Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kaphatok olyan tanácsot,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kaphatok olyan tanácsot, hogy játszak a barátommal, ez nem fura kicsit?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy féltékeny lenne a barátom? Már régóta együtt vagyunk,de még sosem láttam rajta,hogy féltékeny lenne,nem vettem észre ennek jeleit. És rám sem volt jellemző ez, egyszer fordult elő,de még akkor nem is voltunk együtt. Régen volt. Mostanában viszont arra lettem figyelmes,hogy amikor otthon vagyunk és éppen nem egymással beszélgetünk,hanem minden elfoglalja valamivel magát akkor ha telefonozok éppen látom,hogy engem néz. Ül mellettem,úgy csinál mintha a tvt nézné,közben többször is találkozott a tekintetünk,amikor felé fordultam a telefonomat bámulta hogy mit csinálok,mit nyomkodom. Vissza írtam a barátaimnak,instagrammoztam,játékokat töltöttem,de semmi érdemleges. Aztán az is feltűnt,hogy ahányszor megjelenik a srác barátom akivel együtt csinálunk egy projekt munkát ezért heti 1x feljön hozzánk és a gépen együtt dolgozunk, közben tudunk beszélgetni,enni is. Barátok vagyunk, így nem kell legalább kimozdulnom plusszba suli vagy munka után,hanem eljön hozzám. A párom azt mondta nincs semmi baja ezzel,nem okoz neki problémát. A beleegyezését vártam,más különben nem cselekedtem volna így. Mégis amikor itt van ő a párom körülöttünk sündörög, bejön a szobába, 10 percenként bedugja a fejét a szobába. A laptopon dolgozunk,beszélgetünk. Nem történik semmi, csak pár órát szokott lenni. A barátom mégis jön valami ürüggyel csak hogy velünk legyen. Hoz egy pohár vizet, pont akkor kell megcsinálnia a redőnyt, vagy könyvet keres a polcon hogy kimenjen utána olvasni a nappaliba. (Hát persze) vagy csak bejön megkérdezni,hogy miujság? Nem zavar,ha ott van körülöttünk, de miért csinálja ezt? Bármikor csatlakozhatna a beszélgetésbe! Kérdeznie sem kell!! Üljön le,beszélgessünk közben, vagyis azután miután dolgoztunk valamennyit a gépen. Nagyon lassan haladunk, kb bármit mondhatok,írhatok átvan javítva minden. Nos ez az amire felfigyeltem és igazából a barátom is mármint az osztály társamnak is feltűnt,hogy "ellenőrízget" bennünket. Ilyenkor eleinte kínos csend volt,de most már azért is próbálok nem figyelni a páromra,hogy ne hozzam zavarba. Szerintem valami bántja vagy mi a fene van vele? Nem szokott ilyen furán viselkedni! Meg bámulni? Azt nézi,hogy mit csinálok a telefonomon? Úgy megnyúlik a nyaka és akkora lesz mint egy zsiráfnak. Gondoltam beszélek vele,megkérdezem hogy miért ilyen,baj van-e? De képzeljétek a héten ezt elmeséltem a pszichológusomnak aki azt mondta NE mondjak semmit,ne kérdezzek a barátomtól semmit. A barátom szedje össze a bátorságát és mondja el,ha valami bántja,de ne én kezdeményezzem most a beszélgetést. Fura így az egész. Tulajdonképpen azt tanácsolta nekem a hapsi,hogy "játszak" vele kicsit hadjam magában örlődni, néma gyereknek anyja sem érti a szavát. De megvan róla gyöződve,hogy igen..ő féltékeny! Amint hajlandó ezt közölni velem elém állva akkor legyek nyitott egy beszélgetésre,de addig ne foglalkozzak vele. Szerintetek is ez a jó megoldás? Lehet nem is féltékeny csak valami más zavarja? Szerintem beszélnem kéne vele,eddig is mindent megbeszéltünk..
2017. dec. 9. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most ebben mi az eget rengető probléma? Lehet hogy féltékeny, megesik, de örülj hogy nem csinál jelenetet, inkább magában őrlődik.
2017. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Személy függő. Ha én pl nem tartom ezt féltékenységnek,vagyis nem így fogom fel,akkor sose fogok elé állni,hogy féltékeny vagyok. Viszont ez téged zavar.

S mit teszel ha sose áll elő ezzel? Akkor eltűröd a számodra zavaró viselkedését hónapokig,évekig?

2017. dec. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom,hogy féltékeny legyen. Mert az egyértelműen arra utal,hogy bizalmatlan is. Nem bízik bennem.
2017. dec. 9. 11:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Abban semmi jó nincsen,ha magában örlődik. De mégis azt a tanácsot kaptam,hogy ebben most hagyjam magára. Ne kérdezzek semmit tőle, viselkedjek úgy ahogy eddig. Na oké de nem változik semmi. Ő sosem volt még féltékeny,fura lenne,ha pont most kezdené el. Nem igazán tudom,hogy mit kéne tennem.
2017. dec. 9. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha eddig mindent megoldott a beszélgetés akkor tedd azt. Vagy kérd meg a pszichológust,hogy támassza alá valami érvel azt,hogy miért ne beszéld meg a pároddal azt,ami zavar.

Mégis csak te ismered őt igazán.

2017. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy féltékeny. És akkor mi van? Nem jelenti azt hogy nem bízik meg benned. Van a féltékenységnek egészséges formája is. Ha egyáltalán nem érdekelné hogy mikor mit csinálsz és kivel akkor meg az lenne a baj hogy nem szeret.

Egyébként nembiztos hogy rád féltékeny csak szeretné tudni hogy myomul-e rád a barátod.

Gondolom ha neki lenne barátnője aki feljár hozzá téged sem hagyna teljesen hidegen.

2017. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pszichológusodhoz mihamarabb kezd el nem járni. Nincs elég elme ismereti tudása, hogy normálisan segítsen átlagnak.


Mihamarabb beszéld ezt meg vele, hisz tapasztalod ezt, szereted őt, jót akarsz, így amint van AKÁRMI, egyből isteni kötelességed jelezni, megbeszélni, hogy jobban megértsétek egymást, jobb legyen mindünknek.

2017. dec. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!