Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaz az, hogyha egyik kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz az, hogyha egyik kapcsolatból kilépsz és hamar kezdesz egy másikat akkor az biztos rossz lesz?

Figyelt kérdés
sokan mondják hogy akkor az ember sérült még és könnyű kihasználni. hogy várni kell legalább egy évet mielőtt új kapcsolatot kezdenénk

2017. szept. 28. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen. Vannak, akiknek már évek óta érzelemmentes a kapcsolatuk, barátokként élnek egymás mellett, aztán harag nélkül távoznak egymás életéből, felismerve, hogy ez már réges-régen kihűlt. Nekik nem nagyon van mit feldolgozni, mert nem most történt a szakítás, hanem folyamatosan.


Más, ha valaki például fájdalommal, érzelmekkel lép ki egy kapcsolatból: Neki valóban érdemes várni, míg túlteszi magát rajta, különben főként csak vigasz az új társ.

2017. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írja, egyáltalán nem mindegy, milyen volt az a kapcsolat. Az én előző kapcsolatom fokozatosan döglődött már egy ideje, próbáltuk felélesztgetni, de egyre kevesebb motivációval. Persze már sokkal régebben ki kellett volna szállni belőle, de első kapcsolatom volt. A férjemmel rögtön összejöttünk, sőt, igazából ő adta meg a végső lökést a szakításhoz. A kapcsolatunk jó volt és jól is sült el. Egyedül annyi, hogy néha még utána olyat álmodtam, hogy "hivatalosan" még mindig az előző barátommal járok de már évek óta nem találkoztunk, és jön számon kérni :D
2017. szept. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
utolsó vagyis #2 . a férjeddel mióta vagy együtt jó a házasságotok?
2017. szept. 28. 11:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Elméken múlik.


... Ne általánosíts.

2017. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem én általánosítok ezt sokan mondták nekem mivel most egy ilyen helyzetben vagyok
2017. szept. 28. 11:24
 6/11 Költőnő? ***** válasza:
Nem kell egy évet várni. Annyit kell várni, hogy az előzőt fel tudd dolgozni, le tudd zárni, el tudd engedni. Ez mkinél más.
2017. szept. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szakítás utáni egyedüllét alatt van alkalma az embernek kiértékelni önmagát is. Ilyenkor hajlamos agyalni a kapcsolaton, a másik fél hibái mellett elmerülni abban és felismerni, hogy rajtam mi múlt, én hogy viselkedtem, milyen hibákat követtem el.

Jó esetben ezek nyomán megpróbálok változni, hibás működéseket, játszmázásokat elhagyni.

Így már egy új kapcsolatban nem fogom elkövetni azokat a hibákat, legalábbis igyekszem elkerülni. Vagy ha elkövettem, legalább felismerem. Így kevesebb lesz az esély arra hogy ugyanazokba a fázisokba jut az új kapcsolat mint a régi.

Szóval kb. ezért érdemes szünetet hagyni két kapcsolat közt.

Amellett hogy a másikhoz való ragaszkodás sem múlik el egyik napról a másikra, egy ideig még őt fogod keresni másban is. Persze ha úgy szakítottatok hogy te még szeretted.

Mindezek mellett persze nem garantált, nem 100% biztos a következő kapcsolat kudarca ha ezek a dolgok kimaradnak és hamar vált az ember.

Hiszen a másik emberen is múlik sok minden.

2017. szept. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez a "várni kell legalább egy évet" rész baromság. Viszont az úgy igaz, hogy addig ne nagyon kezdj úgy kapcsolatba, ismerkedésbe amíg az előző kapcsolat még érezhetően hatása alatt tart (bár ezt akivel ismerkedsz, észre fogja venni rajtad), és még mindig azon rágódsz.
2017. szept. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem életem legjobb döntése volt. Talán 3 hónappal a szakításom után jöttünk össze párommal. Nem voltam még túl az exemen, de nem volt belőle probléma soha. Nem használt ki, ő se csak fájdalomcsillapító volt nekem. Felüdülés volt egy erőszakos, fájdalmas kapcsolatból egy tökéletesbe kerülni.
2017. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Épp az imént írtam egy másik kérdésre, hogy 7 év után szakítottam és kb 3 hét múlva teherbe estem a mostani páromtól.

2 gyerekünk van, boldog családi életet élünk (5 éve).

Az ex is jó ember, csak nem illettünk össze, ezért döntöttem úgy, hogy nem folytatom tovább vele. Soha egy pillanatra sem bántam meg! A mostani párommal szinte mindenben egyezünk-

2017. szept. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!