Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem képesek sokan kilépni a rossz házasságukból?

Figyelt kérdés
A szüleim példája ők 29 éve házasok ,sokat veszekednek,már mindkettő megcsalta a másikat de mégis együttmaradtak. Apám mesélte nekem bizalmasan,hogy évekig szerelmes volt a szeretőjébe de valahogy mégsem volt képes otthagyni anyámat. Pedig ez az esküvőjük után pár évvel volt. Aztmondja,hogy befásult,lusta lett,képtelen volt változtatni,azóta szép lassan alkoholistává vált. Most 55 éves le van épülve,anyám is rákos 53 évesen. Lehet ha akkor elválnak,a mai napig boldog egészséges emberek.
2017. nov. 4. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. Olyan albérletárak vannak Pesten, hogy nem tudok lelépni egyedül két gyerekkel. Van állásom, sosem tartott el a férjem, minden dolgot a lakásban és a gyerekek körül én csinálok, tényleg, a vásárláson (alkalmanként) kívül semmiben nem vesz részt az életünkben, de nem tudok a fizetésemből albérletet, rezsit, gyerekcuccokat, ebédbefizetést kitermelni, pedig van másodállásom is. Nem megy. Ha a házunkat eladnánk, abból pedig nem lehet venni két otthont, mert csak tizenpár milliót ér.

Ennyi.

2017. nov. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Ja, nem csalt meg, nincs szeretőm, ez a része nincsen.
2017. nov. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

"Aztmondja,hogy befásult,lusta lett,képtelen volt változtatni"


Igen, ezek miatt.

2017. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
#1: Magyarán szólva kihasználod a férjedet. Illetve a pénzét, mert ó a gyerekek meg ó a ház. Mind kifogás. Aki akar tenni, tud is. Hány nő neveli egyedülállóan a gyerkeket? Sok. Neked jó a boldogságod beáldozni?
2017. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Javareszt a penz miatt,masreszt félelem az ujrakezdestol,van hogy a remeny miatt,amikor evekig hiszi valaki hogy megvaltozhat a helyzet,javulhat a kapcsolat de aztan megse valtozik semmi.vagy mert szeretjuk a masikat es elkepzelhetelen nelkule elni.es meg sorolhatnam...
2017. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Mert reményeket ébreszt egy új nap, egy jól sikerült este, hogy a saját szülei neveljék továbbra is a gyerekeket ne idegenek, összeköt millió apró szállal a közös múlt, a felépített egzisztencia, mégha csak egy mások szemében vacak lakásról is van szó.


A válás általában azok lehetősége akiknek van hova menni vagy már nincs vesztenivalójuk.

2017. nov. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy a jót meg tudja szokni az ember, úgy a rosszat is meg lehet. Létrejön egy motiválatlan, depresszív, nyomott lelkiállapot, ami idővel állandósul és félig-meddig zombi-üzemmódban mímeli az életet a delikvens. Úgy van vele, hogy "nekem ez a sorsom, beletörődtem".


Nagyon nehéz motivációt szerezni ilyen helyzetben, megtalálni a kitörési pontot, emiatt sokan csak megrekednek az ábrándozás szintjén - mert azért legtöbben elképzelik, hogy továbblépnének, de a valóságban tenni mégsem tudnak érte. Meg sokan úgy vannak vele, hogy benne vagyok egy biztos rosszban - nem biztos, hogy ha a bizonytalant választanám, azzal jobban járnék. Az is tartogathat bármilyen mellékvágányt.

2017. nov. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Hogy ki kit használ ki, arról tudnék vitatkozni. Én fizetem az összes költséget, a házat is én vettem úgy 80%-ban, papíron persze fifty-fify. Az összes háziumnkát én végzem. Örülhet, hogy nem teszem ki az utcára. Azt nem tudnám megtenni vele, nem egy rokonom fagyott meg ugyan e miatt hajléktalanként, de ők alkeszek voltak, férjem nem az. Csak érzéketlen fatuskó.
2017. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Hetes nagyon egyetértek, nagyon.
2017. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
A saját kényelmüket és viszonylagos jólétüket lusták feladni.Első helyre teszik a közös gyerek/gyerekek érdekeit.Továbbá félnek tovább lépni,mert az kockázatos lenne.Sokak anyagi sz..rba is kerülnének egy válás következtében.Megint mások egy kaland miatt nem adnák fel mindazt,amit eddig elértek.Szóval ezek a leggyakoribb okok.
2017. nov. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!