Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tettétek túl magatokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tettétek túl magatokat a házassági szerződésen?

Figyelt kérdés

Röviden: 2 éve dolgozok, én fizetem a rezsit. Ő még jelenleg tanul. Amikor dolgozni fog, 3x annyit fog keresni, mint én.

Tinikorunk óta járunk, évek alatt sem volt soha vitánk.

Tegnap mikor a leendő esküvő részleteit beszéltük( amit próbálunk olcsón kihozni, mert jelenleg csak én dolgozom majd akkor is) kijelentette hogy írni akar házassági szerződést.

Annyira meglepődtem. Nagyon rosszul esik a bizalmatlansága, de természetesen bármit alá írok neki.

Csak...csak szíven ütött. Hogy tettétek ti túl magatokat lányok?

Köszönöm


2017. szept. 24. 13:21
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

24-es: " Egyszerűen ez az egy életem van biztosra, nem kockáztathatom. Ha nem hagy el stb, akkor úgy sincs rá szükség, ha igen, akkor meg teljesen jogos volt"


És akkor mi van, ha nem Ö, hanem TE akarsz kilépni a házasságból!?!?!?!? Mert neki is csak az az egy élete van, nemcsak neked.

2017. szept. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Ezért kétoldalú egyszerződés.
2017. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Leírhatnád kérdező, hogy mi lenne abban a szerződésben, mert az nagyon nem mindegy.
2017. szept. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

"akkor nincs az, hogy na ez az enyém, az a tiéd, hanem amid volt azt viszed te, ami az övé volt azt viszi ő, a közöset meg felezitek"


XDDDDDD


Na, pont az ilyen emberek miatt forgatom a szemem, ha meglátom leírva, hogy "házassági szerződés".

A szerződésért sivalkodók nagyon nagy része kb ilyesmi miatt íratja meg a papírt, ami kb olyan, mintha belefoglalnák, hogy válás esetén nem ölhetik meg egymást....

A "CSAK AZÉRT IS MEGMUTATOM" jelmondatra alapozott hisztérikus vergődésen kívül van BÁRMI más értelme egy olyan szerződés megírásának, aminek MINDEN pontja eleve szabályozva van már? Komolyan kérdezem.

Ez a szerződés-írósdi valamiféle önkifejezés újabban, vagy mi? 99%-ban olyan dolgokról írják, ami alapból szabályozva van.

Magyarországon elég ritka az olyan eset, ahol valóban lenne értelme egy ilyen szerződésnek.


Elég szomorúnak tartom, hogy sokan úgy házasodnak, hogy azt se tudják, mik a jogi vonzatai a dolognak.

Felelősségről, érett gondolkodásról papolnak, közben úgy írják alá a házassági szerződést, hogy utána se jártak, mivel jár a házasság, de verik a mellüket, hogy ők aztán mindenre gondoltak, mert beleírták, hogy a nagyitól örökölt komód az biza sose lesz a másiké.


Én emiatt páros lábbal rúgnám ki azt, aki kiejti a száján ennek a papírnak a nevét. Nem írok alá olyannal közös szerződést, aki nem tudja, hogy mi is az.


Kérdező, az általad írtak alapján a kapcsolatod sok minden, csak nem jó. A helyedben nem házasodnék abszolút... A te esetedben a szerződés a legkisebb ciki...

2017. szept. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!