Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ha a Párom családja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a Párom családja nem fogadja el a meglévő gyermekem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy másfél éve van egy párkapcsolatom, korábbi házassagomból van egy 6 éves lányom. Nagyon jól megvagyunk, a Párom szereti a kislányomat, családként működünk együtt. Viszont a Párom családja igencsak régimódi és elítéli ezt a fajta dolgot... A Párom egyedul az édesanyjának mondta el, a rokonság nem tudja hogy van egy gyermekem... Nem járok már oda egyrészt ezért sem, másrészt amugy sem szimpatikus sem az eletfelfogásuk sem a viselkedésük... Mi nagyon jól megvagyunk így, de azért valahol mégis zavar, mert úgy érzem nem vállal fel teljesen minket... Próbáltam Vele erről beszélni de mindig csak annyi a válasza, hogy ő szeret mindkettőnket és elfogad a családját meg ismeri és tudja milyen nézeteik vannak épp ezért jobb ez így... De azért bennem ez mégis egy tüske. Sajnálnám ha emiatt véget érne mert a lányom is nagyon szereti Őt és nagyon jól kijönnek. Ti mit tennétek a helyemben?
2017. nov. 28. 08:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Minek bolygatod, hiányzik a nyakadra még egy csomó rokon? Jó nagy hülye vagy, ha emiatt véget ér.
2017. nov. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem én nem is szeretnék szorosabb kapcsolatot.. De nyilván ott is vannak ünnepek, születésnap, karacsony,eskuvo ... Ugy illene ha mindharman mennénk nem csak a Párom jelenik meg... Én ezekbe gondoltam inkább bele.
2017. nov. 28. 09:00
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

És most jobb, ha viszed oda a gyereket és őt bántják? Nem!

Anyja tudja, elfogadta, bőven elég!

2017. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Férfiként nekem ez lenne az álomfelállás. Nem kell foglalkozni a fél rokonsággal, unalmas családi eseményeket végigülni, mégsem én vagyok a szemét, hogy erre sem vagyok képes :D
2017. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem ezt is amit írtok és igaz is... Nekem is sokkal nyugodtabb az eletem miota nem jarok oda. Egyszerűen csak nem akarok evekkel kesobb radobbenni hogy valojaban 100%osan sose tudott elfogadni minket mert a családja elott pl. szégyelli... Meg a gyermekem is féltem attol hogy hogyan fogja erinteni mert idovel elkezd majd kerdezoskodni és meg akarja majd ismerni oket is... Mit mondjak majd akkor Neki? Nagyon nehéz ez számomra...
2017. nov. 28. 09:30
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Miért kéne neki odajárni, hisz végül is ezek a rokonok neki senkik.
2017. nov. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az a fontos,hogy a párod elfogadjon. Persze, szeretnéd ha a család is elfogadná a kislányodat, de ha ez nem sikerül, ne küzdj érte. Az idő lehet,hogy Neked dolgozik ebben,de arra ügyelj,hogy soe kerüljetek olyan helyzetbe ami a lányod számára megalázó, sértő lehetne, pl. egy személyes találkozás.


Pontosan tudom miről beszélsz, én is hasonló helyzetben voltam, bár nálunk nem a gyerekemet, egyszerűen magát a kapcsolatunkat nem fogadták el. Egy ideig igyekeztem ezért tenni, aztán feladtam és emelt fővel élem az életemet.


A családi ünnepek valóban gondot okoznak így, de keressetek közösen valami megoldást. A párodnak kellene legtöbbet, és Ő is tudna a legtöbbet tenni azért,hogy ez esetleg változzon.


Gyerekkel nem könnyű társat találni, olyat, aki elfogadja. nálatok ez működik, tehát próbáljatok valami megoldást találni a családi háttérre.


Többen mondják,hogy ne foglalkozz velük, de ez nem egyszerű. Mondjuk karácsonykor,esküvőn, temetésen, névnapon, ballagáskor stb., amikor a pasi hazamegy a családhoz, Te pedig otthon maradsz a gyerekkel. Ezt az tudja csak aki volt már hasonló helyzetben, nem mindenki tudja lelkizés nélkül kezelni.

2017. nov. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!! Voltam ilyesmi helyzetben ,de èn vtam a pasi. Exemnek volt egy tündéri de picit neveletlen 4 èves kislánya, imádtuk egymást az exemnél is jobban szerettem(tudom hiba volt) .

A gyerek annyira volt áldás nekem mint átok. Volt barátnőm kèsői nagyon nem akart gyerek volt. Nővère fia és ő egy idősek. El is akarták passzolni a nővérènek. Ő ellenben 17 èvesen szűlt. Ja exem apja nagyimnak udvarolt anno 100 ève(55-60).

Exem anyukája nagyon furcsán viselkedett velem (règimódian) mèg meg se komolyodott a kapcsat amikor már anyukámnak a vélemènyére volt kîváncsi arról hogy mit szól a gyerekhez. Nem hitte el,hogy itthon elmondtam el kellett menni náluk a szüleimnek.Szóval ex anyósom részéről állandó volt a nyomás a gyerek elfogadtatására! Anyukám az anyai nagymamám anya huga felőli unokatesomék elfogadták. Anyukámmal(tanìtónèni) barátkozott a gyerek

Apa annyira nem volt oda a gyerekèrt, nem tudtak barátkozni.

Apa nagyim szigorú erkölcsös asszony.

Történt 3 èvvel korábban a szép tanúlt unokahúgom (apa részéről) terhes lett a nagy bejelentèsre vagy elveteti vagy viszlát a válasz...

Az egèsz apa felőli rokonság bagyimmal az èlen azt hangoztatta, hogy apa kell a gyereknek apa kell a gyereknek! Ìgy két tűz közè kerűltek velem mert, ha rám beszólnak akkor az unokatesómnak is...

+Na igen mèg nem komolyodott a kapcsolatunk addig nem akartam elmondani, gátlásos kamasz voltam nehezen tudtam itthon nagy bejelentéseket tenni.

Ellenben sok haverom laza menő kamasz vt , számomra csúnyán is szólt a szüleihez de a szülők nem tudtak nem is próbáltak nekik parancsolni. Mèg nekem 30 èvesen is beleokiskodnak az autó es ház vásárlásba addig amìg a jót eladják előlem! Na 3-4 ilyen haverom is kisgyereket kapotta parja mellé , kérdeztem őket hogy mondtàk el otthon?Kinevettek hogy miért kell ügyet csinálni belőle.

Zusammen: ha egy pasit mint engem anyja nagyanyja befolyásol akkor nehéz az ügy akit meg tisztelnek nem szólnak az életébe az kivìvja nektek a tiszteletet!

2017. nov. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8as voltam! Bocsánat a förtelmes hibákèrt, ha bele lendülök , akkor megesik. Szóval apáéket is nagyim befolyásolja mèg úgyis hogy 81 ès apa 55. Vagyis maga módján lázad ez ellen de passzìvan.
2017. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó.. Igen a Párommal is ezt művelik... Mindenbe bele akarnak szólni... Mar ezt sikerult kontroll alá vonni nagy nehezen de voltak kemény időszakok... Neki még azt sem tartják tiszteletben amit kér. Lásd.: Volt egy eset amikor hivatalos ügyet mentünk intézni, anyuka kijelentette (nem kérte, nem javasolta) hogy jön mert Neki is ott kell lennie. A Párom értésére adta hogy ne jojjon felnott ember el tudja intezni nem kell díszkíséret. De Ő akkor is. Nagy nehezen elértük hogy ne akarjon jönni aztán mégis ott volt az iroda bejáratánál amikor odaértünk... Tehát ennyire nem tisztelik meg,pedig én úgy gondolom még kiskorú gyermeknek is van olyan kérése, akarata amit igenis tiszteletben kell tartani, nem hogy egy külön élő felnőtt "gyereknek". Egyszerűen képtelenek elengedni mert úgy gondolják a mai napig hogy Ő oda tartozik és az az érzésem hogy ez még egy darabig így is lesz.
2017. nov. 28. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!