Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, ha frusztrál az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha frusztrál az anyagi függés?

Figyelt kérdés

A férjem a csalàdfenntartó, ameddig végzek a tanulmányaimmal. Ameddig ő tanult, 2 èvig meg fordítva volt, szóval nem lehúzásból vagyok vele. Nekem kamaszkènt nem volt lehetőségem tanulni, most tudtam csak elkezdeni, ezért nincs mèg végzettségem.

Dolgozom iskola mellett, de a férjem nem engedi, hogy bàrmit is fizessek (a rezsi-lakbér fix, mindig ugyanannyit fizetünk, így egyeztünk meg a tulajjal anno), egyedül az élelmiszerbe szoktam befizetni. Ill a sajat dolgaim természetesen magam veszem.

Külföldön élünk, heti egy nap diákmunkával annyit keresek, hogy havonta ruhára, cipőre költeni rengeteg lenne (400€), egyedül fenntartani magam belőle viszont nem tudnàm.

Nem attól félek, hogy elhagy, nem olyan, csak attól, hogy bàrmikor bármi történhet vele, ès egyedül maradok.

Màr arra is gondoltam, hagyom a fenébe az iskolàt (még 2,5 év), visszamegyek teljes munkaidőbe, de akkor soha nem leszek előbbre, a kasszàból kéne nyugdíjba menjek is.

Az, hogy hazamennék a csalàdomhoz, nem opció sajnos.

Emiatt soha egy fillért nem merek magamra költeni, mert olyan érzés, mintha annak akarnám mutatni magam, ami nem vagyok, normàlis anyagi hàtterű nőnek.

Tudom, házasság, közös vagyon, èn is erőn felül támogattam, amikor tanult, akkor meg azért nem költöttem magamra, mert kettőnk helyett tettem félre a megtakarítàst, illetve fizettem az ő dolgait is, mert nem tudott dolgozni, csak ösztöndíja volt.

Szóval, nem merek magamnak venni semmit, kezdve a reggeli kávétól egészen a télikabátig, amire viszont már tényleg szükségem lenne.


Jogos ez valahol?


2017. okt. 24. 08:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyetemre járok, ha nem lenne egyértelmű
2017. okt. 24. 08:28
 2/14 A kérdező kommentje:
Kimaradt: mindig mondja, az az enyém, költsem magamra, majd adok be, ha rendes keresetem lesz. (Eddig kb minden pénzt félretettem, csak a sulira költöttem)
2017. okt. 24. 08:30
 3/14 A kérdező kommentje:

Kimaradt: mindig mondja, az az enyém, költsem magamra, majd adok be, ha rendes keresetem lesz. (Eddig kb minden pénzt félretettem, csak a sulira költöttem, szóval megvan)


*havi 4 nap munkával, persze

2017. okt. 24. 08:31
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Mert az sokkal hasznosabb, ha remegve, idegeskedve gyujtogeted azt a penzt a parnaba varrva, mikozben teli kabatod meg nincsen? Kicsit gondolkozzal mar a hulyesegek helyett, semmi problema nincsen, te meg jo dolgodban krealsz egyet, es utana megnyomoritod vele sajat magadat meg nemsokara a kapcsolatodat is.
2017. okt. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem jogos, de ha van remény, hogy ez változni fog, miután befejezed a tanulmányaidat, akkor most ne aggódj emiatt.


Anyai nagyanyámat annak idején nem jelentették be rendesen, összevissza, hol így, hol úgy, ezért nem kap annyi nyugdíjat, amennyi járna. Amíg nagyapám élt, addig megéltek valahogy, mert nagyapámmal nem trükközött így a munkáltató, így a nyugdíja is rendben volt, viszont nagyapám tavaly meghalt, és nagyanyám most érzi, hogy mennyire nem stabil a megélhetése.

2017. okt. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs baj, ezt csak magadban generalod. Ferjednek valoszinüleg akkor okoznal csalodast, ha a tamogatas ellenere (vagy pont emiatt) hagyod ott tanulmanyaidat. Koncentralj erre, a többivel ne törödj.


Teljesen tisztesseges a hozzaallasod. De, ahogy irtad, hazastarsak vagytok, közös celokkal. Raadasul mar te is megtetted ezt forditva.


Persze, nem jo dolog, ha nem tudod magadnak elöteremteni, amire szükseged van, de tanulmanyaid segitenek abban, hogy ezt majd jobban megtehesd, mintha abbahagynad. Garantalom, hogy a ferjednek fontosabb az egeszseged es joleted, minthogy keseregj azon, hogy nem te kerested meg ra a penzt! Vedd meg a telikabatot es idd meg a reggeli kavet!! A legjobban pedig eredmenyeiddel köszönheted meg a ferjed tamogatasat! Biztos, hogy büszke rad es meg büszkebb lesz!

2017. okt. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%

Inkább élvezd ki, hogy van, aki önszántából támogat, amíg tanulsz. Vagy ha nem tetszik, hagyd el és dolgozz 12 órában gyártósoron.


Engem valahogy sosem zavart, ha valaki önszántából költ rám, vettek már százezres repjegyet, meg fizettek síelős hétvégét is nekem, és ki is élveztem, örültem neki. Ez nem kihasználás, mert ő maga ajánlja fel, sok pasit boldoggá tesz, ha költhet a barátnőjére.


Ráadásul úgy, hogy te is támogattad őt, amíg te tanultál, semmi okod nincs szarul érezni magad.

2017. okt. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az normális, hogy frusztrál az anyagi függés. De ez most ilyen. Átmeneti időszak, el fog múlni. A sulit semmiképp se hagyd ott. Az is butaság, hogy egyáltalán nem költesz magadra. Basszus, Neked sem csak úgy az öledbe hullik az a pénz, hanem dolgozol érte. Amire szükséged van, vedd meg.
2017. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hogy lenne normális bármiféle negatív?
2017. okt. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

helyes félretenni és a szükséges dolgokra pénzt költeni együtt. Amit keresel, akkor vedd abból (vagy a saját félretettedből ) a télikabátot most, és megnyugszol.

Ez átmeneti időszak. Ez nem élősködés. Ne légy kocka, attól, hogy a kávéra és a télikabátra költesz, még mellette tehetsz is félre kicsit. Nem fekete és fehér a dolog, hanaem is-is.


Én is ilyen vagyok, én a fodrász-kozmetikus dolgokon spróolok mindig: majd ha x-y adósságot kifizettük (ici-pici baráti kölcsön van a házunkon, amit én fizetgetek vissza) előtte volt egy

2017. okt. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!