Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti sem engednétek meg a barátnőtöknek, hogy ilyen drágán vegyen cipőt?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, mellette dolgozom, ahogy a párom is, illetve neki magasabb a bevétele ösztöndíj és egyéb támogatás miatt, mint nekem, de ez bonyolult (Nem Magyarországon élünk, egészen más a rendszer, nem kezdem el magyarázni).

Nincsen cipőm télre, csak egy rövidszárú bokacsizma. Tavaly-tavalyelőtt még a régit hordtam, ami már tönkrement sajnos.

Kinéztem magamnak egy jó minőségű csizmát, de átszámítva 22 000Ft. Ez a teljes fizetém 1/6-a lenne, illetve az abból fennmaradó összegnek az egy negyed része, miután mindent befizettem.

Illetve van egy kisebb megtakarításom is (1400€).

Sajnos nálunk a Deichmann még a legolcsóbb cipőboltnak számít, 15 ezer alatt nem kapni cipőt nagyon ott sem, illetve nem szeretnék évente újat venni sem.


A barátom megmondta, hogy ennyit nem adunk ki cipőre, mert a fizetésemhez képest nagyon sok.


Igazából én is eldöntöttem, nem költök amíg meg nem lesz ismét a 2000€ fix megtakarítás (ennyi volt, mielőtt kifizettem a tandíjam, bérletetet vettem a szemeszterre, etc), viszont cipőre meg szükségem lenne, lehetőleg még karácsony előtt.


2017. nov. 12. 12:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
36%

22 ezer az bőr télicipőnél(csizmánál vagy bélelt bakancsnál) a legalja.


1400 eurós megtakarítással nem vagy annyira csóró, hogy műbőr csizmát kelljen venned, ami nagyrészt egy szezont bír ki és pénzkidobás.


Amúgy mit szól bele a barátod? Felnőtt vagy, meg tudod oldani a dolgaidat.


Vedd meg a csizmát, vagy adjon bele ő 7ezret kölcsön, te meg 15öt.


De adhatna másfélmillát kölcsön is, ha már a párod.

2017. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

22 000 Ft tehát kábé 65-70 €. Magyar szemmel is azt mondom, hogy a 165-170 -s ár lenne sok, de 70-ért egyáltalán nem.

Itthon is ilyenek az árak, ha nem magasabbak...

Egyébként elgondolkoznék azon, hogy kinek a fizetését ki osztja be...

2017. nov. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szintén külföldön, feltételezem hogy hozzád hasonlóan, Nyugat-Európában élő egyetemistaként azt mondom, nem drága a kinézett cipőd. Gyakorlatilag a legolcsóbbat nézted ki a bőr, nem egy év alatt tönkremenő darabok közül. Pláne hogy a cipő elég fontos dolog, azt mondom vedd meg, A pároddal meg beszéljétek meg ki kinek a pénzét osztja be, mert ez így nem kerek.
2017. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

Engedni?

Ugye tudod, hogy csak a saját fejeden belül szabhatsz határokat?

2017. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

Nekem a kötelezők befizetése előtt a fizetésem 1/4-e az említett összeg de akkoris megvenném, ha nincs cipőm. Tavaly pont ebben a cipőben jártam csak még volt egy bélelt sportcipőszerűm a szekrényben, amit így rongyosra hordtam. Konkrétan februárban mikor még hideg és latyak volt elhagytam a talpát, így kénytelen voltam cipőt venni. 5 napig jártam a boltokat tornacipőben (majd szétfagyott a lábam), mert februárban szezon végén már csak a végét kapod meg, vagy méret nem volt, vagy kényelmetlen volt, vagy nem bélelt vagy egyszerűen annyira ronda volt, hogy 1 forintot nem adtam volna érte. Végül mákom volt és sikerült 16 ezerért bélelt bőrcsizmát vennem. De ismétlem, emiatt elment 5 estém meló után, hogy találjak egy normális cipőt.


Szóval magyarázd el szépen a barátodnak, hogy ez befektetés. 1. egyszer kell megvenni aztán évekig jó. 2. ha megbetegszel, mert nincs jól bélelt cipőd télre, akkor szintén bevétel kiesés egy betegségfoktól, hisz lázasan nem tudsz pl dolgozni, de tanulni se normálisan. Ráadásul a gyógyszer is drága.


Egyébként nálunk nincs ilyen enged, nem enged. Maximum megkérdezi, hogy tényleg szükségem van rá ennyiért?

2017. nov. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%
Értéktől függetlenül, abból a kapcsolatban, ahol a párod bármit meg akar neked tiltani nagyon nagyon gyorsan menekülni kell. Azzal a lendülettel hagynék ott bármilyen pasit, amint kimondaná, hogy ezt és ezt nem tehetem meg.
2017. nov. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Van 1400 euród, arra költöd amire akarod. Nincs barátod csak egy pszichopata ismerősöd.
2017. nov. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ennyi nem sok egy megfelelő minőségű cipőért. Közös kasszán vagytok? Nem tudom mit beszéltetek meg a kiadásokkal kapcsolatban. Amennyiben minden közös döntés, megértem, ha beleszól, de én megpróbálnám meggyőzni, hogy ez akkor sem sok egy jó cipőért. Megvenném. Engedném.
2017. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!