Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos volt a barátom kiakadása?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos volt a barátom kiakadása?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, mind a ketten keresünk, de azt tudni kell, hogy volt, amikor nem volt munkám, mégis kijöttünk havi 250 ezer forintból, ami a párom fizetése. Én most 150 ezret keresek. Úgy beszéltük, hogy közös kasszán vagyunk.

Megbeszéltük, hogy karácsonyra veszünk egy új, közös számítógépet, mert mindketten "kockák" vagyunk. Ráadásul ő kapott bónusz pénzt is, így ő decemberben 450 ezer forintot kapott. A számítógép 220 ezer forint volt mindennel együtt.

Azt mondta, hogy én már ne vásároljak semmit, merthogy spóroljunk a karácsony miatt. De én mondtam neki, hogy szeretnék majd azért venni egy új táskát meg egy ruhát (összesen 30 ezer forint), amiben majd megyek karácsonyi partyra. Azt mondta rá, hogy oké.

Aztán amikor hazavittem a cuccokat teljesen kiakadt, hogy nem ezt beszéltük meg - gondolom elfelejtette, hogy megbeszéltük... és hogy én mennyi pénzt költök, meg hogy nem tudja miből fogunk kijönni ebben a hónapban, mert neki már csak 40 (!!!) ezer forintja van! Úgy hogy a lakbér meg a rezsi együtt volt 70 ezer forint, ráadásul én is odaadtam még 50 ezer forintot! Aztán már kitalálta, hogy amúgy a számítógépet is nekem vette, mert én akartam annyira, ő nem is akarta megvenni! Meg hogy akkor fizessem ki a felét, de amit odaadtam 50 ezer forint az nem számít, mert abból kaját vettünk meg a rezsi lett kifizetve! És kérdezem, hogy ha 110-et adtam volna, akkor abban mi lett volna a különbség, arra azt mondta, hogy azt akkor el tudta volna tenni!

Persze amikor én kérdeztem, hogy hova lett az ő részéről a pénz, akkor csak annyit mondott, hogy kaját vett belőle, de hát itthon soha nem volt kaja, max ha én vettem! Meg abból tankolt. De már ez volt előző hónapban is, hogy eltűnt a pénz, én akkor azt mondtam neki, hogy nem fogom levenni! Hanem ha megyünk vásárolni, akkor fizetek.


2017. dec. 12. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy volt, sőt, valahova elcsúszik részéről a pénz..:D

Ez a hiszti inkább a részéről más okból volt.

Tudod, az kiabál elsőnek és vergődik, akinek ég a háza.

Ezen gondolkozz el...

2017. dec. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Tehát 500 ezerből gazdálkodott. Vett egy számítógépet, maradt 280 ezer. Lakbérre és rezsire elment 70 ezer (jó olcsó a lakbér), elvileg 210 ezernek kellene lenni, de csak 40 van. Tehát 170 ezer forint elment kajára meg tankolásra.


Figyelj, ez a közös kassza nálatok nem működik, legyetek külön!

2017. dec. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Remélem erre járnak a nagy közös kassza pártiak. Ezért nem megyünk közös kasszára. Beszéld meg vele hogy mivel ebből vita van nyissatok egy számlát (vagy nevezzetek ki egy cipős dobozt, borítékot stb.) amibe mindenki beleteszi a lakbérre valót és egy másikba a kajára valót így nincs vita abból ki mit mennyit stb és nem kell folyton elosztani a bevásárlás után a pénzt és a maradékból mindenki azt vesz amit akar ha valamire külön gyűjteni akartok akkor annak külön számla/boríték. Nálunk ez így fog menni ha összeköltözünk épp az ilyen viták elkerülése végett.
2017. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell közös kasszán lenni akkor.

Hónap elején mindenki tegye le a lakbér felét egy borítékba és a rezsi felét is.

A kajánál nálunk úgy szokott lenni, hogy elmegyünk egy hónapban kétszer egy nagybevásárlásra. Nyilván ezeket is felezzétek.

Ha a munkába menet bekap valamit vagy ilyenek, azt fizesse a saját részéből.

Ugyanúgy te is, ha magadnak veszel valamit, fizess te.

Ha valami nagyobb értéket vennétek, akkor beszéljétek meg előtte korrekten, hogy akkor közösen veszitek vagy sem.

Utólag kijelenteni, hogy mégis fizesd ki a felét hatalmas tahóság.

Amúgy nekem kicsit gyanús, hogy ennyi pénz eltűnt neki, ráadásul előző hónapban is.

Ismerek egy férfit, aki a volt felesége mellett kb 2-3 milliót gyűjtött össze titokban egy bankszámlán. A mostani párja mellett is pakolgatja sunyiban a pénzét, azért nincs neki sosem.

De akár az is lehet elkölti olyanra a tiéd, amiről nem akarja, hogy tudd.

Közel 200 ezer nem megy el kajára és benzinre szerintem. Főleg, hogyha te abból a kajából semmit nem láttál.

2017. dec. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem a közös kassza hibája, hogy a barátja fogyatékos. vagy mindenki fogyatékosnak nézi a barátját, azért nem akar közös kasszát?
2017. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!