Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért hiszik sokan azt, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik sokan azt, ha nekik nem sikerült, akkor minden párkapcsolat rossz?

Figyelt kérdés

Én 7 éve élek együtt a férjemmel, és nagyon jól megvagyunk. 2 gyerekünk van, sajnos együtt átvészeltük a szüleink halálát is. Tudom, hogy mindenben számíthatok rá. És azt is tudom, hogy hűséges típus. Nem mondom, ha egy bomba nő ráakaszkodna, biztos nem tudna nemet mondani, de szándékosan nem keresi a félrelépési lehetőségeket.

Itt gyakran írnak nők/lányok, hogy csalódtak a férfiakban, van-e még remény. Ha leírom, hogy igen, vannak normális pasik, csak meg kell találni, lehurrognak, lepontoznak. Volt aki írt nekem privit, hogy tuti, hogy már félrelépett a férjem, miért vagyok ilyen naiv.

A munkahelyemen lehurrogtak, amikor a magánnyugdíjpénztárom kedvezményezettjének őt írtam be, mert mi van ha elválunk? Már miért válnánk el?

Szerintem nem minden férfi gazember. Apukám pl. mindig azt mondta, hogy egy jól működő párkapcsolatot minek kockáztatni egy egyéjszakás kalandért?


2012. máj. 2. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert az ember általában a saját tapasztalataiból indul ki.
2012. máj. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

te itt MO-n élsz és nem ismered a magyar mentalitást?

Dögöljön meg a szomszéd tehene is, ennyi.

2012. máj. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólóknak is, de abban is van igazság, hogy mindenki magából indul ki, és a tapasztalataiból merít.

Itt nem, de privátban szívesen megírom a történetemet.

A lényge ugyan ez...

Képzelj egy egy családi idillt, 10 évig ugyan ebben a tudatban éltem mint te (férfi létemre).

Ugyan ezt éltük át mint te.

2 gyerek, szülők halála, jóban-rosszban együtt, és mindenünket összekötöttük ahogyan te.

13 év után váltunk el, és baromira megszívtuk, hogy mindenünket összekötöttük!

2012. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem állítom, hogy nem történhet meg velünk, de nem akarom az életemet a bizalmatlanságra építeni, hogy mi van akkor, ha... Hiszen ő semmivel nem szolgált rá erre, nekem is nagyon rosszul esne, ha ő így állna hozzá a kapcsolatunkhoz.

Mellesleg abban is mind a ketten egyetértünk, hogy manapság egyedülállóként nagyon nehéz megélni, pláne ha gyerek is van. Én már csak azért sem válnék el. Persze van azért válóok, de pl. az elhidegülés nekem nem lenne az. Akkor megpróbálnánk feldobni valahogy a kapcsolatot.

2012. máj. 2. 13:10
 5/12 A kérdező kommentje:
3.-nak: sajnálom, hogy ez történt veled. De azért még hiszel abban, hogy létezik jó párkapcsolat, ugye? Mással még sikerülhet.
2012. máj. 2. 13:10
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem hiszek benne.

Ebben a rohanó világban, nem hiszek már benne.

Ez nem a bizalomról szól.

Pl a mai fejemmel felvennék kölcsönt a lakásra, és vennék belőle másikat.

Kiadnám albérletbe, aztán kész.

És nem adnám le az egész fizetésemet, hanem hagynék magamnak is, hogy gyűjtsek ha gáz van.

Számomra megszünt a bizalom kérdése, az szúrt hátba akiről sosem gondoltam volna, akit a tenyeremen hordtam, akivel összekötöttem az életemet, és akinek odaadtam az egész életemet.

2012. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Albérletbe kiadni lakást a lehető legnagyobb hülyeség. Jelenleg olyanok a törvények ebben az országban, hogy ki sem tudod rakni az illetőt (pláne, ha gyerek is van), és még neked kell a rezsijét is fizetni.

A bátyámék így voltak, a neje lakását évekig kiadták. Aztán jött egy család, már verőlegényeket kellett fogadni, hogy ki tudják őket rakni, mert nem akartak fizetni. Hátrahagytak egy csomó rezsitartozást, és még a bútorokat is elvitték. Aztán inkább eladták a lakást.

2012. máj. 2. 14:02
 8/12 anonim ***** válasza:

Én megértelek, nekem is írtak hasonlókat már, hogy biztos ennyi házasság után már félrelépett a férjem...

az efféle megjegyzéseket lerázom magamról , mert aki ilyet ír, az még nem férfi vagy nő, hanem egy éretlen rosszindulatú kamasz.


Ezen kívül rosszak a tapasztalataik, meg irigyek is, hogy nálunk minden rendben van.

Szerencsére vannak még rendes emberek, akik ha probléma van nem futamodnak meg, nem lépnek félre, hanem megoldják azt.

Mi 16 éves házasok vagyunk, nekünk is 2 gyermekünk van,és soha meg sem fordult a fejünkben, hogy félre kacsintgassunk.

Az a baj,hogy türelmetlenek az emberek, nem értékelik, nem becsülik meg a társukat, nem toleránsak, és sajnos bizalmatlanok. És a sok bizalmatlankodás, féltékenykedés tönkreteszi a kapcsolatokat.

És nem naiv vagy, mint ahogy írták neked, hanem te is megbízol a férjedben, hisz ezen alapul a jó kapcsolat.


(Ennyi év tapasztalat után meg az ember észrevenné, hogy ha a másik félrelépne. Számtalan jel utalna rá.)

2012. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Eleve én már a házassági szerződésen is ki vagyok akadva. Mi úgy lakunk, hogy a szüleim vették nekünk a lakást. Az összes barátnőm mondta, hogy írjunk házassági szerződést. Én ezen is ledöbbentem, mert miért így lépjek be a házasságba, hogy eleve arra gondolok, hogy mi van, ha nem sikerül? Ha kétségeim lennének, akkor nem mentem volna hozzá feleségül. Sokan csinálják ezt, és szerintem az ilyen kapcsolat eleve kudarcra van ítélve. (A szüleim azt mondták, őket nem érdekli, de ha elválunk, és viszi a fél házat, több pénzt már ne kérjek tőlük. Nos, már biztos nem fogok, mert sajnos meghaltak azóta.)
2012. máj. 2. 14:45
 10/12 ASOT ***** válasza:

a kivételek közé tartozol kérdező! :)


amúgy előttem szólókkal egyet értek!


Persze van akinek nem ez a Happy End, hogy boldog házasság + biztos lakás vagy ház + gyerekek kik játszanak a kertben, miközben apu szedi a szilvát anyu meg nézi bentről a gyermekeit és közben főzi a szilvalekvárt....és közben jó a szex is.....sokan ezt szeretnék....de van aki meg nem mert olyan is van aki azt mondja h ez unalmas....


háát embere válogatja.

2012. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!