Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakitas a penz miatt?

Figyelt kérdés
6 honapja elunk egyutt a parommal. Eloszor megbeszeltuk, hogy mivel o keres tobbet 50000forinttal, a koltsegek elosztasa 60-40% lesz. Na ket ujjamom meg tudom szamolni ez hanyszor jott ossze, sot van hogy en fizettem tobbet. Amikor probaltam megbeszelni a dolgot, mindenfelevel jott hogy ezt meg o allta, stb stb stb. Szoval ott all a helyzet, hogy bennem mar egy ideje ezek a dolgok hatalmas tuskek es amikor felhuzom magam, rogton csunyan szakitanek, csak probalom visszafogni magam, hogy ne zuditsak mindent a nyakaba es menthetetlen se legyen a helyzet, mert azert megis szeretem. Ha nem lehet megbeszelni vele, mit csinaljak?
2017. nov. 9. 11:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
loool. nálunk közös a kassza, nincs, 60-40, meg 90-10....én seccperc alatt otthagynám, ha 6 hónap után ez ekkora gondot okoz, később se lesz jobb...
2017. nov. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez rajtad múlik. Megszoksz vagy megszöksz. Ha nem lehet vele megbeszélni, ez így is lesz. Vagy tudsz ezzel együtt élni, (én elengedtem, és hagyom) vagy szakíts, és keress olyat, akivel működik a dolog.
2017. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Én biztos nem lennék együtt egy ilyen emberrel. De ezt a 60-40-et se így oldanám meg.
2017. nov. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
22%

#1


Na ja, jó buli a "közös" kassza... Ha te keresel (jóval) kevesebbet.


#Kérdező


Ez egy felelőtlen ember, aki nem tudja állni a szavát, nem fog változni a dolog, holott a pénzügyi tervezés fontos dolog, ha megegyeztetek valamiben, akkor tartsa magát hozzá, mert így tudja ő is, te is előre tervzni. Feltételezem vésztartalékot/későbbi szórakozási-utazási alapot nem is halmoztok fel, holott havi kis összegekkel ketten hamar össze lehet dobni egy nagyobb összeget, ezzel elkerülhetőek a hitelek vész esetén, illetve ha megmarad be lehet fektetni.


Szerintem inkább keress olyat, akiben több a felelősség és pénzügyileg lehet vele tervezni (nem lehúzni persze, de a kérdés alapján nem is vagy ilyen, hanem csak jól beosztani "jut is, marad is" elven, sok ember sajnos a "kőccsük amíg van" módon él).

2017. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

Vagy mindkét fél betartja az előre megbeszélt szabályt figyelmeztetés nélkül, vagy legyen közös kassza.

Bár úgy látom, ez a csávó mindkettőre alkalmatlan.


22/N

2017. nov. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a külön kassza bizalmatlanságot jelent. Nálunk minden bevétel egy bankszámlára érkezik, és a kiadásokat is innen rendezzük. (Lakáshitel, autóhitel, rezsi, biztosítások, bevásárlások, megtakarítás) Ami marad, azt mind a ketten szabadon használjuk. Nem számolgatunk, ki mennyit tett bele és mennyit vett ki.
2017. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#5


Közös kasszát csak arra érdemessel lehet "nyitni", olyan típussal aki nem szórja a pénz kétkézzel, nem a "költsük amíg van" felfogás szerint él, hanem benne van a takarékoskodásban, ő is szeretne biztonsági alapot ami a vészre (ha nincs vész akkor befektetni vagy nyaralni belőle) és nem hagyja magát becsapni a boltban (bemegy egy kenyérért, tejért, szalámiért, zöldségért és 10.000 Ft-ot költ minden szarra, csak mert az "de fontos", meg "de akciós", vagy rosszabb esetben pazarol a fél megvásárolt élelmiszer megy a szemétbe amit csak miatta kellett megvenni. És sajnos a többség ilyen, még a gazdagok is, nemcsak a lumpenprolik.


Én ha lesz saját háztartásom fix, hogy úgy intézem majd, hogy csak nagyon ritkán keletkezzen felesleges kár.

2017. nov. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
#7 ebben teljesen igazad van. Közös kasszát csak úgy szabad üzemeltetni, ha egyetértès van a felek között, és felelősen bánnak a pénzzel. Ezzel együtt nekem a külön kassza olyan, hogy nem végleges a kapcsolat, nem érdemes közös dolgokba belevágni. Nem együtt, csak egymás mellett haladnak a felek. Nem tudom, érthető-e. Akivel nem lehet, nem érdemes közös kasszát működtetni, azzal közös jövőt sem lehet tervezni.
2017. nov. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

#8


És körülbelül azonos fizetés.... Csak a szakítás miatt, mert ha az egyik rak bele 500 ezret a másik meg 120-at és együtt vannak 5 évig, utána picit nem tűnik fairnek a fele-fele elosztás... (Lehet megkövezni, de ez a véleményem)

2017. nov. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
#9 de ez az, hogy szakításban gondolkodsz. Minek így kapcsolat?
2017. nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!