Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet erőltetni a kommunikációt közöttünk?

Figyelt kérdés
Együtt élünk párommal pár éve már elvagyunk, kisebb nagyobb nehézségek után. Viszont mostanság többet veszekszünk apróságokon is, gondolom már mindenki fáradtabb vagy nem tudom.. Viszont a legnagyobb gondom az, hogy nem lehet vele kommunikálni. Nem tudom vele megbeszélni a dolgokat. én olyan típus vagyok, hogyha valami bánt vagy történt akkor elmondom és megbeszélem a párommal. Ő viszont nem... És mikor gondok vannak akkor húzza a száját és forgatja a szemeit, hogy hagyjam már békén, fáradt, majd máskor megbeszéljük. és ez így megy napokig hetekig míg nem bírom tovább és kiakadok majd összeveszünk. érdektelennek érzem. persze én megértem hogy fáradt hiszen 10 órákat dolgozik kemény fizikai munkával. de ha hazaér nem is kell csinálnia semmit mert én mindent elintézek otthon is a melo után, csak pihennie kell. de olyan nyűgös és hisztis hogy nem tudom elviselni. kiakad ha jönnek hozzánk a barátok kiakad ha én megyek. kiakad ha családi összejövetel van, és sorolhatnám.. semmi nem jó neki. a szexről meg ne is beszéljünk. fáradt így hiába próbálkozok nála bármikor bármivel, kiakad hogy miért nem tudom békén hagyni. nem csal meg ez biztos ő ilyen viszont a kapcsolatunk elején teljesen más volt. gondoltam hogy megváltozik az ember, na de kell egy kapcsolatban az is hogy beszélgessetek romantikázzatok néha, szexeljetek és ne csak heti 1x vagy kéthetente. nekem az kevés. szóval nem tudom hogyan lehetne vele leülni és átrágni a dolgokat. hétköznap hagyjam békén és ne is szóljunk egymáshoz? de az úgy nem jó. kezdek belefáradni az állandó próbálkozásba.....
2017. dec. 13. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Szét kellene válnotok egy időre...

És utána minden kiderül egy idő után hogy

-mindkettőtöknek jobb egymás nélkül csak nem mertétek meglépni

vagy

-egy idő után egymás nyakába estek sírva és mindketten bevalljátok hibáitok egymásnak.

2017. dec. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már volt egy ilyen időszak, kb 4 hónapig nem voltunk együtt. Végül rájöttünk hogy szeretjük egymást és hiányzik a másik. Éreztem akkor újra, hogy igazán akar engem. Odafigyelt rám és boldog voltam... de újra olyan lett mint előtte.... ezért nem tudom, hogy mi legyen.... pedig alapból jól megvagyunk, éldegélünk, de hiányoznak dolgok. csak lehet, hogy egy másik kapcsolatban is lenne valami gond sőt. mindenhol van. és senki sem tökéletes.. csak pont a legfontosabb dolgokkal vannak problémák. a kommunikációval és a szexel..
2017. dec. 13. 08:12
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Pedig ezt csak kommunikációval lehet megoldani.
2017. dec. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nos, ha két ilyen fontos összetevővel (kommunikáció és szex) vannak gondok, akkor vajon mi működik jól? Szerintem ezek azok a problémák, amik miatt nem kellene tovább erőltetni ez a kapcsolatot...
2017. dec. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen jól érzed...de a kommunikációt nem lehet erőltetni. Ha te akarod, ő meg nem, akkor nincs megoldás. A szex is ilyen. Két ember kell hozzá. Én is " szünetet" javasolnék, de az nem jött be. Ha így marad, szét fogtok menni, tudatosítsd vele
2017. dec. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
https://www.youtube.com/watch?v=fK7jbaUc8nA Ajánlom figyelmedbe. Nálunk nagyon sokat segített, miután tudatosítottuk a "semmi doboz" létezését. Fontos a kommunikáció, de ha állandóan problémázol és szájmenésed van, azzal minden pasit kikészítesz. Ne akarj mindig mindent megbeszélni. A férfi nem fecseg, hanem cselekszik.
2017. dec. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A te életed, te tudod mit csinálsz.

Én a leírtak alapján ezt nem erőltetném tovább.

Legalábbis én hosszú távra tervezek a párommal. Ha ilyen lenne amiket írnál..Hát a fene se vágyna erre hosszabb távon.

Nem tesz érte semmit, hogy téged megtartson és hogy egyáltalán boldog legyél.

Te kiszolgálod, próbálsz a kedvében járni, próbálod megbeszélni a dolgokat és helyre hozni.

De ezzel egyedül vagy sajnos a leírtak alapján, ő nem tesz semmit ezért a kapcsolatért. Biztos kényelmes, hogy van otthon mindig kaja, kimosod a ruháit meg ilyenek. Néha szex is van.

És kész. De egy kapcsolat nem erről kéne , hogy szóljon.

Ha nem teszitek egymást boldoggá már jó ideje, akkor szerintem ideje lenne ezt abbahagyni.

Nem mondom, hogy most egy más kapcsolatban évek után is rózsaszín köd lenne!! De lehet tenni érte, teljesen más, ha mindketten dolgoztok a kapcsolaton.

A 10 óra fizikai munkát megértem, hogy fárasztó és utálja, nincs kedve semmihez utána. De akkor miért nem vált munkát? Engem is megviselt az ilyen munka, úgyhogy megfogadtam, hogy soha többet nem fogok 8 óránál többet dolgozni egyhuzamban. És igyekeztem olyat keresni, amiben nem fáradok le teljesen, ami mellett marad életkedvem.

Mert így mindekinek szar, neked is, neki is.

2017. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

>Viszont mostanság többet veszekszünk apróságokon is, gondolom már mindenki fáradtabb vagy nem tudom.


Nem. Ez tipikus tünete annak, hogy a kisebb-nagyobb problémákat nem oldjátok meg, ezért kezdenek felgyűlni és kihatni a mindennapokra. A problémamegoldáshoz két ember között elengedhetetlen a kommunikáció. Ha ez nem megy, a kapcsolat NEM fog működni. Ez nagyon fontos.


Ha nem megy a kommunikáció, akkor per pillanat ez a legsúlyosabb problémátok, beszéljetek erről. Csak nyugodt, kulturált körülmények között beszélj vele, mihelyt sértődés, dac, düh merülne fel, avatkozz be, tudasd, hogy nem bántani akarod, hanem azt, hogy működjön a dolog közöttetek, és kérj ebben segítséget tőle. Próbáld meg kifejezni neki a kommunikáció fontosságát, értenie kell, hogy enélkül nincs kapcsolat.

2017. dec. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mióta vagytok együtt korotok?


Szerintem ha ennyire érdektelen akkor át kell gondolni mennyire kölcsönös ez a szeretet..

2017. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ugyanebben a cipoben jarok en is. Nem tudunk semmit sem megbeszelni. HA baj van szeretnek rola beszelni nem lehet.. Fogadjam el,hogy ez van majd lesz jobb is vagy nem. Több hónapja nem szexeltünk, nemjárunk sehova. A barátnőimet már elmarta mellőlem, a családommal is probalkozott.


Én a szakítás mellett döntöttem!

2017. dec. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!