Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A domináns/erőszakos pasikhoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A domináns/erőszakos pasikhoz vonzódom? Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Nekem simán belefér egy kapcsolatba a bántalmazás, jó nyilván nem a folyamatos, hanem az olykor-olykor előforduló. Nem szakítottam azért az eddigi barátaimmal, ha erőszakosak voltak velem (jó nyilván egyik se vert véresre).. De akkor is nekem ez bejön, pedig tudom, hogy nem jó. Tehetek szerintetek ellene, vagy ilyen vagyok és ez ellen nincs mit tenni?

2017. okt. 18. 20:47
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem ez nem olyan rossz dolog és nem is mindig csinálod....
2017. okt. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
0%
Küld el a telefon számodat
2017. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Meg kellene nézni mi volt a felállás a családodban gyerekkorodban. Nem lehet, hogy egy domináns, erőszakos apád volt? A pszichológiában jól ismert jelenség, hogy ami gyerekként bevésődik, azt ismétled felnőttként. Pl. gyerekként nem figyeltek rád, az egyetlen törődési forma az volt, hogy parancsolgattak, megvertek a férfi családtagok, akkor berögzülhetett, hogy tudat alatt akkor érzed magad valakinek, ha ugyanezt csinálják veled felnőttként. Ez annyira mély minta, hogy hiába látod magad kívülről, meg hogy röhejes, hogy neked ez jó, ésszel nem tudod felülírni. Viszont ha találnál valami jó terápiát (ja, itt írták a Hellingert, az is hatásos lehet, vagy egy egyszerű pszichoterápia egy jó terapeutával), akkor sok önismereti munkával ki tudnál jönni ebből. Persze ha valójában annyira nem is izgat a kérdés, mert végül is "csak" havi egy monokli, akkor nem biztos, hogy van motivációd egy ilyen melóra... de igen, lehetne tenni ellene.
2017. okt. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

a családról annyit, hogy verni nem vertek,régen néha kaptam pár pofont (ami szerintem kell is) de ez még akkor volt mikor kicsi voltam és nem rendszeresen... amiatt viszont elég pipa voltam és ha most is előfordulna még mindig az lennék szóval nem gondolom, hogy emiatt van.

a másik viszont, hogy ez azért van mert önbizalom hiányos vagyok, az igaz lehet, hiszen nincs egy csepp önbizalmam se, de ez ellen meg nem tudok mit tenni.

2017. okt. 22. 20:12
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az lehet izgalmas és szép, ha érzelmek vannak és amiatt vannak ilyen kitörések. de van az is, amikor ott vannak bezárva és nem jó kapcsolat, de már gyerek van és a pasi már a nyomorát és a frusztrációját, alkoholizmusát veri le a nőn. ezek elég más dolgok.
2017. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Hát, én nem akarom erőltetni, de ez az önbizalomhiány is erősen arra utal, hogy körbe kellene nézni a gyerekkorodban. Agyalni dolgokon szaksegítség nélkül - pszichológiai ismeretek hiányában főleg - eléggé parttalan, ésszel nem lehet kisütni dolgokat, ha gyerekkorodban átéltél valami nem oda valót, azt jó eséllyel elástad magadban, lehet hogy még az adott időszak gyerekkori emlékeit is kitörölted vele együtt. A család nagyon durván hat a felnőttkorunkra, a felnőttkori frusztrációk, hiedelmek, komplexusok tetemes hányada onnan jön, lehet hogy nem voltál fizikailag áldozat, de a szülők önmagukhoz való hozzáállása és még a felmenőiké is durván nyomot hagy az életeden.

Ezzel szembe lehet nézni, kemény önismereti melóval meg lehetne oldani, s ha megoldanád, az önbizalmad magadtól helyreállna, az erőszakos pasik meg messzire kerülnének, de amíg agyalsz és a lehetőségét is elveted, vagy "annyira mégse rossz" a szitu, addig úgysincs kellő motivációd ehhez.

2017. okt. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
30%
Pedig egy férfi nem emel kezet egy Nőre. Akinek viszont eljár a keze, ki kell, hogy ábrándítsalak, az nem férfi. Aki nem tudja az indulatait kezelni , az nem egy férfi, hanem csak egy nagy gyerek.. De férfinak semmiféle képpen nem mondanám. Én férfinak tartom magam, úgy is viselkedek és a párkapcsolataimban eddig én voltam a domináns fél.. Anélkül, hogy eljárjon a kezem.. Elég szomorú, hogy ha valaki ,csak úgy tudja nyomatékosítani a mondanivalóját. Ilyen semmirekellőket nem tudok férfinak nevezni.
2018. márc. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Erre gerjedsz?
2018. márc. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Akkor ha valaki nem picssáz meg az első randin nem is jársz vele? :)
2018. márc. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!