Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan érjem el, hogy kevésbé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Balloonbabe kérdése:

Hogyan érjem el, hogy kevésbé akarjon mindenben alkalmazkodni hozzám?

Figyelt kérdés

Én 30 éves nő, a párom 35 éves férfi. Arra gondolok a kérdésemben, hogy nem szeretném, hogy mindenben ennyire rám hagyatkozzon. Például ha megkérdezem tőle, hogy munka után van-e vmi terve, akkor megkérdezi, hogy nekem mihez van kedvem, éhes vagyok-e, stb., amivel nincs is baj, ha néha lennének kivételek és azt mondaná, hogy arra gondoltam, hogy elvinnélek egy jó kis helyre vacsorázni/ma otthon szeretnék lenni veled és megnézhetnénk azt a jó filmet amit múltkor letöltöttem... vagy bármi saját ötlete lenne, esetleg meglephetne valamivel. Ma is megkérdeztem, erre azt mondja, hogy neki ez egy feladat, hogy programot kell kitalálnia és ő inkább alkalmazkodna hozzám, értsem már meg. Ez annyira lehangoló :( rengeteget dolgozik, tudom, ezért is érzi feladatnak, gondolom legszívesebben nem is gondolkozna... de én meg szoktam lepni kis apróságokkal, szeretnék neki megmutatni dolgokat, vannak ötleteim, van elképzelésem egy harmonikus estéről. Ugyanez a helyzet a szexszel is. Ő nem kezdeményez, mert meg akarja várni, míg nekem kedvem lesz hozzá... mondtam, hogy ezen változtassunk, szeretem érezni, hogy megkíván, és nyugodtan kimutathatja, ha a vágy rátör, de erre megsértődik, hogy ez egy újabb dolog, amivel kritizálom, hogy nem jól csinálja és ő nem az a letámadós típus... mikor senki sem kérte, hogy támadjon le :( szeretjük egymást, ez biztos, de kell, hogy fel tudjak rá nézni, hogy érezzem, hogy a kedvemben szeretne járni, hogy önálló ötletei is vannak, önálló véleménye, hogy irányítson és kedveskedjen néha ő. Ő olyan kedves, jóképű férfi, jókat lehet vele beszélgetni, kiáll értem, jó a humora, hasonló az értékrendünk, szinte a legjobb barátom is egyben a párom, de ezek a dolgok bántanak és szeretném, hogy változás legyen. Vannak egyébként hobbijai, vitorlázik, motorozik, előbbinél mindig levitt magával, szívesen mutatta meg, hogy mit hogy kell csinálni, sokat hajókáztunk... ez egy általa kitalált program volt. Ezen kívül viszont még olyan apróságokban is inkább alkalmazkodik, mint a vacsora kérdése... megkérdezem, hogy mit enne, azt mondja pizzát, én azt, hogy gyrost és ezt egy akkora konfliktuspontnak érzi, hogy azt mondja rendben, együnk gyrost, de gyűjti magában ezeket a szerinte ellentmondásokat és egy idő után azt mondja, hogy soha nem az van, amit ő kigondol... mikor ez nem igaz. Ott helyben is mondhatná, hogy figyelj, nekem ez így nem jó, főleg, hogy 3x kérdezem meg, hogy tuti OKÉ-e...

Az egyik bnőm azt mondja, hogy nem kell mindent megbeszélni, vhogy szavak nélkül kell tudnom irányítani az eseményeket. Én ebben nem hiszek, de úgy tűnik az én módszerem sem hatásos. Hogyan lehetne jól kommunikálni felé ezt a vágyamat és hogyan lehetne elérni változást nála, finom de hatásos eszközökkel? Picit most, hogy ezt leírtam úgy érzem, mintha korábban, akár gyerekkorában nem kapott volna lehetőséget arra, hogy a vágyait kifejezhesse, hanem alkalmazkodnia kellett és most a saját vágyait elnyomva azt sem tudja, hogy mihez kezdjen ezzel a nagy szabadsággal, és mivel ahhoz szokott hozzá, hogy konfliktus lesz, ha ő nem alkalmazkodik, ezért inkább hallgat, de egy idő után előtör belőle a gyermeki dac, mondván 'sosem az van amit én akarok'... Köszönöm előre is a gondolataitokat!



2017. okt. 28. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy bábuval élsz együtt. Előbb utóbb megunod az biztos.
2017. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt szeretném kiküszöbölni :)
2017. okt. 28. 15:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Kommunikációval. Mivel mással? O.o
2017. okt. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen... de ugye korábban erre úgy reagált, hogy én kritizálom őt. Te mit mondanál neki a helyemben pontosan?
2017. okt. 28. 15:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy egyszerűen egy férfi-női kapcsolatban ő szubmisszív fél? Nekem úgy tűnik, szeretné, ha te lennél a dominánsabb. Ez alapvetően nem baj, csak ilyenkor, ha viszont te ezt tehernek érzed. Megértelek, én sem tudnék együtt lenni valakivel, aki legalább időnként nem határozott és kezdeményező ilyen dolgokban. Persze előfordulhat az is, amit te mondtál, hogy elnyomták kisebb korában (milyen a kapcsolata az édesanyjával?), de lehetséges, hogy szimplán azért érzi ilyenkor letámadva magát, mert tudja, hogy egy férfitól nem ilyen viselkedést várnának a nők, de ő ezt a helyzetet élvezi, és úgy érzi, a személyét támadod ezzel. A szexben nem szereti, ha dominánsabb vagy vele, nem kért még tőled ilyet? Mert azon sem lepődnék meg.
2017. okt. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm a választ :) az utóbbira válaszolva, volt, hogy azt mondta, hogy nyugodtan támadjam le, amikor kedvem tartja, ne érezzem magam feszélyezve... bár nem is éreztem. :) talán ezzel akart bátorítani a több ilyen akcióra. Édesanyjával szoros kapcsolata van. Anyukájának mindig rengeteg mondanivalója van és ő az, aki mindig türelmesen meghallgatja akkor is, ha már nem annyira érdekli csak azért, hogy a mama ne érezze elhanyagolva magát. Sokszor bejelentkezik nála, és anyukája is felhívja őt gyakran. Jóban vannak... igen, valószínűleg ő akarna a passzívabb fél lenni, de valóban, néha jól esne, ha kivételt tennénk... tényleg csak néha. a változás nem jön könnyen, de én hiszem, hogy valamiképp elérhető.
2017. okt. 28. 16:17
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazad lehet abban, hogy érzi, hogy egy férfitól nem ilyen viselkedést várnak a nők és úgy érzi ez személyes támadás... lehet, hogy az is. én egy törékenyebb típusú nő vagyok, alkatra, belsőleg, lelkületben hasonlítunk, szerintem a hasonlósággal tudjuk támogatni egymást. az tetszik, hogy érdekli a véleményem. az előző kapcsolatomban pont ez hiányzott, ott a másik véglet volt, csak az lehetett jó, amit kigondolt a volt barátom és magasról tett rá, hogy nekem az nem jó. Mintha az univerzum ez által tanítana meg arra, hogy mire is van szükségem - ha eddig nem tudtam volna. vele sokkal jobb lenni, nyugodtabb. tiszteljük, szeretjük egymást, még vitáknál sem kezdünk el ocsmány módon beszélni egymással - ezt azért emelem ki, mert sajnos volt ellenpélda korábban mással, mástól. lehet, hogy egy nem annyira törékeny nő típus illene hozzá, vagy így is dűlőre lehet jutni vajon? nem mondom, amúgy, hogy annyira bazira kényelmetlen ez így nekem, de így lehetne javítani a dolgon. nem szeretném, hogy totál belekényelmesedjen a helyzetbe, hogy én majd ötletelek, én mindig kezdeményezek, stbstb. igenis tegyen ő is érte...
2017. okt. 28. 16:39
 8/9 anonim válasza:
A pizza/gyros kérdésben nem tudok segíteni, de a szexnél vannak ötleteim, aztán ez hátha kihatással van a többi területre is. Biztos van neki olyan, amire bukik.. Nekem pl. a pasim odavan a combfixért. Hagyd hogy meglássa rajtad, de ne úgy h "ezt azért vettem fel, hogy legyen szex", hanem csak mondjuk hazaérsz a munkahelyedről és ő meglát vetkőzés közben.. Vagy nyitva marad az ajtó résnyire, ha épp csak bugyiban vagy a fürdőben.. Szóval az lenne a lényeg, h te ne mutasd, hogy miért vetted fel, csak hagyd h szépen lassan beinduljon. Mondjuk ehhez nem árt, ha nem volt már pár napja semmi.. Előbb utóbb úgysem tudja visszafogni magát és kezdeményezni fog. És ha ezekkel ügyesen játszol, akkor idővel talán összekapcsolja, hogy jó érzés határozottnak lenni, mert gondolom látszani fog rajtad is, hogy értékeled a lépést.. Remélem érthető lett. :)
2017. okt. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Sajnos azóta azt is kijelentette, hogy ő ilyen és nem fog változni és döntsem el, hogy így elfogadom-e őt vagy sem, mert amiket kérek, az nem jön belőle természetesen... Bár most full stressz, nagyon sok van a vállán a meló miatt. Sokszor nyilatkozott már másképp, h oda fog figyelni. Sokat is csesztetem, az sem túl jó. Vhogy úgy kéne rávenni az önálló ötletekre, hogy ő azt észre se vegye és azonnal megdicsérni ha jól csinálja... Hajj, de nehéz!

2017. nov. 1. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!