz.


Semelyikkel nincsen semmi probléma, mindenki olyan, amilyen. Nem lehet azt mondani, hogy a horgászat bármivel értéktelenebb időtöltés lenne, mint bármi más.


Megértem, hogy nem akarsz szakítani, de érdemes megfontolni, hogy a barátod egyszerűen nem illik hozzád, mert hosszú távon azok a párkapcsolatok tudnak jól működni, ahol a két fél nagyjából hasonlóan szereti eltölteni a szabadidejét. Ennek hiányában a szabadidő folyamatos konfliktusok forrása lesz, a felek frusztrálttá válnak, a párkapcsolat meg kiüresedik.

2017. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez érdekes mert én vagyok az introvertált ő keg az ellenkezője. :D

Ő igazi parti arc volt de mára már nyugodtabb. Az idegenekkel könnyen elcseveg akárcsak én. Horgászás alkalmával is ismerte meg néhány haverját.

Én annak is örülnék ha legalább vasárnap csinálnánk valami érdekesebbet mint otthon lenni meg horgászni. Nem is mondom hogy a horgászat nem jó de számomra nem izgalmas. Főleg nem minden nap. Nekem más hobbim van ami mondjuk egyszemélyes és sokat is csinálom.

Hiányzik az a idő amikor tartalmas programjaink voltak. És legtöbbször az ő ötletei voltak. Pl tollasozás, hosszú séták, beülni kávézókba, mozi, kirándulás...mára ez már nincs meg :/

Mondjuk elég sokat főzünk is együtt de az is csak este és legtöbbször a horgászat után ami kb este 10 óra. De a késői időpont ellenére jól elvagyunk olyankor :)

2017. szept. 21. 20:45
 3/15 A kérdező kommentje:
..ő meg az ellenkezője*
2017. szept. 21. 20:46
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha változást szeretnél, de nem szeretnél kilépni a kapcsolatból, akkor az egyetlen, amit meg lehet próbálni, hogy leülsz vele erről beszélni és világosan elmondod neki, hogy te mire vágysz és meghallgatod, hogy ő mit gondol a kérdésről. Emellett pedig aktívan kiveszed a részed a programszervezésből és nem arra vársz, hogy ő találja ki és szervezze meg ezeket. Elvégre ő teljesen jól elvan a pecával, te szeretnél mást, úgyhogy neked kell tenni érte.


Vagyis röviden: 1. Őszinte kommunikáció, 2. A saját problémáink megoldásában kezdeményező, aktív szerep felvállalása. A párkapcsolatokban felmerülő legtöbb mindennapi probléma ezekkel simán megoldható, csakhát ugye erőfeszítéseket kell tenni, kezdeményezni stb, így sokan nem teszik meg.

2017. szept. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ó hát én is szoktam ötletelni. És monsja is hogy oké vagy néha azt mondja hogy meglátja milyen kedve lesz mert nem akar csalódást okozni megint. De mire az adott nap eljön inkább punnyadna. Vagy van, hogy a hugáékhoz megy. Én nem vagyok már jóba velük sajnos egy vita miatt. Persze én próbáltam békülni. Szóval már oda se tartok a barátommal.

Ma főztünk volna miután végzett, de ma már azt mondta inkább máskor mert horgászni van kedve és kérdezte vele megyek e. :D ahjjj..

2017. szept. 21. 21:33
 6/15 A kérdező kommentje:
Amùgy mostanában ijesztően sokat alszik O.o
2017. szept. 21. 21:36
 7/15 A kérdező kommentje:
Van, hogy noszogatni kellett persze nem az idegesítő, hisztis módon, csak mondtam, hogy szép az idő nehogy alvással töltse már ès egy jót kirándultunk és a végén ő mondta, hogy jó ötlet volt.
2017. szept. 21. 21:39
 8/15 anonim ***** válasza:
És ez három év után most kezdett el zavarni?
2017. szept. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy régebben tartalmasabb életet éltünk.
2017. szept. 21. 21:54
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van személyes élményem is ezzel kapcsolatban, szóval előre is elnézést, ha nem leszek olyan objektív meg tapintatos, mint az előző válaszoló.

De nálunk ennek szakítás lett a vége. Nálunk is nagyon hasonló volt a szitu, én szerettem volna programokat, hogy ne csak otthon üljünk állandóan. Ő meg persze mindig fáradt volt. Ráadásul neki még ilyen mániája se volt, mint a barátod horgászszenvedélye. Bár ő helyette meg munkát és sulit egyszerre végezte - itt jegyezném meg, hogy egyébként én is. Mégis ha olyan kedvem volt, hogy mentem volna valamerre, ő szinte sosem volt benne partner, és természetesen magától se akart menni semerre. Kivéve mikor haveri/munkatársakkal kitűzött program volt, olyanokra speciel ritkán mondott nemet (bár ezek nem voltak túl rendszeresek).

Viszont amondó vagyok, hogy ha valaki szereti a másikat, akkor figyelembe veszi az ő igényeit is, nem csak a sajátját. Illetve a "mindenki arra talál időt, amire szeretne" mondást is helyénvalónak tartom. Na most, ha te elmondtad neki, mit szeretnél, és még kezdeményezel is, mert kitalálsz programokat, ő pedig sokszor mégis lemondja, meg nincs kedve hozzá, az szerintem felejtős. Emiatt szakítottam én is többek között, mert meguntam ezt az egyhangúságot, és ennyi idő alatt változtathatott volna, ha akar a hozzáállásán. Ha nagyon nem látod a barátodon a hajlandóságot, én azt mondom, te se vesztegesd az időt, nekem 5 évem ment el így...

2017. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!