Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan csináljam, hogy ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan csináljam, hogy ne törődjek azzal, mennyit iszik a barátom?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz.


Szerintem túl sokat iszik... egy átlagos héten 2-3 alkalommal biztosan sörözik és sosem áll meg egy korsónál, de matt részegre sem issza magát. Most viszont haza utazott jó messzire a haverjaihoz és a családjához majd' 3 hétre, és mióta ott van (3 napja), folyamatosan iszik, mert hát ez is meg az is meghívja egy-egy italra. Náluk ott ez a szokás egyébként abban a közösségben - sör nélkül nem lehet összeülni.


Én szinte absztinens vagyok, nem szeretem az alkohol ízét, úgyhogy kerülöm.


Másrészt nagyon kiábrándító, amikor meglátom azt az eltompult, buta tekintetet, amit az alkohol okoz az embernél, és onnantól kezdve egy szavát sem hiszem el a barátomnak. Nem is önmaga olyankor. Visszataszító, férfiatlan számomra. Többször kértem, hogy ittasan ne hívjon, mert nem érdekel, akármit is akar mondani.


Harmadrészt természetesen féltem őt az utal okozta szervi károsodásoktól, illetve a részegen elkövetett meggondolatlanságoktól.


Ez utóbbit utálom a legjobban. Nem akarom, hogy érdekeljen, mi van vagy mi lesz vele ilyenkor, hiszen magának okozta, és nem tudok változtatni azon, ha ő alkoholistává akar válni.


Az előbb is felhívott a sokadik sör után, én meg fogcsikorgatva hallgattam a baromságait. Semmit nem mondtam neki, mivel nem akarom elrontani a jókedvét. Ha csak néha inna, akkor a mostani ivászattal nem lenne semmi problémám.


Hogyan érjem el, hogy egyszerűn csak élvezzem az együtt töltött időket és ne rágódjak az ivási szokásain?


Nem élünk még együtt, de nem is tudom, hogyan fogom elviselni, ha ittasan akar majd hozzám bújni éjszaka. Nem fogom pesztrálni őt, az biztos.


Ő 25 éves, én 24.


2017. dec. 15. 22:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Most, hogy belegondolok, nem is tudom, hogy pontosan miért gyűlölöm, ha iszik. Van itt pszichiáter? :D
2017. dec. 15. 23:01
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy józan életű pasit. Nekem a barátnőm csinálta ezt, bár nem ennyiszer ivott, de amikor igen, sokkal komolyabban. Én meg azt untam meg, hogy hazavinni, hánytatni kellett.
2017. dec. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi, de más ötlete valakinek esetleg?
2017. dec. 15. 23:04
 4/17 anonim ***** válasza:
20%

Mondanám, hogy igyál vele, de hát nem szereted az ízét, így nincs mese, neked csak a pálinkás tampon jöhet csak szóba. :)

31/f

2017. dec. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%

Csak kíváncsiságból mégis hány sört iszik meg, hogy pesztrálnod kéne? Vagy mi az az állapot nála amikor már kifejezetten zavar?


Ha idegesít hogy piásan magyaráz egyszerűen beszéld meg vele, hogy olyankor nem vagy rá kíváncsi és ha hív nyomd ki.


Neveld magad, vagy őt. De szerintem egyszerűbb és előremutatóbb is ha magad neveled (hacsak tényleg nem alkoholista, bár szerintem túlliheged), pl. ahelyett hogy ilyen hülyeségeken rágódsz egyszerűen csinálj valami mást, kösd le magad.

2017. dec. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
#1 hadd találjam ki, családban piált valaki vagy ismeretségi körben és olyannak tette ezzel tönkre az életét akit te szerettél. (feltételezve, hogy nem vagy teljesen párhuzamos a saját érzéseiddel mondjuk egy nagybácsira vagy jó barát szüleire tippelnék)
2017. dec. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Úgy értettem azt, hogy nem fogom pesztrálni, hogy ha többet fog inni, akkor nem fogom a "nagy-nagy megértésemmel" támogatni őt ebben, ahogy általában egy alkoholista családtagja teszi. Hanem elhagyom.


Igen, voltak alkoholisták a családomban, emiatt undorodnék ennyire a bódult állapottól? Tény, hogy anyámat nem is tekintem az anyámnak, és van is egy párhuzam közte és a barátom közt, ha isznak. Mindketten előszeretettel ba..dmeg-olnak olyankor.


Jé, talán emiatt. Anyám iránt valóban gyűlöletet érzek a mai napig, ezt az érzést nem sikerült kiiktatnom magamból. Szóval egy egysejtű szintjén vagyok, hiszen ha a barátom részeg, akkor anyám jut róla eszembe és emiatt utálom őt olyankor. Csodás, hogy milyen egysíkú vagyok. :D De remélem, ez nem ilyen egyszerű.


Másik kérdésre válaszolva: a barátom sehova nem tud beülni anélkül, hogy ne sört inna, az a mániája. Mint írtam, egy korsó nem is elég neki. Az életének szerves része a sör. Ennek normálisnak kéne lennie? Iszik, ha örül, ha szomorú, ha eredményes napja volt, ha stresszes napja lesz másnap, ha szerinte megérdemli, ha vigaszra vágyik... állandóan talál okot a sörivásra.

2017. dec. 15. 23:25
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, és nem is akarok rádijeszteni, de olvass utána a magasan funkcionáló alkoholistáknak (high functioning alcoholic). Lehet, hogy tényleg túl sokat iszik a barátod, ezt így látatlanban nehéz megmondani, de te nyilván jobban rálátsz a dologra. Nekem is sok olyan ismerősöm van, akik amúgy teljesen átlagos életet élnek, de mindig találnak alkalmat az ivásra, de ez annyira a kultúránk része, hogy sokszor nehéz megmondani, hogy mennyire számít normálisnak és hol a határ. (Főleg, hogy nem ugyanazok a szokásaik, mint azoknak a tipikus alkoholistáknak, akik a reggelt 1,5 deci keverttel indítják.)


Ha amúgy részegen hajlamos meggondolatlanul vagy agresszívan viselekedni, akkor teljesen megértem az aggodalmadat. Az én apám sokat ivott/iszik, én például viszolygok a vele egykorú ittas férfiaktól. Én sem tudom, hogy miért, és nem is sikerült ezt "kinőnöm" az évek során.


Mást nem tudok tanácsolni, csak azt, hogy amikor jónak látod a szitut, akkor mondd el neki, hogy téged zavar, ha iszik (az okait is, ha sikerül őket összeszedni). Ha esetleg úgy látod, hogy illenek rá a magasan funkcionáló alkoholisták jellemzői, akkor mutasd meg neki a cikkeket, beszéljetek erről is. Te nem mondhatod meg neki, hogy mit csináljon, és nem is kényszerítheted semmi olyanra, amit nem akar, de lehet, hogy sikerül átbeszélnetek a helyzetet, és ha szükségesnek látja, akkor ő is változik.

2017. dec. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Te MAGADNAK keresel pszichiátert, hogy el tudd fogadni, hogy a barátod alkesz?

Neki kellene inkább, hogy kigyógyuljon.

Én is így kezdtem, ahogy ő... ez csak rosszabb lesz - gondolom ő nem érzi problémának, ahogy sokáig én se.

2017. dec. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Hát ne haragudjatok, de a heti 2-3 alkalom sörözés nem olyan nagy cucc... Ennyi nekünk is legurul párommal, mégsincs semmilyen függőségünk vagy alkohol problémánk. Ha meg távoli rokonokhoz megyünk nálunk is ez van, mindenkivel inni kell 1-2 sört. Ettől senki nem lesz függő, egy beszélgetés mellé jól esik.

Annyira se bízol a párodban basszus, hogy értelmes embernek gondold, aki részegen se ugrik le a hídról... Részegen is csak azt teszi, amit alapból is megtenne. Itt nem az alkalmankénti iszogatással van a baj, hanem hogy baromira nem illetek össze, és kicsit sem bízol meg benne. Egy baromnak gondolod aki iszik egy kicsit és máris megöli magát vagy börtönbe kerül.

2017. dec. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!