Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tettétek túl magatokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tettétek túl magatokat a házassági szerződésen?

Figyelt kérdés

Röviden: 2 éve dolgozok, én fizetem a rezsit. Ő még jelenleg tanul. Amikor dolgozni fog, 3x annyit fog keresni, mint én.

Tinikorunk óta járunk, évek alatt sem volt soha vitánk.

Tegnap mikor a leendő esküvő részleteit beszéltük( amit próbálunk olcsón kihozni, mert jelenleg csak én dolgozom majd akkor is) kijelentette hogy írni akar házassági szerződést.

Annyira meglepődtem. Nagyon rosszul esik a bizalmatlansága, de természetesen bármit alá írok neki.

Csak...csak szíven ütött. Hogy tettétek ti túl magatokat lányok?

Köszönöm


2017. szept. 24. 13:21
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Igazatok van, mindenkinek.

Nálunk drasztikus lesz. Én hazahozok zsebre havi 200-at, ő pár év szakmai tapasztalat után kb 600-800 ezer ft-ot.

Igaza van hogy irat. Én egy senki vagyok hozzá képest

2017. szept. 24. 14:34
 22/34 anonim ***** válasza:
90%
Mindekeppen irasson. Ilyen szanalmas onsajnaltato martirt nem lehet egy eleten at kibirni...
2017. szept. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
83%
De az is legyen bemne, hogy s gyetekkel otthon toltott, munkabol kiesett idod higyan lesz karpotolva.
2017. szept. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Én elvből iratnék férfiként. Nem azért mert nem bízom. Egyszerűen ez az egy életem van biztosra, nem kockáztathatom. Ha nem hagy el stb, akkor úgy sincs rá szükség, ha igen, akkor meg teljesen jogos volt. Egyszerűen sose lehet tudni. Mivan ha meghülyül a másik? Most komolyan megőrül vagy bármi. Nincs nagy rá sansz, de ez is megeshet. Mondjuk én eleve nem házasodnék, nem feltétele a boldog életnek és párkapcsolatnak, se a családnak.
2017. szept. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
24-es: mit vennél bele a szerződésbe? (Csak mert senki nem válaszolt nekem.)
2017. szept. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
77%

#19

...ha válásra kerülne a sor (ne kerüljön, persze, de sose lehet tudni), akkor nincs az, hogy na ez az enyém, az a tiéd, hanem amid volt azt viszed te, ami az övé volt azt viszi ő, a közöset meg felezitek.


Ehhez tényleg nem kell szerződés, jelenleg is így működik egy válás elméletben.


#Kérdező, ezer oka lehet annak, hogy valaki házassági szerződést akar.

Egyrészt, mert ha nem érzelmi alapon, hanem a fejeddel gondolkodsz teljesen logikus, hogy legyen, hiszen maga a házasság is egy jogi fogalom, egy szerződés a "Mi kis családunk Bt." alapításáról 2 beltaggal. Együtt élni, családot alapítani jól lehet papírozás nélkül is. Ha viszont szerződést kötsz, annak lehetnek mellékletei is.

Lehet, hogy családi nyomásra kérte ezt tőled. A legtöbbünknek van olyan férfi ismerőse, aki 20 évig húzta az igát, felépített karriert, házat, családot és most azt számolgatja, hogy ha kifizeti a lakáshitel felét, a gyerektartást meg a szakkört a 3 gyerekre, meg az albérletét, akkor mit fog enni huszadika után.

És az ő szülei ettől féltik a (talán egyetlen) fiukat és nem azon aggódnak, hogy veled mi lesz, ha valamiért borulna a bili.

Harmadrészt, ha érzelmi alapon nézzük, a házassági szerződés egy kérdés: velem lennél akkor is, ha nem tudnék szép jövőt ígérni neked, legfeljebb csak átlagosat?

2017. szept. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Amikor összejöttünk, egy szakadt cipője volt, mondjuk így.

Ha akkor szerettem, és össze jöttem vele, ...érted mit akarok mondani.


Inkább elfogadom, már mindegy.

Tényleg köszönöm mindenkinek

2017. szept. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
27# a kérdező vagyok, a kérdezői fiókomat törölték, így egy régebbiből válaszoltam.
2017. szept. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
77%
Az a baj, hogy te nem gyógyultál meg. Te ugyanolyan mentális beteg vagy, mint mikor megismerkedtetek, csak épp konzerválódott az állapot. Ha te nem magadért akartál fejlődni, hanem miatta, akkor bszhatod. Nincs benned semmi tartás, még jó, hogy nem néz szrba se, ezért akar szerződést. Uralkodik rajtad, mert megteheti. Önbecsülést kellene növelni, majd egy olyan férfival összejönni, akit egészségesen ismersz meg, nem pedig egy olyannal, akivel kölcsönösen építitek le egymást.
2017. szept. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem igen sokban függ attól, hogy mit akar a szerzödésbe belevenni - és hogy ehhez mit szól egy szakjogász.


Ugyanis vannak olyan kitételek, amik jogosak, és vannak, amik eleve érvénytelenek.

Ami jogos lehet pl. ha neki lesz egy cége, akkor annak a jövedelme (nem az párod fizetése, hanem a cég nyeresége) külön vagyonnak számítson. Ez már csak azért is indokolt lehet, hogy egy esetleges válás esetén ne menjen a cég is tönkre, mert a müködéshez szükséges töké felét ki kell belöle vonni.

Ami nem jogos, ha pl kiköti, hogy csak akkor kaphatsz részt a közösen szerzett vagyonból, ha van X számú gyereketek.


Szóval "alapból" megsértödni nem szabad, ha tényleg jó a kapcsolatotok, akkor beszéljétek át, hogy mit akar belevenni és miért, illetve a tervezetet aláírás elött feltétlen mutasd meg egy töle független jogásznak.

2017. szept. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!