Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt már kapcsolatod nárciszti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már kapcsolatod nárcisztikus személyiségzavaros emberrel?

Figyelt kérdés
Milyen hatással volt rád, és milyen kihatással volt ez az emberi kapcsolataidra?

2017. szept. 23. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, mivel ez 1 nap alatt kiderul, igy elkerulom oket.
2017. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Párkapcsolatom mármint?

Apukám is az, na, az rendesen kihatott a gyerekkoromra, de szerencsére ezen már túlvagyunk, távolról ő is elviselhetőbb.

Párkapcsolatom szintén volt eggyel, de időben felismertem a jeleket, így csak nagyon rövid ideig. Ez nincs rám kihatással.

2017. szept. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Volt egy ilyen barátnőm, ki akart lelkileg készíteni teljesen, ezt megelőzve most kiadtam az útját 1 év után. Egyéb hatása nem volt
2017. szept. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem, de a volt baratnöim egy resze ugy gondolja...
2017. szept. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt. Már majdnem elhittem, hogy én csinálok mindent rosszul, és miattam vannak a problémák. Aztán utánaolvastam, és kiderült, hogy a saját hiányosságait próbálja rám vetíteni. Egy kis időráfordítással sok olyan dolgot megtudtam erről a betegségről, ami segített megérteni az egészet, beszéltem több emberrel akinek voltak tapasztalatai ilyen téren, és annyira egyformán viselkedik az összes, hogy ebből egyértelműen kiderült, hogy vele van a probléma. Egy ideig még kitartottam, hátha változik a helyzet, de nem így lett. Szerencsére már vége, eleinte nehéz volt, mert a kapcsolat elején tipikusan olyan függőséget alakítanak ki a másikban, ami miatt hiába jön utána a sok rossz, mégsem tudnak elszakadni tőlük sokan. Aztán egyik nap vidáman ébredtem, újra magamra találtam, rájöttem, hogy ő azzal a viselkedéssel, és azért mert annyiszor megbántott igazságtalanul, már teljesen közömbös lett számomra, elengedtem ezt az egész dolgot. Hiába próbált minden lehetséges módon tönkretenni, nem lettem lelki nyomorék, nem vette el az önbizalmam. Sőt, azt hiszem jobb formában vagyok, mint korábban bármikor. De ezt ő már nem fogja megtapasztalni.

Az emberi kapcsolataimra nem volt hatással, habár próbált a barátaim ellen hangolni, mert ők szerinte nem elég szépek, annál azért több eszem van, mint hogy ez alapján válasszak barátokat. Ők mindig mellettem voltak és vannak is, mindenben számíthatok rájuk.

Jó lecke volt ez az egész, sok mindent tanultam belőle.

2017. szept. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pontról pontra leírtál mindent. Én azon is agyalok, mi lett volna ha, időben felismerem, mielőtt még teljesen eltávolodom tőle, hogy akkor tudtam-e volna segíteni...
2017. szept. 23. 15:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Rajtuk nem lehet segíteni. Az ilyenektől minél távolabb kell kerülni.
2017. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettetek. Örlődtem ezen, hogy mi van ha még is helyre lehetett volna hozzni, mert ez akkor egy betegség, amiért nem tudom bántani, viszont biztos megőrülök, ha folytatom a kapcsolatot.

Minden választ köszönök!

2017. szept. 23. 16:36
 9/9 A kérdező kommentje:
Látom, csak nem értem.
2017. szept. 25. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!