Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párok, ajándékozzátok egymást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párok, ajándékozzátok egymást az ünnepekkor? (karácsony, szülinap)

Figyelt kérdés

Mi ajándékozzuk egymást karácsonyra és születésnapra, egyedül évfordulóra nem, ott már hagyomány, hogy sushi étterembe megyünk.

Én jobb szeretek hasznos dolgokat kapni, minden évben készítek egy kívánságlistát, amin tételek szerepelnek, ahonnan a párom választ egy dolgot, amit aztán megkapok.

Ezek többnyire jobb minőségű kozmetikumok (Bioderma, Matrix, Tigi, ilyenek), amiket ritkán engedek meg magamnak, vagy néha parfüm.


De sokszor olvastam már itt, felszínes ajándékozni egy párkapcsolatban karácsonykor, ünnepekre, sokan nem is teszik


Nektek mi a véleményetek?


Ha igen, inkább hasznos vagy emlékezetes dolgokat adtok? Tárgyakat vagy élményeket?


2017. nov. 24. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolatunk elején, mikor még nem volt jó egzisztenciánk, megbeszéltük, hogy nem ajándékozunk, csak sütis-gyertyás köszöntés szülinapon, karácsonykor pedig a vacsi, és max. egy jelképes ajándék: Volt könyv, dvd (régebben volt) krém, pár ezer forintig. Ezt be is tartottuk. Aztán teltek az évek, jöttek a gyerekek. Akkor jött a szabály, hogy csak ők kapjanak karácsonykor otthon ajándékot. Aztán jött sok házassági gond is, most az a szabály, hogy jusztis megajándékozzuk egymást, bár már jobban van pénzünk.

Igen, élményt gyakran adunk egymásnak ilyenkor, de hasznosat is. Vegyesen.

2017. nov. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Karácsonykor max valami nasit veszünk egymásnak (kedvenc csoki, aszalt gyümölcs, ilyesmikből 1-2 csomag összesen), esetleg még valami apróságot (könyvjelző, kulcstartó, ilyesmi, szóval az egész ajándékozás fejenként nem kerül kétezer forintba)

Évfordulóra veszünk együtt valami olyat, ami mindkettőnk örömére szolgál, pl társasjátékot, vagy ilyesmit, vagy szervezünk valami programot magunknak, ez a "legdrágább" ünnepünk.

Szülinapra meg meglepjük egymást valamivel, ami nem túl drága, viszont személyes és hasznos is - pl a párom legutóbb egy órát kapott, amit én készítettem neki, olyan dologról mintáztam amit nagyon szeret, és tudtam, hogy szeretne egy órát a szobába, én pedig egy ebook olvasót kaptam tőle, mert a régi tönkrement, és tudta, hogy minden vágyam egy ilyen, csak nem találtam sehol eladó darabot abból a modellből, ami tetszik, ő pedig kerített nekem egyet valahonnan a föld alól. :D

2017. nov. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindig ajándékozunk, karácsonyra, szülinapra nagyobb dolgokat, sokszor élményt (pl pár éve elvittem Bécsbe adventi vásárra, de én is kaptam már színházbérletet). Évfordulókra mindig valami apró cuki dolog (pl mesekönyv a kapcsolatunkról, vagy társas), plusz közös élmény (vacsi, színház, koncert, utazás). Névnapra, Télapóra és húsvétra többnyire egy sütiben/csokiban kimerül a dolog. :)
2017. nov. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi is ajandekozunk, karacsonyra, szulinapra, evfordulora kivetel nelkul. Nevnapkor es honapfordulokor nem torvenyszeru. Ha meglatunk valamit, amirol tudjunk, orulnenk neki akkor megvesszuk, es ha van nevnap/ hofordulo a kozelben, rafogjuk, hogy azert kaptuk. :D

Egyebkent mi is ugy szoktuk, hogy elmondjuk a masiknak mit szeretnenl, mire lenne szuksegunk, es azokbol valasztunk. Nem szeretunk egymasnak felesleges hulyesegeket venni.

2017. nov. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak pici dolgokat veszünk, de szülinapjára én pl. tortát sütöttem, mert nem maradt pénzem váratlan kiadás miatt, de nagyon örült neki.


Karácsonyra csoki, sör, vagy valami apróság, ami nem kacat, örül neki és nem porfogó (nekem pl. minden cicás dolog :D ).


Évfordulónk nyáron van, ajándékot nem adunk, csak este bontunk egy sört és elmegyünk a tópartra, most épp tengerparti nyaralásra esett, amit végigfostunk... :/ jó évforduló lett.

2017. nov. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha igen, inkább hasznos vagy emlékezetes dolgokat adtok?

~ Hasznosat és emlékezeteset egyben. Egymás hobbijához veszünk dolgokat általában, én pl. imádok rajzolni, napi szinten szoktam is, ezért egy 80 db-os művészfilc készletet kapok, már tudom előre, mert mivel én értek hozzá, nekem kellett kiválasztani. Ő pedig...Nem mondhatom el, mert olvassa ő is gyiket, aztán hátha belefut ebbe a válaszomba. :"D

Tárgyakat vagy élményeket?

~ Az évfordulót mindig együtt töltjük, a többire általában tárgyakat veszünk.


22/N

2017. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen. :) Fél éve vagyunk együtt, megismerkedésünk után 3 héttel szülinapja volt, elég nagy gondban voltam, mert alig ismertem mit szeret, végül kézzel készített dolgot adtam neki, és masszázst. :) Nagyon örült. Szülinapomra egy pólót kaptam tőle kedvenc együttesemmel.:) Random meg szoktuk lepni egymást finomsággal. Mikulásra csokit adtunk egymásnak. Karácsonyra nem tudom mit kapok tőle, én kedvenc filmjével kapcsolatos tárgyat ajándékozok, és sütök valamit, vagy "szerelemkuponokat" készítek.
2017. dec. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én párkapcsolattól függetlenül gyerekkorom óta úgy "nevelődtem", hogy egymás ajándékozása jó, izgis és vidám dolog. Nagyon szeretek adni. Sokszor olyan izgatott vagyok egy-egy ajándék megvétele után, hogy szerintem jobban örülök mint az, aki kapja. :D Főleg akkor, amikor olyat sikerül adnom, amire tudom hogy vágyik. Szerintem ez baromi jó dolog.

Párkapcsolat: Kapcsolatunk kezdetén én szinte naponta megleptem valamivel. Sütivel, csokival, mindenféle jóval ;).

Az első közös karácsony meglepetés volt. Otthon karácsonyoztam a családdal és úgy volt értem jön, egyenesen külföldi családi karácsonyáról. Én titokban már előre átmentem a lakásába és vittem fát, feldíszítettem és egy komplett karácsonyi menüt készítettem. Volt nagy meglepetés és nagyon nagyon örült. :)

És ezernyi példát mondhatnék. Minden ünnep típust szeretek megélni és hangolódni.

Nem igazán foglalkozom azokkal akik ezt lenézik, nem szeretik. Nyílvánvaló, hogy olyan közegből jött ahol nem tudott ez a meglepetés és ünnepi öröm megtestesülni. Szerintem itt nagyon sokat nyom latba, ki hogy élte meg az ünnepeket gyermekként. Ha mindig varázslat, igazi öröm és szeretet érte ilyenkor, akkor nem tudja "utálni".

2017. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!