Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért baj, ha egy nő azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj, ha egy nő azt szeretné, a párja keressen többet?

Figyelt kérdés

Nàlunk kb automatikus, hogy a férjem IT-s végzettséggel a fizetésem kb dupláját fogja hazahozni, de ez egy percig se zavart egyikünket sem.

Nekem sajnos nincs fejem a technikàhoz, a humàn szakiràny egyike sem fizet olyan magasan, mint amennyit pl egy komolyabb informatikus hazahoz.

Ragaszkodom ahhoz, hogy dolgozzak, sosem tartatnàm el magam. De GYES idején is majd inkàbb az alacsonyabb jövedelem essen ki, illetve szeretnék azért 2 évnél tovább is otthon maradni a leendő gyerek(ek)kel.


Viszont itt az oldalon megy a panasz, hogy hogy képzeli néhàny nő, mi az, hogy a férj keressen többet...

Akàrhonnan nézzük, munkamegosztás ide vagy oda, a hàzimunka nagyrészèt így is a nő végzi. Gyereket szintén kb egyedül nevel (apukànak onnantól cuki, amikortól màr lehet vele jàtszani ugye)


Akkor miért ne kereshessen a fèrfi többet?


(Nem arról van szó, hogy direkt olyan párt kerestem, akinek jó kilàtàsai vannak anyagilag, hanem csak így alakult, és nem akarok emiatt másodàllàst vállalni, csak hogy annyit hozzak haza, mint ő, nehogy már kevesebbet, mert sokak szemében itt rögtön pénzéhes leszek)


2017. nov. 21. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha a férfinak ne legyenek elvárásai a nővel szemben, akkor fordítva se legyenek.
2017. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ne vedd magadra. Ha nektek megfelel úgy, ahogy van, akkor nem kell magyarázkodnod. A "nincs fejem hozzá" meg nettó baromság. Felejtsd el az ilyen akadàlyozó gondolatokat. Menne Neked is, elég gyakorlással (meg önbizalomfejlesztéssel). Azt se vésd kőbe, hogy legalább 2 évet akarsz otthon maradni a gyerekkel. Ha hamarabb lesz eleged a pelenkázàs-etetés-háztartàs körforgásból, akkor se legyen bűntudatod.
2017. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem baj az, én nem igénylem, hogy a párom dolgozzon, az a pénz, amit megkeres, csak arra jó, hogy felbosszantson minket, mert nagyon kevés. Avval többet segít, ha otthon van, és elintézgeti az ügyeinket, ami néha már olyan szintű, meg mennyiségű, hogy kb 2 darab titkárnőt igényelne.

Akik meg irigykednek arra, miért nem dolgozol, le vannak tojva, mond azt, hogy valószínű több hasznos dolgot csinálsz, mint ők.

2017. nov. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindegy neked kinek mi az elvárása? Nem velük vagy együtt. Ha nektek így megfelel, akkor teljesen rendben van. Mindig a kapcsolatban élő két fél igényeinek kell egyeznie, és nem kell a gyakorikérdések stábjának véleményét kikérni.

Szerintem is jobb, ha a férfi jobban keres, hiszen az a férfiasságának is jót tesz. Ha elvárássá alakul, viszont az megfelelési kényszert válthat ki, ami meg nem biztos, hogy jó. Meg kell találni az egyensúlyt.

2017. nov. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ha a nő életet ad két gyereknek, akkor amúgy is elsimítja az élet ezt a dolgot, mert a férj folyamatosan fejlődik, lépked fel a cégnél a szamárlétrán, a nő kiesik 4-5 évre. Mire az anyuka visszatér a munkaerőpiacra, könnyen szembesülhet azzal, hogy hiába kezdték hasonló fizettséggel a pályafutást, a férfi messzebbre jutott. Én nem várom el, hogy a férfi többet keressen eleinte, de aztán segíteni őt a fejlődésben mindkettőnk érdeke.
2017. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem qrva mindegy, hogy akárki mit gondol? Komolyan, nem értem az embereket, wazze.
2017. nov. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Basszki... nekem lenne ennyi gondom az életben :D
2017. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Svájcban élek, és itt bizony van sok helyütt, hogy apuka megy el gyesre - ha a nő valami okból nem tud szoptatni, pl -, mert a feleség többet keres, és itt aztán piszkosul nem mindegy, 2-3000 frank plusz is elengedhetetlen, gyereknél meg pláne.


Egyébként meg szarj a többiek véleményére és boldogabb leszel, hidd el ;)

2017. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Fordítva ülsz a lovon, ha szerinted mindenhol a nő foglalkozik javarészt a gyerekekkel és a házimunka nagyját is neki kell elvégeznie.

Ha a férjed nem szól bele abba, hogy te mennyit keresel, te miért piszkálod ezzel?!

Ha minimálbéres vagy közmunkás lenne a férjed, akkor érteném, hogy miért szeretnéd, hogy többet keressen, de így....

2017. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az utolsó félreértelmezte a szöveget...


Amúgy ha nektek megfelel így, miért érdekel más véleménye? Nekem a barátom meg ragaszkodik hozzá, hogy gondoskodjon rólam (akárhogy is értjük), bár valószínűleg én fogok többet keresni, de ha beleférne és rajta múlna, szívesen eltartana. Más meg hülye lenne eltartani a barátnőjét. Épp ezért nem szólhat bele senki, minden ember más.

2017. nov. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!