Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem érzem azt amit régen -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem érzem azt amit régen - hogy lehetne kijönni a hullámvölgyből?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt.

Nagyon szeretjük egymást, legjobb barátok (is) vagyunk, már régebb óta, hogy kapcsolatban lennénk.

Mindig is átlagon felülinek tartottuk a kapcsolatunkat, tökéletesen működött, mindent megoldottunk.

Most viszont besűrűsödtek a problémák... Utolsó évemet töltöm a felsőoktatásban, ami miatt sokszor nagyon stresszes vagyok. Emellé még jön, hogy a családommal is vannak konfliktusaim (egyre többször, egyre komolyabbak), nehéz összeegyeztetnem a munkát a sulival, majdnem minden házimunka rám marad mert a párom nagyon sokat túlórázik, és a jövőbeli lakhatásunkon is folyton agyalok, hogy miből, hogyan tudnánk 40 éves korunk előtt házhoz jutni.

A sok stressz miatt nem megy a szex, ez csak még jobban kikészít.

Úgy érzem, eltávolodtunk egymástól, nincs elég időnk egymásra, illetve nem bírom elengedni magam, kikapcsolni.


Eszem ágában sincs kidobni vagy megcsalni, tudom hogy ez csak átmeneti rossz időszak, és majd kijövünk belőle... De hogyan?

Megbeszélni már megbeszéltük, de attól nem oldódott meg. Akkor mit lehet tenni?

Nagyon szeretném, ha minden olyan lehetne, mint fél évvel ezelőtt, de hogyan érjem el?


2017. dec. 5. 08:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Oldjátok meg a konkrét problémákat! Fogadd el, hogy nem megy minden egyszerre. Topon lenni a suliban, munkában, párkapcsolatban, plusz házitündérkedni. NEM MEGY! Most koncentrálj a sulira, utána ráérsz a házon agyalni. Hagyd a túróba a főzést, hozass házhoz kaját. Máris kevesebb bevásárolni- takarítani- meg mosogatnivalód lesz. Sőt, tovább megyek. Hagyd a takarítást. Havonta egyszer hívjatok ki egy takarítónőt, aki kipucol mindent tiptopra. Így neked csak a napi apróságok meg a mosás marad. Pénzbe kerül, de ha mindketten dolgoztok, csak nem rokkantok bele. Ha ez nem megy, akkor le van tojva a barátod túlórája, igenis álljon bele a házimunkába. Vagy vállaljon kevesebb túlórát. Az iskolában sem muszáj maximalistának lenned. Ha nem múlik ösztöndíj a jegyeiden, akkor csak arra figyelj, hogy ne bukj meg. Mondok még egy sokkolót: nem tragédia, ha sosem lesz saját ingatlanotok. Ha csak béreltek, úgy kevésbè vagytok röghöz kötve, könnyebb váltani, ha messzebb kaptok jó karrierlehetőséget.
2017. dec. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Voltunk párszor a 12 év alatt hasonló hullámvölgyekben. Én suliztam, mellette dolgoztam, a párom meg sokat túlórázott. Ha nem volt időnk a házimunkára, akkor nem csináltuk meg a házimunkát. Igen, sokszor szaladt a lakás. De aztán összefogtunk és megcsináltuk amikor volt időnk.

Azt megtanultam ebben az időszakban, hogy 2 dolgon nem érdemes idegeskedni: 1. Amin lehet változtatni és 2. Amin nem lehet változtatni. Teljesen felesleges agyonstresszelned magad, mert csak rámegy a kapcsolatotok.

Fejezd be a sulit rendesen, aztán oldd meg valahogy a családdal a kapcsolatodat (ha nem megy, akkor nem kell erőltetni, elvégre nem csak rajtad múlik). Ha meg oda kerül a sor, hogy a saját ház/lakás aktuális lesz, akkor majd megbeszélitek hogyan tudnátok megoldani. Előre teljesen felesleges gondolkozni.

2017. dec. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnotok nem idegeskedni dolgokon.

Tudom, ez baromi nehéz, én pl. 38 éves koromban jutottam el odáig hogy el tudtam engedni a problémákat, kvázi megtanultam lesz...rni.

Rájöttem hogy gyakorlatilag NEM ÉLEK, mert a problémák irányítják, rontják el a mindennapjaimat, a kapcsolatom már ráment erre, és bizony kikezdte az egészségemet is.


Másrészt pedig, igenis időnként tegyetek félre MINDENT, szervezzetek magatoknak egy-egy randi napot, amikor nincs munka, nincs család, nincs lakás, csak ti ketten. Mozi, kirándulás, kávézó, bármi!

Olyan mint egy akkumulátor. Ha időnként nem töltöd fel, egyszercsak végképp lemerül.

Fontos a munka? Persze hogy fontos. Fontos a tanulás? Az is. Fontos a rend? Igen.

DE!!! Fontos a kapcsolatotok?

Ha igen, akkor miért csak a többire szántok időt, miért marad mindig a sor végére???


Nálam is mindig a végére maradt, és az lett belőle hogy egyedül maradtam. Most verem a fejem a falba hogy miért nem mentem elébe, miért nem mondtam a páromnak, hogy "figyelj, foglaltam xy helyre 2 jegyet, veszek ki szabadságot, te is végy ki légyszives, megyünk, élvezzük, töltődünk..."

2017. dec. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekszem megfogadni a tanácsokat! Az a baj, hogy sok idő elmenni valahova (mozi pl csak egy órányira van, kávézó-kajálda fél óra autóút, stb), így nehéz kicsit kiszakadni :(
2017. dec. 5. 11:35
 5/18 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy sok idő elmenni valahova (mozi pl csak egy órányira van, kávézó-kajálda fél óra autóút, stb),"


Nem baj, szánjátok rá az időt!

Az úton is együtt lesztek, KETTEN!

Ez a fontos!

Mit ér a sok kaparás a jövőért, házért, bármiért, ha közben tönkremegy a kapcsolatotok?

A családoddal való viszonyon se idegeskedj, ne vidd bele a kapcsolatba ezt a problémát is. Gondolj erre: Akkor mi a franc történik ha a családod haragszik rád? Tudsz rajta változtatni? Muszáj egyáltalán rajta változtatni? Ha nekik jó hogy haragszanak, az legyen az ő dolguk, ne a tiéd. Miért te idegesítsd magad az ő hülyeségükkel? Megvan a saját életed, saját problémákkal. Az pedig az ő életük, a saját kis hargjaikkal.


Korábban írtam hogy meg kell tanulni ezeket elengedni.

Hidd el, régebben 2 hetente kitalált valamit a családom, ami miatt lehet rám neheztelni, ki lehet beszélni engem a hátam mögött, lehet mérgelődni, duzzogni. Ráadásul olyan dolgokért, ami csak rám tartozik, az én életvitelem, egyéni élethelyzetem, ami történetesen nem egyezik az ő mintáikkal, elképzelésükkel. Világ életemben ilyenkor rosszul éreztem magam, stresszeltem miatta, egyszerűen rosszul esett hogy neheztelnek rám.

Aztán eljött egy pont amikor -ahogy említettem- az egészségem bánta a sok stresszelést. és elgondolkodtam.

Basszus, felnőtt ember vagyok. Rendben hogy ők a szüleim, de akkor is, úgy élem az életemet ahogy nekem jó. Más élethelyzetbe keveredtem mint a legtöbb ember, de igyekszem a legjobbat kihozni belőle. Ezért miért kell haragudni???? Ha pedig valakinek jól esik ezen mérgelődni, kibeszélni engem a családon belül, akkor tegyék, megvan a joguk hozzá. Viszont akkor nekem ott nincs helyem, nem is akarom hogy helyem legyen, már nem ragaszkodom hozzá.

Hidd el, sokkal de sokkal könnyebbnek érzem magam, mióta el tudtam engedni az ehhez hasonló, rajtam kívül álló faktorokat, csak arra koncentrálok hogy az én életem rendbe legyen.

Ezt csak azért írtam, hogy lásd, vannak dolgok, amikkel hiába futsz köröket, mert nem rajtad múlik, jobb ha megtanulod lazán kezelni. A saját életetek gondjait kell előrébb venni a sorban, jelen pillanatban a feltöltődés lehetőségét megteremteni. Most ez a fontos!

41f

2017. dec. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem könnyű. De össze lehet kötni programokat. Pl.munka után ne haza menjetek, hanem találkozzatok a moziban. Vagy ha elmentek bevásárolni, utána üljetek be egy kávézóba. Ez csak saját példa, a Ti időbeosztásotokat Ti ismeritek. Viszont az "Az a baj..." kezdetű mondatokat felejtsétek el! Azt nézzétek, mi hogyan lehetséges, mi hogyan könnyíthető, hogyan lehet hatékonyabban kihasználni az időt.
2017. dec. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi ismét!


#5

Jó olvasni, hogy sikerült elengedned a gondokat! Nekem is ilyesmi a célom, csak bennem van, hogy "mégiscsak a szüleim".


#6

Mindketten nyakig koszosak leszünk munkában, muszáj hazamennünk először, a kisboltba se megyünk le addig amíg nem zuhanyoztunk.

Persze igyekszünk, de régen jó volt mert el tudtunk menni ide-oda hétvégnte, most a páromnak pár hónapja muszáj szombaton is dolgoznia, szabit meg nem nagyon kap :(

2017. dec. 5. 12:08
 8/18 anonim ***** válasza:

"csak bennem van, hogy "mégiscsak a szüleim"."

Igen, ez egy nagy visszatartó erő, nálam is sokáig ez volt a jelszó, amikor haragudtak, és ami miatt mindig magamra vettem a problémákat.

DE, felnőtt ember vagyok, saját életcélokkal, saját életvitellel, saját mintákka, gondokkal, egyéni irányokkal, ami nem biztos hogy az ő életük klónja.

Ha ezt nem tudják elfogadni, az nem az én bajom.

Minden bizonnyal ők sem úgy épatették fel az életüket annak idején, hogy az egy az egyben megfeleljen az ő szüleik elgondolásainak.

Rendben hogy a szüleim, ezért természetesen megilleti őket egy nagyfokú tisztelet, hála, de nekik is tudni kell elfogadni, hogy én már nem az ő életüket élem.


Ami pedig a pároddal való programokat illeti, tényleg próbálj meg máshogy gondolkodni, máshonnan közelíteni.

Tényleg ne úgy kezdd a gondolataidat hogy "az a baj..." meg hogy "azért nem megy mert..."

Ha neki nem adnak ki szabadságot, végy ki te. menj el elé a munkahelyre, vigyél neki tiszta ruhákat, öltözzön át az autóban, és nyomás egy moziba, sétálni, kávézni, kirándulni, autóban szeretkezni, bármi...


Még idejében lépjétek meg ezeket, hidd el fontos!


Én is mindig így gondolkodtam, "az a baj hogy...".

És csak vártuk az alkalmat hogy ne legyen "baj".... persze várhattuk, soha nem jött el magától! Mert a gyerek, a munka, a rendrakás, a család....

És ami még nagyobb baj, hogy már csak szakításunk után beszélgettünk erről és jöttünk rá hogy igenis el tudtunk volna lógni a mindennapok elől, ha nagyon akartuk volna. Csak -jó Magyar mentalitáshoz híven- belesüppedtünk az "úgyse fog sikerülni, akkor nem is erőlködök, nem kreatívkodok" felfogásba.


Ne félj, utána azért még volt egy rövid szép időszakunk mikor újra együtt voltunk. Olyan dolgokat oldottunk meg, olyan szép helyzeteket teremtettünk hogy még...

Ezt kellett volna idejében megtennünk.

2017. dec. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Egyszer mentem elé, úgy kellett a munkatársainak kijönniük és megmenteni a szomszéd telken levő kutyától, ami nekem jött :D azóta inkább nem megyek arra... (Amúgy nem a ruhával van a baj, azt tudna vinni magának, de zuhanyozni akkor se tud)

Olyan már volt, hogy ő jött értem, akkor meg én ácsorogtam a munkahelyem előtt 40 percet, mert későn engedte el a főnöke..

Kb azt látom megoldásnak, ha ő felmondana, én meg kiiratkoznék a suliból és többé nem állnék szóba a szüleimmel... Csak hát ezek kissé radikális módszerek :/

2017. dec. 5. 12:57
 10/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a barátodnál érik egy munkahely váltás? Nálunk sokat segített. A férjemet egyre gyakrabban és egyre tovább tartották bent túlórára. Többször szólt, hogy ez így neki nem kóser. Nem foglalkoztak vele, keresett másik melót. A legnagyobb baj a hozzáállásotokkal van. Szó szerint minden megoldásra van valami problémátok. Ezen nagyon kéne dolgozni. Nem megy egyik napról a másikra a változás. Mi is sokáig éltünk ìgy. Nekünk ez jut, nincs lehetőségünk, hülye a főnök, nehéz a suli, kevés a fizu, drága minden. Folyton a körülményeket hibáztattuk a vacak helyzetekèrt. A szüleink meg adták alánk a lovat. De rájöttünk, hogy mi nem így akarunk élni, mi ennél többre vagyunk képesek, mi nem ezt álmodtuk meg magunknak. Elkezdtük úgy megoldani a problémáinkat, hogy jól jöjjünk ki belőle. Ha már úgyis meg kell emelni a seggünket, akkor legyen még jobb a helyzet, mint a kaka előtt. Tényleg nem megy egyik napról a másikra. De kezdjétek el! Gondoljátok végig, mi a legnagyobb kaki most. Azt oldjátok meg. Utána jöhet a következő. Szép sorban, egyenként.
2017. dec. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!