Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit lehetne csinálni ebben a helyzetben? (fontos, lent)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy év elején kiderült, hogy feloszlik a kedvenc együttesem. Apukám felajánlotta, hogy megveszi nekem a jegyet a legközelebbi koncertre, +foglal szállást egy éjszakára, mert nincs olyan közel és el is visz. Nagyon örültem neki, mert elég drága lenne így egyben, és magamnak biztosan nem vettem volna meg. 4 helyet foglalt, neki és a feleségének és nekem és a barátomnak... Itt kezdődik a probléma. Barátom rühelli ezt a zenekart, és az egész stílusát úgy ahogy van. Én mondtam, hogy már annak is örülnék, ha csak kiutazna velünk és a koncert idején apáékkal ellenne, de végül is meg tudom azt is érteni, hogy nem akar emiatt 2x5 órát üldögélni az autóban, főleg, hogy csak egy éjszakára megyünk.

Apának mondtam pár hete, hogy barátom nem szeretne jönni, aki ezen kicsit kiakadt, ezért beszélgetett vele. Olyasmiket, hogy "nekem ő az egyetlen lányom" "nem szeretném ha baja esne" "megkérlek szépen hogy menj be vele a koncertre" stb. Barátom látta, hogy nem fogja tudni meggyőzni, ezért rámondta hogy rendben, csak azért, hogy békén hagyja vele (de közben persze nem úgy gondolta..)

Na én most mit csináljak? Tudom, hogy barátom nem nagyon tudnám rávenni, arra végképp nem, hogy bejöjjön, de magára az útra sem hiszem. Keressek valakit a helyére, aki bejönne velem? Lenne talán egy barátnőm, de ő is dolgozik stb. nem tudom, el tudna-e jönni. Igazából barátomnak bárhogy könyörgök, nem tudom meggyőzni, hogy nem lenne olyan rossz kiruccanni kicsit (sose volt még országhatáron kívül). Viszont, ha apának ezt csak aznap reggel jelentené be, hogy nem akar menni, óriási perpatvar lenne belőle, amit meg is értek, mert neki azt mondta, hogy eljön. Már most gombóc van a torkomban, mondtam is, hogy inkább széttépem és kidobom a jegyeket, mint hogy ezen vitatkozzanak. :( Így lett a legjobb ajándékból a legrosszabb...


2017. nov. 21. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem apádat... mármint azt mondja, azért szeretné, hogy a barátod bemenjen veled, hogy vigyázzon rád, de közben ő is ott lesz a feleségével. Nem elég, ha ő vigyáz rád?

Nem csak miattad akarja, hogy ott legyen, mármint hogy maradéktalanul jól érezd magad?

Természetesen az nem megoldás, hogy a barátod aznap jelentse be, h nem megy, és az sem, hogy olyasmire kényszerítitek, amit nem akar.

A megoldás az, hogy állj egy kicsit a sarkadra (gondolom lassan felnőtt korban vagy, amúgyis ideje kicsit lazítani az apuci pici hercegnője szerepen), beszélj apuddal, mondd el neki, hogy a srác nem akar menni, mert utálja az együttest és kész, te pedig szereted őt annyira, hogy nem várod el tőle, hogy végigszenvedje, inkább egy barátnődet hívnád, vagy ha nem sikerül, adjátok el a plusz jegyet a neten.

2017. nov. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ő nem akarna semmiképp bejönni, talán nem is tudna és a koncert közben szeretné, ha valaki vigyázna rám (igazából én sem értem ezt a "görcsös" akarást, lassan 5 éve külön háztartásban élünk a barátommal, ráadásul előtte sem apával éltem)

Lehet, hogy miattam is szeretné, mert tényleg sokkal jobban érezném magam, ha eljönne, de ha nem hát nem. :(

Engem igazából az a része már nem is érdekelne, hogy bejön vagy sem, ott a helyszínen már könnyebb lenne, de az, hogy el sem jön, az kicsit bánt, mert tudja, hogy mennyire szeretném. Én fordított esetben biztos elmennék vele, még ha magára az eseményre nem is mennék be.

Holnap beszélni fogok apával erről, hogy nem fogjuk tudni rávenni és keressünk B tervet. Barátom erre annyit mondott, hogy majd ő elmondja neki élőben (2 héten belül lesz a koncert és jó, ha havonta 1x találkoznak, úgyhogy ez kizárt) és hogy őt ne hívogassa majd emiatt... Hát, próbálom majd meggyőzni, de tényleg lassan ott tartok, hogy kivágom mindkét jegyet a kukába így két tűz között.

2017. nov. 21. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne vágd a jegyeket a kukába, egyrészt apud jó szívvel adta, és te nagyon szeretnél elmenni, ne hagyd ki, másrészt abból aztán végképp az lesz, hogy apád szerint a barátod tönkretette a szórakozásodat/ajándékát...

Ha ő nem megy be veled, akkor a 4 hely a szállásra vonatkozik, koncertjegy meg kettő van, ugye?

Nincs egy nagybátyád, unokatesód, fiúbarátod, akár a barátod barátja, aki elmenne helyette, bárki, aki elmenne a kedvedért/apád kedvéért? Gondolom az meg a szállás miatt cink, de ez meg már részletkérdés (pl rokonságtól függően te alszol a feleséggel, apud meg a sráccal, kértek pótágyat, stb...), ha a kísérőd megvan, onnantól már sima ügy.


U.i.

Abba is belegondoltam, hogy a “szeretem annyira a páromat, hogy nem kényszerítem arra, amit nem akar” megfordítható, miszerint “szeret-e a párod annyira, hogy egy ilyen alkalmat bevállal érted”, mert apud logikusan valszeg ezt fogja reagálni... a lényeg, hogy ez igaz, viszont ha még el is menne veled, garantált, hogy utálni fogja a szitut, rosszul érzi majd magát, ettől pedig nyilván te is; ugyanúgy tönkre van téve a dolog. Tehát (szimpla logika) ha a barátod elmegy veled, mindenkinek szar lesz, neked is, de ha helyette valaki más megy, akkor még lehet jó buli belőle.

2017. nov. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
5 ev egy ilyen hisztigeppel egy haztartasban? Te jo eg...
2017. nov. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja bocs, az evidens részt le se írtam; persze közben masszírozd a barátod lelkét is, amit mondtál, hogy “Én fordított esetben biztos elmennék vele, még ha magára az eseményre nem is mennék be” az elsőnek egy tök jó kompromisszum lenne, persze tudjuk h itt nem csak ennyi a gond, de a lényeg, h mondd el neki, beszélj vele.

Mellesleg ha apád nem enged a dologból, akkor konkrétan a koncerted feltétele az, hogy legyen egy fiú kísérőd; ha ő nem jön el, szerezzen/szerezzetek mellé vki mást!

Nem csak neked kell engedni és kompromisszumot kötni, a barátodnak is...

2017. nov. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a zenekar, akinek még egy koncertjét sem bírja ki a barátod érted?

Itt az a tré, hogy simán boldoggá tehetne azzal, hogy "feláldoz" az életéből pár órát, amit közben veled is tölthetne, és erre nem képes. Király...

2017. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nem az apukáddal van gond, hanem a "kedves" pároddal...!

Az apud tök jó fej, hogy megfinanszíroz egy ilyen utat, a barátodnak (is!), így azt gondolom, hogy az ilyet illik elfogadni! Már nem azért, de mekkora kreténség "behisztizni" ezen? Komolyan az a baja, hogy autóval hozzák-viszik, szállást fizetnek neki, életében először külföldre mehet, világot láthat és mindezért "cserébe" csak 2-3 órát kellene kibírnia a szerelme kedvéért egy olyan együttes koncertjén, amire sosem mész többet, mert feloszlik?

Tényleg hatalmas tragédia! Szegény srác, majdnem megsajnáltam...ja nem mégsem!

Az én apám szemében tuti nagyot esne a párom, ha így viselkedne...de nem csak az övében, az enyémben is...

Ez tök gáz! Nagyfokú önzőség! Nem két naponta akarod elcibálni mindenféle szarságra...


Ha ennyit nem képes megtenni érted, akkor kérdem én mire lenne hajlandó, de tényleg? Ingyen van az egész, semmibe nem kerülne neki, csak a seggét kéne betennie a kocsiba...de ő nem...hát akkor kapja be!

2017. nov. 22. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 +1 :DDDDDD jól megmondtad!!!
2017. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!