Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem érzem azt amit régen -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem érzem azt amit régen - hogy lehetne kijönni a hullámvölgyből?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt.

Nagyon szeretjük egymást, legjobb barátok (is) vagyunk, már régebb óta, hogy kapcsolatban lennénk.

Mindig is átlagon felülinek tartottuk a kapcsolatunkat, tökéletesen működött, mindent megoldottunk.

Most viszont besűrűsödtek a problémák... Utolsó évemet töltöm a felsőoktatásban, ami miatt sokszor nagyon stresszes vagyok. Emellé még jön, hogy a családommal is vannak konfliktusaim (egyre többször, egyre komolyabbak), nehéz összeegyeztetnem a munkát a sulival, majdnem minden házimunka rám marad mert a párom nagyon sokat túlórázik, és a jövőbeli lakhatásunkon is folyton agyalok, hogy miből, hogyan tudnánk 40 éves korunk előtt házhoz jutni.

A sok stressz miatt nem megy a szex, ez csak még jobban kikészít.

Úgy érzem, eltávolodtunk egymástól, nincs elég időnk egymásra, illetve nem bírom elengedni magam, kikapcsolni.


Eszem ágában sincs kidobni vagy megcsalni, tudom hogy ez csak átmeneti rossz időszak, és majd kijövünk belőle... De hogyan?

Megbeszélni már megbeszéltük, de attól nem oldódott meg. Akkor mit lehet tenni?

Nagyon szeretném, ha minden olyan lehetne, mint fél évvel ezelőtt, de hogyan érjem el?


2017. dec. 5. 08:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"ha ő felmondana, én meg kiiratkoznék a suliból és többé nem állnék szóba a szüleimmel..."


Nem biztos hogy ezt mind meg kell lépni.

Mondjuk egy munkahely váltáson elgondolkodnék. Az jár a legkisebb veszteséggel.

Legalább megpróbálni.

Ha annyit kell dolgozni hogy mellette egyszerűen nem marad magánéletetek, az nem munkahely hanem rabszolgatartó.


Mindenesetre építsd be a mindennapi gondolkodásodba, egy ideig figyeld, mikor tudnátok esélyt teremteni egy kis kikapcsolódásra.

Ha nem gondolkodsz rajta, nem figyeled, el fog húzni mellettetek az összes lehetőség.


Most ilyen apróságokra is gondolok, hogy egy délután hagytok mindent és elmentek egyet sétálni a környéken. Nézegetitek a házakat, megbeszélitek hogy kinek melyik tetszik, milyenben szeretne élni majd ha lesz saját. Akár irreális dolgokon is lehet fantáziálni, vicces tud lenni és a közös álmodozás kiránt egy kicsit a mindennapi problémákból.

Vagy elsétáltok a közeli játszótérre, tóhoz, folyóhoz, bármi. Légnyeg hogy együtt vagytok, nem a mindennapi helyzetekben, beszélgettek, csak ti vagytok.


Szóval hajrá, legyetek kreatívak, nem csak a Hawaii nyaralás a kikapcsolódás!

2017. dec. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, már próbáltam egy csomó mindent. Nem azért "szólom le" az ötleteket, mert marhaság, vagy ilyesmi, hanem mert mostanra eléggé kétségbe estem...

Semmiképpen nem segít, hogy a páromnak az utóbbi időben ennyire sokat kell dolgoznia (régen csak hétköznap dolgozott, 5 körülig)

2017. dec. 5. 13:10
 13/18 A kérdező kommentje:

#11

Ilyesmiket néha szoktunk, most vasárnap is voltunk sétálni, de kb ennyi a közös időnk.

Az a baj, ha átmenne máshova dolgozni, ott is ez lenne, mindenhol iszonyat munkaerőhiány van :(

2017. dec. 5. 13:12
 14/18 A kérdező kommentje:
Én próbálom azért rábeszélni, hogy próbáljon meg máshol dolgozni, de ő mondja, hogy máshol ugyanez lenne, akkor minek váltson..
2017. dec. 5. 13:28
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha ilyen munkaerőhiány van, akkor kicsit bátrabban kiállhatna magáért a pasid. Most a munkáltatók kerültek a fütyi másik végére. Nem úgy van már, hogy 1 pozícióra öten állnak sorba. Most úgy van, hogy a jó szakberek válogathatnak, hol dolgozzanak. Ideje lenne ezt a górénak is finoman vázolni.
2017. dec. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mit dolgoztok, hogy nyakig koszosak vagytok? Ha olyan koszos meló, általában szokott lenni a munkahelyen zuhanyozási lehetőség.

Egyébként valóban igaza volt egyik hozzászólónak, nektek minden megoldásra van egy problémátok.

2017. dec. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"nektek minden megoldásra van egy problémátok"


Én is próbáltam több hozzászólásban tanácsokat adni, mert túl vagyok én is ilyen élethelyzeten, és szeretnék segíteni hogy más ne ébredjen túl későn. Mert borzasztó rossz dolog ha ilyen, egyébként igenis megoldható probléma miatt megy tönkre egy szép szerelem, kapcsolat.

De ugyanezt érzem, hogy a javasolt megoldásokra a "miért nem megy az úgy" a válasz.

Tenni, cselekedni sajnos senki nem fog, nem tud helyettetek.

2017. dec. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#16

Ő autószerelő, én könyvtáros vagyok. Náluk elvileg van zuhany, de az valami hidegvizes csap az öltöző egyik sarkában, nálunk meg nincs semmi ilyesmi.

Miért?


Tegnap este beszélgettünk egy nagyot, azt mondta kitalálunk valamit (nála ez nem lekoptatás, ilyenkor tényleg átgondolja aztán pár napon belül újra elővesszük a témát).


Amúgy nyilván nem direkt hozok fel mindenre egy problémát, de hát ha olyan egyszerű lenne megoldani, akkor nem írtam volna ki a kérdést, hanem megoldottuk volna már rég, de most nem tudunk ezzel mit kezdeni, ezért gondoltam, hogy tanácsokat kérek... azt hittem sejthető, hogy már próbáltunk kezdeni valamit ezekkel a problémákkal, csak nem igazán boldogultunk.

2017. dec. 6. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!