Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem mond fel a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem mond fel a párom, ha utálja a munkahelyét? Én kérhetem, hogy mondjon fel?

Figyelt kérdés

7-től 16:30-ig dolgozik hivatalosan.

Esténként esik haza majdnem minden nap (ha pár napra előre szól, és valami fontos indoka van, akkor 6 körül eljöhet, amúgy inkább 7-8), és vannak napok, mikor 9-10 között ér haza, mert mennie kell a főnökkel Pestre, és nem képesek 4 előtt indulni - ilyen hetente, kéthetente van átlagban, van hogy gyakran (pl ünnepek előtti héten egyik nap 8-kor, másik nap fél 11-kor ért haza)

Minden második szombaton dolgozik.

Karácsonyra csak ő nem kapott plusz pénzt az összes alkalmazott közül. A túlóra néha ki van fizetve, néha nem, a főnök hangulatától függ. Fizetésért minden hónapban 1 hetes huzavona van, hogy adja már oda. Ha szabira megy, akkor azokra a napokra fele pénzt kap.

Most télen egy fűtetlen csarnokban dolgozik.

A főnöke úgy beszél vele, ahogy kultúrember a kutyájával se.


Majdnem minden nap úgy jön haza, hogy elege van, felmond. Aztán másnap mégis visszamegy, és csinálja, hagyja magát rángatni.

Van egy másik hely, ahol nagyon szívesen látnák mint alkalmazottat (már beszélt velük egyszer, mikor nagyon felhúzta magát), ott 4-kor még mindenki befejezi a dolgát amit épp csinál, aztán bezárják a boltot. Hétvégén soha nem dolgoznak. Korrekt a főnök, minden szabályosan működik, időben van fizu, és annyi amennyinek kell lennie, és jó fej is az illető, együtt jártak suliba régen a párommal, ismerik/bírják egymást.

Csak ott 20ezerrel kevesebbet kapna. (Amit egyébként már mondtam a páromnak, hogy ha ezen múlik, emiatt az összeg miatt nem akar ott dolgozni, akkor adok neki ennyit minden hónapban, és akkor anyagi oka nincs)


Szerintetek mi az oka annak, hogy ennyire ragaszkodik a rossz munkahelyéhez?

Nem egyedi eset, rengeteg ilyet látok a környezetemben, hogy valaki rühelli a munkahelyét, szidja naponta mint a bokrot, lenne más lehetősége, mégse vált.. Miért?? (Kérdeztem őt, de egyszerűen nem tud választ adni)


A másik pedig: szerintetek megkérhetem rá, hogy váltson munkahelyet? Se neki, se nekem, se a kapcsolatunknak nem jó ez így, hogy este esik haza, idegesen/fáradtan..

Persze már beszéltünk erről sokat, tudja mit érzek, de még nem kértem konkrétan erre...

Hogyan kellene tálalnom?


2018. jan. 2. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne egy munkaügyi pert akasztani a kedves főnök nyakába. Soha nem értettem, hogy emberek hogy engedhetik, hogy ennyire megalázzák őket.
2018. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan beszélhetsz vele. Megkérheted, hogy váltson munkahelyet, de nem kényszerítheted rá.


Egyébként szerintem azért nem mond fel, mert nem akarja, hogy mások azt lássák, hogy feladja. Hülye indok, de valószínűleg ezért van.


22/N

2018. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Javaslatot tehetsz, meg is tetted.

Ha nem tudjátok megbeszélni, akkor nem kérheted.

2018. jan. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1

Igen, már rég megtettem volna, csak az a baj, hogy ez az undormány papíron ugyanaz a cég, mint amit a párom rokonai vezetnek. (Külön telephely, nincs közük egymás dolgaihoz, a párom rokonai korrekten vezetik az ő részüket, csak közös maga a cég a párom főnökével, aki valami barátjuk és jó ötletnek tűnt közös vállalkozásba fogni)

Már rég feljelentettem volna a fenébe az egész kócerájt, de a párom rokonait nem akarom megszivatni.

2018. jan. 2. 14:04
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a 20ezer különbözet miatt tartja magát. Azért az már nem pár ezet ft, a költségvetésben megérzi az ember.

Viszont, ha a másik helyen 4-kor végez, több lenne a szabadideje, amiből akár másodállásra is áldozhatna, és még jobban is járhatna. Úgy, hogy még mindig több szabadideje marad mint jelenleg.

Továbbá, nem lenne megalázva, nem lenne stresszes, ami hosszútávon nem mindegy.

2018. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

- felajánlottam neki, hogy kipótolom neki

- nincs rászorulva, a fizetése nagyrészét így se költi el adott hónapban

- a "szabi miatt kevesebbet kapsz" mentalitás miatt itt van, hogy lényegében kevesebbet kap kézhez a hónap végén, mint amennyit ott kapna.

2018. jan. 2. 14:17
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

"- felajánlottam neki, hogy kipótolom neki

- nincs rászorulva, a fizetése nagyrészét így se költi el adott hónapban "


Ez természetesen szép dolog hogy felajánlottad neki,

de én sem fogadnám el. Bár azt nem írtad hogy ki a ffi és nő a történetben, de én ffiként nem fogadnám el hogy a párom segítsen ki anyagilag. Én is inkább tűrnék.

Még akkor is ha nem költöm el mindet, hiszen mindig van mire gyűjteni.


Viszont az utolsó érv valóban elgondolkodtató. Ha a szabadságok miatt kb. ugyanott van anyagilag, akkor nem értem.

Talán fél az új környezettől, új kihívásoktól?

Igazából én is olyan vagyok hogy inkább tovább tűrök, mert nem viselem jól az új környezetet meg azt hogy újként full hülye vagyok az új munkához.

De amiket írtál, már messze a "kilépés-ingerküszöböm" felett vannak.

41f

2018. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

>Se neki, se nekem, se a kapcsolatunknak nem jó ez így, hogy este esik haza, idegesen/fáradtan..


Ez a lényeg, én leginkább ezt hangsúlyoznám ki neki. Nem tudom, ő milyen ember, de sokan támadásnak veszik azt, ha konkrétan megkéred őket ilyesmire, mert ezzel egy kiélezett döntéshelyzetbe kényszeríted őket. Szerintem próbáld meg megmutatni neki, hogy mennyire káros a helyzete, és próbáld meg megérteni, hogy pontosan mi az, ami miatt nem mond fel, tulajdonképpen miért ragaszkodik a munkájához. A 20 ezer forint ebben az esetben még akkor sem sok, ha amúgy nem vagytok elengedve, hiszen rühelli azt, amivel gyakorlatilag a legtöbb időt tölti életében... Szóval segíts neki észrevenni, hogy (valószínűleg) teljesen értelmetlen maradnia, ragaszkodnia.

2018. jan. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hogy ha nem változtatsz, akkor ne fáj eléggé.

Nem értettem sose az ilyen embereket, nekik mi a jó abban, hogy gyomorgörccsel mennek dolgozni. Bármennyi is a fizetés, ez nincs megfizetve.

2018. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

A legtöbb ember nem szeret változtatni. Tudod, van a mondás a békával a lassan melegített vízben...

Nekem is volt ilyen exem, majdnem bele bolondultam hogy csak szidni tudta a munkatársait meg durcizni mert én 2x annyit kezdtem el keresni mint ő. Szerencsére szétmentünk.


Szerintem őszintén mondd el neki a pro és kontra érveket.

Pl. másik hely miért jobb, ez miért nem jobb.

De kényszeríteni nem fogod tudni. Oké, hogy férfiúi büszkeség, de ez már férfiúi balfékség. Az a 20 ezer ft nem pénz havonta a nyugalomért, kevesebb stresszért.

2018. jan. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!