Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kérlek véleményezzétek. Csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérlek véleményezzétek. Csak fellángolás?

Figyelt kérdés
A párommal 3,5 éve vagyunk együtt, ő az első komoly kapcsolatom, előtte mind pár hónapig tartott. Mikor összejöttünk úgy éreztem ő az igazi. Több, mint 1 éve együtt élünk, pár hónapja viszont közösen vettünk egy házat, hitel is kellett és bevállaltuk a csok-ot is, papíron (lagzi meg semmi nem volt még, idénre terveztük) összeházasodtunk, mivel feltétel volt. Nem volt ezzel gondom, hisz úgy gondoltuk ez idővel amúgy is megtörténne,max. picit csúszik a dolog. Tehát elég komollyá és bonyodalmassá vált az egész kapcsolat, közös hitel, közös élet stb. A bökkenő, hogy olyan, mintha megszokottá vált volna, mintha szobatársak lennénk akik néha szexelnek. Nincs tűz,semmi. Próbáltam vele erről beszélni,de jön a "sok a munka,fáradt vagyok,most épp ez van az van" duma.Biztos, hogy szeret, csak nekem több kéne, de nem ért meg. Van egy férfi akit régebb óta ismerek, a férjem előtt viszonyom volt vele, semmi komolyabb,a kémia az 2000% köztünk, akkor úgy éreztem nem állok készen rá, ő pedig nagyon akarta. Az évek alatt egyre kevesebbet beszéltünk, de most egyre többet gondolok rá, sőt, éjjel nappal rá gondolok,pedig nemrég neki is lett kapcsolata. Nagyon bánt, nem tudom befolyásolni a gondolataimat. Nem tudom, hogy komolyabbat eltudnék e vele képzelni, de a testiségekre nagyon vágyom. Korán házasodtam? Nem éltem ki magamat? Nem akarom tönkretenni az életem, kavarognak a gondolataim és nem tudom mi a megoldás.
2018. jan. 7. 17:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem, ez a problémák elől történő elfutás tipikus esete. Az, hogy most valami nem úgy megy, ahogy eddig, nem jelenti azt, hogy el kell dobni ami van és másikat kell keríteni. A párod miért fáradt, miért sok a munka - csak nem a hitelek miatt feszültebb, idegesebb? Ezeket meg kell beszélni és valahogy túl kell lépni rajtuk, különben mi értelme közös jövőt építeni, ha a jelen is ingoványos talajon áll?


Te meg gondolkodj el azon, hogy miért csak pár hónapos kapcsolataid voltak eddig! Nem lehet, hogy korábban is inkább elfutottál a problémamegoldás elől? Másrészt simán benne van a pakliban, hogy ha nem ezzel a másik férfival, akkor egy harmadikkal lesz meg a "2000%-os kémia" és azzal mondjuk le is fekszel, pont azért mert egyszerűbb így megoldani a problémát.


Nem bántani akarlak, csak segíteni, hogy más szemszögből is lásd a magánéleted.

2018. jan. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezaz, hogy nem akarom eldobni ezt az egészet. A hitellel pedig hülyén hangzik, de szerencsénk van, nem hinném, hogy bántja a csőrét. A legnagyobb probléma én úgy gondolom az, hogy nem tudunk beszélni, senki felé nem nyílik meg mélyebben. Ha felhozom az érzéseimet, hogy beszéljük át mi miért nem stimmel, szó szerint leterel, hogy ne beszéljem be magamnak a hülyeséget, nincs semmi gond stb. Hisztinek véli, ha én valamit úgy gondolok nem stimmel, azt hiszi vitát akarok provokálni, pedig nem. Már nem merem neki felhozni, hisz az átbeszélésből szövődnek a veszekedések. Vagy tényleg úgy gondolja, hogy semmi baj nincs, vagy a szőnyeg alá söpri, egyik sem jó.
2018. jan. 7. 17:37
 3/16 A kérdező kommentje:
Kacifántos lett a válasz, de úgy érzem el kell nyomnom a gondolataimat, érzéseimet, csak hogy ne vitázzunk.
2018. jan. 7. 17:39
 4/16 anonim ***** válasza:

@2: Ez korábban hogy működött? Akkor nyíltabb volt vagy akkor is ilyen zárkózottan állt a dolgokhoz? A házasságkötésetek óta változott meg?


Azért egy házasságban nem úgy működik, hogy nem beszélik meg azt, ami egyik vagy mindkét felet bántja - ez hosszabb-rövidebb távon fel fogja őrülni a kapcsolatotokat.

2018. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem azóta, ő mindig is ilyen típusú volt, sosem lelkizik, a problémákat meg nem akarja észrevenni. Vagy neki ez így jó? Furcsa, hogy nem érzi, hogy mennyit változott a kapcsolatunk...
2018. jan. 7. 17:45
 6/16 A kérdező kommentje:
Pont ettől félek, hogy felfogja őrölni az egészet bizonyos időn belül. Legalábbis engem biztosan, hogy nem beszélhetek az érzéseimről vita nélkül, mert nem érti meg. Lehetséges, hogy én gondolom túl, de sokkal érzelmesebb jellem vagyok és hiányzik az az izgalom ami az elején volt. Vagy az, ami ezzel a férfival régen. Úgy gondolom nem a 3. személy hiányzik, hanem maga az érzés ami nincs... Mit lehet ilyenkor tenni?
2018. jan. 7. 17:48
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

Szerencsétek van a hitellel?! Ne nevettess!

- azért házasodtatok, hogy hitelt kapjatok

- azért gyártotok majd gyerekeket, mert a hitel feltétele - időre és darabszámra pontosan

- nincs tűz, olyan mintha szobatársak lennétek - 1 éves együttélés után

- van viszont másik férfi, akivel "2000% a kémia", ahogy te fogalmazol


Gondold át, amit leírtál, Kislány!

Szerinted még mindig olyan jó a közös élet, közös CSOK kombó?


(ne legyen igazam, de mennyi ilyen bedőlt csokos hitel lesz pár éven belül a felelőtlen idióták háza táján.....)

2018. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A házasodás előre hozatala történt a csok miatt, nem ez volt ma az ok, de ezt leírtam.

A gyermekvállalást pedig köszönöm, hogy tudod helyettünk, hogy mit mikor hányat terveztünk.

A szerencsés hitel alatt pedig azt értem, hogy a munkahely és a havi x jövedelem miatt sokkal kedvezményesebb opciót választhattunk, mint a többi, de jó, hogy te ehhez is nagyon értesz. Szó sem volt itt nevettetésről, erre gondoltam, mert bár annyira szerencsések nem voltunk, hogy nélküle vehessünk házat, de nem vagyunk adóssággal felhalmozva és vállalható a havi törlesztő. De köszi a válaszod, remélem nem vagy mindenkivel ennyire ellenséges.

2018. jan. 7. 18:02
 9/16 anonim ***** válasza:

@6: De ezek szerint olyan érzést hiányolsz, ami már a házasság előtt se volt meg - akkor miért házasodtatok össze? Miért vállaltatok hitelt és csok-ot, ha a kapcsolatotok érzelmi alapja bizonytalan?


A problémáitok innentől kezdve csak szaporodni fognak és úgy nem tudjátok megoldani őket, hogy homokba dugjátok a fejeteket és akkor nem látszik a gond.


Mit lehet tenni? Vagy meg tudjátok oldani a helyzetet, vagy te lenyeled a dolgot és előbb-utóbb belesavanyodsz vagy idő kérdése és válás, bedőlt hitel, kidobott évek. És akkor nem beszéltünk arról, hogy a gyerekkel/gyerekekkel mi lesz. Gondolom a csok miatt túl sok időtök sincs, de a helyedben nagyon meggondolnám, hogy hogyan tovább.

2018. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mint embert és társat nagyon szeretem a hibáival is, úgy gondoltam megtudok birkózni ezzel, kezdtem én is elhinni, hogy velem van a baj, én beszélem be magamnak a baromságokat. Gondoltam ez az elköteleződés csak javíthat a dolgokon, még jobban összehoz minket, de egyre világosabb hogy nem és most jött rám a pánik, hogy mi lesz ha, miért gondolok másra, miért nem jó ez így nekem?! Fokozatosan kezdett egyre nagyobb megszokássá válni az egész kapcsolat. Nem tudom, hogy lehetne ezen javítani, stabilizálni, hogy minden mehessen tovább. Bekavartak az érzelmek, hogy egy pillanatra felbukkant a másik.
2018. jan. 7. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!